فرار پرنده ناشناس از محدوده پرواز ممنوع تهران با شلیک پدافند هوایی
 

معاون امنیتی انتظامی فرماندار تهران گفت: ریزپرنده ناشناس مشاهده شده در محدوده مرکزی پایتخت، پس از شلیک پدافند هوایی مستقر در دانشگاه تهران از محدوده پرواز ممنوع خارج شد.
علی اصغر ناصر بخت پیش از این در گفتگویی از ساقط شدن ریزپرنده خبر داده و گفته بود که جستجو برای یافتن لاشه آن ادامه دارد.
حوالی ساعت ۱۷ دیروز یک ریزپرنده ناشناس(هلی شات) در منطقه مرکزی تهران مشاهده شد که پدافند هوایی مستقر در منطقه اقدام به شلیک به سمت آن کرد.
معاون فرماندار تهران در گفتگو با ایرنا تاکید کرد: مناطقی در شهر تهران، پرواز ممنوع است که پدافند هوایی در صورت ورود هر پرنده فاقد مجوز به این محدوده ملزم به شلیک به سمت آن خواهد بود. معاون قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء هم در این باره گفت:‌ هلی شات ( پرنده بدون سرنشین بسیار سبک) که وارد محدوده پرواز ممنوع شده بود، با شلیک پدافند هوایی از این منطقه خارج شد.
امیر الهامی در گفتگوی تلویزیونی اظهار داشت: پدافند پس از رویت هلی شات شلیک خود را آغاز کرد اما پس از خارج شدن این ریزپرنده از محدوده پرواز ممنوع برای تامین امنیت مردم تیراندازی خاتمه یافت. وی افزود: هیچ مورد خاص و نگران‌کننده‌ای نبود و آنچه رویت کردیم تهدید خاصی محسوب نمی شد. صدای شلیک ها،از هوشیاری و آمادگی پدافند هوایی حکایت دارد.

نسخه مناسب چاپ