خطیب جمعه تهران: انتخابات ایران چشمان دنیا را خیره کرد
 

امام جمعه موقت تهران، گفت: باحماسه ای که ملت ایران در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ماه و در پای صندوق‌های رای با صف‌های طولانی آفریدند، چشمان دنیا را خیره کرد.
به گزارش ایرنا، آیت الله محمد امامی کاشانی دیروز در خطبه‌های نماز عبادی – سیاسی جمعه تهران که در دانشگاه تهران برگزار شد از ملت فهمیده و قدرشناس ایران که به ندای رهبر بزرگوار و اندیشه امام (ره) که مطرح کردن اسلام به دنیا بود، لبیک گفتند تشکر کرد. وی در ادامه به سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: امام خمینی اسلام را به دنیا ارائه کرد،اسلامی که مرده بود و جز اسم و رسمی از آن نبود.
خطیب جمعه تهران، افزود: البته این اسلام گوشه‌ای از حقیقت اسلام است و اسلام حقیقی توسط شخص امام زمان (عج) ارائه خواهد شد.
امامی کاشانی ادامه داد: حقیقتی که دنیای استکبار از آن وحشت دارد این است که امام اسلام را از حوزه‌های علمیه، کتابخانه‌ها و مجالس دینی خارج و در خیابان‌ها، بازارها، تلویزیون‌ها، رادیوها ، خبرگزاری‌ها و در دنیا چه به عنوان موافق چه به عنوان مخالف مطرح کرد. عَلم اسلام و پرچم محمد (ص) و علی (ع) در دنیا به اهتزار درآمده است. رحمت خدا بر امام بزرگوار و شهدای ما که این چنین از امام و انقلاب حمایت کردند. وی تصریح کرد: راه درست این است که دست از تفرقه برداریم و باهم باشیم. از این که دولت آمریکا جنایت می‌کند همه مردم این کشور نیستند یا این که سردمداران اسرائیل و صهیونیست‌ها جنایت می کنند، همه یهودی‌ها نیستند.
وی یادآور شد: این که می بینیم در جهان اسلام ظلم و جنایت می شود، قرآن می فرماید که همه بیایید باهم باشید؛ چرا ظلم می کنید، بنابراین، این ظلم‌ها، ناآرامی‌ها، جنایت‌ها، اضطراب‌های روحی، یأس جامعه بشری و ناامیدی نسل جوان و فساد برای این است که از خدا بریده‌ و به دنیا توجه کرده ایم.
خطیب جمعه تهران به وضع جهان اسلام اشاره کرد و گفت: ملت مسلمان باید به قرآن توجه کند. حاکم سعودی آدمی جانی و بی شرم است. ملت‌ها در برابر ظلم باید قیام کنند و بایستند.
امامی کاشانی درمورد سفر ترامپ به عربستان هم تاکید کرد: این چه وضعی در دنیا ست که ترامپ به خاورمیانه سفر می کند و بعد از این که از ریاض بر می گردد،می گوید که ما رفتیم صدها میلیارد دلار از خاورمیانه به ‌آمریکا برگرداندیم؟ مگر این‌ها متعلق به تو و آمریکا بود که تو آن را برگرداندی، غارت کردید و مال ملت و بیت المال را دزدید. این مال که مال حاکم سعودی نیست. حاکم سعودی نوکر تو است.
وی ادامه داد: ترامپ به ملت آمریکا وعده داد که آمده ام شغل ایجاد کنم، بنابراین امت اسلام و دولت‌های اسلامی به هوش بیایند. آیا با شخص ترامپ و حاکم سعودی می توان کنار آمد و هماهنگ شد؟ آنها که با بی شرمی با صهیونیست‌ها به اینجا رسیدند. دنیا را از بین می برند.
وی به شرایط کشورهای یمن، سوریه، بحرین، افغانستان و عراق اشاره کرد و اظهار داشت: این آتشی است که آمریکا روشن کرده است و هیزمش را حاکم سعودی می دهد و با این هیزم در جهان اسلام آتش روشن کرده اند. ملت‌های مسلمان وجهان اسلام باید به هوش بیایند و بیدار شوند.
امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: به دولت سعودی چیزی نمی‌گویم، زیرا تکلیفشان معلوم است. من به کسانی که اهل عربستان و دولت‌های عربی دیگری که حمایت می کنند، می‌گویم که طبق گفته قرآن عمل کنند. مگر این کلمه و حرف قرآن نیست که خدا قرار نداده است کافر بر مسلمان غلبه پیدا کند.
امامی کاشانی تصریح کرد:آنها که می‌گویند حرمین شریفین را مدیریت می‌کنیم ، به قرآن عمل نمی‌کنند و به خدا هم معتقد نیستند، چه برسد به حرمین که اگر معتقد بودند این جنایات را در یمن نمی‌کردند، این همه تروریست پرورش نمی دادند و این همه پول و امکانات به داعش و امثال آنها نمی‌دادند.
وی افزود: حاکمان سعودی بی‌آبروتر از گذشته شده‌اند و هر کس بخواهد با طناب آنها یعنی ترامپ و صهیونیست‌ها پایین برود به سرنوشت آنها دچار می‌شود و امیدوارم که خدا همه آنها را نابود کند.
خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد: جهان اسلام باید بیدار شوند و به این حاکمان دروغین پاسخ قرآن دهند و برخیزند و بیشتر به سرنوشت بی‌آبرویی آنها تن ندهند.
امامی کاشانی با بیان این که خداوند نعمت‌های فراوانی به ایران داده است که باید قدر آن را بدانیم، گفت: ملت ایران می‌داند که در چه شرایطی در دنیا قرار دارد، بنابراین در این شرایط فقط باید یک نفر حرف بزند و یک نفر بنویسد و یک ندا بلند باشد و آن ندای شخص ولی امر است و بقیه باید پیروی کنند و نداهای مختلف غلط است.
وی به اقدامات آمریکا علیه ایران اشاره کرد و یادآور شد: سنای آمریکا با تشکیل کمیته‌ای اعلام کرده است باید برای بی‌ثبات کردن ایران اقدام کنیم. البته ۴۰ سال است که این مزخرفات را می‌گویند و خداوند متعال هم با دست همین ملت به دهنشان زده است بنابراین باید کاملا مواظب و مراقب بود و همه با هم رفیق و خدمتگزار در کنار هم باشیم و به رفع معضلات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و غیره توجه کنیم.
امام جمعه موقت تهران همچنین با اشاره به در پیش بودن لیالی قدر، افزود: در این شب‌ها مقدرات خلق زمین مطرح، تعیین و امضا می شود.

نسخه مناسب چاپ