هنوز سهمیه ایران ایر در حج تمتع اعلام نشده است
مدیر عامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: تاکنون سهمیه ایران ایر در جابجایی زائران ایرانی برای سفر حج تمتع از سوی سازمان حج و زیارت اعلام نشده است.
به گزارش ایرنا از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، فرهاد پرورش افزود: با این حال ایران ایر آمادگی دارد در پروازهای حج تمتع امسال همکاری لازم را به عمل آورد.
وی با بیان این که در صورت هماهنگی نهایی با سازمان حج و زیارت، مذاکره با عربستان در این زمینه آغاز خواهد شد، گفت: بعد از مشخص‌ شدن میزان سهمیه ایران ایر در جابجایی زائران ایرانی با سازمان‌های ذیربط در عربستان مثل هندلینگ پروازها وارد مذاکره و گفتگو خواهیم شد.
مدیر عامل ایران ایر با بیان این که لازم است در خصوص وضع سوخت‌ رسانی، تعداد و نوع هواپیما و همچنین تعداد پرواز در روز گفتگو داشته باشیم، تصریح ‌کرد: تعداد پروازها به تعداد زائران و تعداد مناطقی که از ایران مبدأ پرواز هستند، بستگی دارد.
به گفته وی، مقاصد پروازی احتمالاً جده و مدینه خواهد بود، اما لازم است که درباره پروازهای برگشت و همچنین نحوه پرداخت هزینه‌ها با عربستان وارد مذاکره شویم. معمولا مذاکره با عربستان زمانبر است و در صورت همکاری طرف‌های مقابل، این شرکت همه تلاش خود را همانند سال‌های قبل برای هر چه باشکوه برگزار شدن حج انجام خواهد داد.
پرورش با اشاره به روال انجام پروازهای حج در سال‌های گذشته اعلام کرد: در سنوات قبل هم ۵۰ درصد پروازهای حجاج را شرکت‌های هواپیمایی ایرانی و ۵۰ درصد را شرکت هواپیمایی سعودی انجام می دادند و این قانون را عربستان نه فقط با ایران بلکه با تمام کشورها دارد.

نسخه مناسب چاپ