حمله تروریستی به مراسم خاکسپاری کشته های انفجار کابل با ۲۰ کشته و ۹۰ زخمی
سرویس خارجی: وقوع سه انفجار پی درپی در مراسم تشییع جنازه یکی از کشته شدگان تظاهرات شهر کابل پایتخت افعانستان ۲۰ کشته و ۹۰ زخمی بر جا گذاشت.
منابع خبری افعانستان اعلام کردند: این قربانیان در جریان سه انفجار پی در پی در یک گورستان در محله خیرخانه کابل جان خود را از دست داده یا مجروح شدند. به گزارش منابع خبری محلی، در مراسم خاکسپاری پسر سلیم آزادیار فرزند نایب رئیس مجلس سنا، عبدالله عبدالله رئیس اجرایی، صلاح الدین ربانی وزیر خارجه، فیضل الله زکی سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی و احمد ضیا مسعود نیز شرکت کرده بودند اما براساس گزارش ها به رئیس اجرایی و احمد ضیا مسعود آسیب نرسید.در چنین شرایطی، شمار زیادی از معترضان افغانستانی در مسیر ‘شیرپور’ در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری این کشور در مرکز کابل تحصن کردند. این در حالی است که فرماندهی امنیت کابل از مردم پایتخت خواسته از برپایی هرگونه تجمع و تظاهرات خودداری کنند. در حال حاضر اغلب خیابان های منطقه وزیراکبرخان به روی خودروها و عابران پیاده مسدود است و ماموران اجازه نمی دهند شهروندان کابل به تحصن کنندگان بپیوندند.
در برخی از خیابان های اطراف کاخ ریاست جمهوری نیز تانک و زره پوش همراه با دهها تن از نیروهای امنیتی مستقر شده اند. تحصن کنندگان که خواستار استعفای محمد اشرف غنی رئیس جمهوری و عبدالله عبدالله رئیس اجرائی دولت افغانستان شدند، حاضر نیستند نمایندگان خود را برای گفتگو تعیین کنند.

نسخه مناسب چاپ