مساجد شهر اصفهان بیمه حوادث می شوند
 

اصفهان ـ خبرنگار اطلاعات: تمام مساجد و حسینیه های شهر اصفهان امسال تا سقف۲ میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال زیر پوشش بیمه سوانح و آتش‌سوزی قرار خواهند گرفت. مدیر امور اجتماعی و مشارکت های مردمی شهرداری اصفهان با بیان اینکه این طرح برای نخستین بار اجرایی شده است افزود: بر اساس این طرح، ۱۱۰۰ مسجد و مسجد حسینیه شهر اصفهان که در آنها نمازهای یومیه برپا می شود، بیمه خواهند شد.
مسعود مهدویان فر در ادامه با اشاره به اینکه ایمنی مساجد در برابر سوانح و آتش سوزی از اولویت های اصلی امسال شهرداری اصفهان است، گفت: همچنین با هماهنگی های انجام شده با سازمان آتش نشانی، هیات امنای مساجد نیز از طریق گذراندن دوره آموزشی دو ساعته، با حداقل های موارد ایمن سازی آشنایی پیدا می کنند و تجهیزات ایمن سازی نظیر کپسول آتش نشانی و شلنگ اطفای حریق هم در اختیار مساجد شهر اصفهان قرار خواهد گرفت .
او در ادامه با بیان اینکه شهرداری اصفهان سال های گذشته در راستای تعمیر و تجهیز مساجد کمک های مالی قابل توجهی در اختیار هیات امنای مساجد شهر قرار داده است، افزود: پارسال هیات امنای بیش از ۴۰۰ مسجد شهر اصفهان به منظور ساخت، تکمیل یا تعمیر مسجد از شهرداری اصفهان کمک های مالی دریافت کردند و امسال نیز این روند با اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار ادامه خواهد داشت .
وی گفت: هیات امنای تمامی مساجد شهر با مراجعه به معاونت های فرهنگی اجتماعی مناطق و تکمیل مدارک مورد نیاز می توانند از این خدمات بهره‌مند شوند‎.

نسخه مناسب چاپ