مصاف ایران و ازبکستان در حضور هواداران تیم ملی
 

رئیس فدراسیون فوتبال گفت:فقط کسانی مجوز حضور در ورزشگاه آزادی در زمان برگزاری دیدار ایران و ازبکستان را دارند که بلیت الکترونیکی خریداری کنند.
به گزارش ایرنا، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال پیش از تمرین پریروز تیم ملی در جمع خبرنگاران ضمن محکوم کردن حمله تروریستی روز چهارشنبه ، گفت: خوشبختانه شرایط تیم ملی فوتبال ایران برای دیدار با ازبکستان بسیار خوب است و ما در کنار این دیدار خود را برای مسابقه عراق و ژاپن که در ایران برگزار می شود آماده می کنیم.
رئیس فدراسیون فوتبال افزود: فیفا از ما در خصوص برگزاری این دو مسابقه سئوالاتی داشت که به آنها پاسخ دادیم و همه چیز برای برگزاری این دو مسابقه تحت کنترل است.
وی ضمن تقدیر از کمک های و‌زیر ورزش و جوانان به فدراسیون فوتبال تصریح کرد: امروز جلساتی در خصوص برگزاری این دو مسابقه با نهادها وسازمانهای مربوطه هم خواهیم داشت.
رئیس فدراسیون فوتبال خطاب به هواداران گفت: در دیدار ایران و ازبکستان هیچ هواداری را بدون در اختیار داشتن بلیت الکترونیکی به ورزشگاه راه نخواهیم داد و امیدوارم همه هواداران با خرید اینترنتی بلیت حضور پرشوری در ورزشگاه آزادی داشته باشند.
وی ادامه داد: نیروی انتظامی گیت های متنوعی را برای این بازی مشخص کرده و فقط کسانی که بلیت الکترونیکی تهیه کرده باشند مجوز حضور در ورزشگاه را دارند.
تاج در رابطه با انتخاب سرمربیان تیم های امید و جوانان ایران یاد آور شد: تیم جوانانی که به مسابقات جام جهانی رفت به صورت مستقیم تبدیل به تیم امید خواهد شد، اما این به معنی آن نیست که کادر فنی آن هم به همان شکل به تیم امید منتقل شوند. کمیته فنی می تواند سرمربی تیم فعلی جوانان و یا هر فرد دیگری را برای تیم امید انتخاب کند.
رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: وضع تیم ملی نوجوانان هم به همین شکل خواهد بود و این تیم با چمنیان به عنوان سرمربی راهی جام جهانی می شود و پس از اتمام این مسابقات بازیکنان این تیم به تیم جوانان منتقل شده و کمیته فنی درخصوص کادر فنی تیم ملی جوانان تصمیم گیری می کند.
تاج همچنین اضافه کرد: در حال تشکیل تیم نوجوانان جدیدی هستیم که سرمربی آن هم با مشورت کارلوس کی روش انتخاب خواهد شد. وی در خصوص تیم امید افزود: قرار است یک مربی خارجی به عنوان عضو کادر فنی تیم امید به این تیم اضافه شود.
تاج با بیان اینکه در صورت پیروزی تیم ملی احتمال برگزاری جشن صعود به جام جهانی وجود دارد،گفت: درصورتی که تیم ملی فوتبال ایران مقابل ازبکستان پیروز شود فدراسیون فوتبال برنامه ای در ورزشگاه آزادی تدارک ندیده است، اما مردم می توانند جشن صعود بگیرند و ممکن است ما هم در این جشن شرکت کنیم.
البته باید بگویم رسانه ملی ویژه برنامه ای را برای این منظور تدارک دیده است.تاج در پایان اعلام کرد: تصمیم داریم پیش از دیدار ایران و ازبکستان از رئیسان پیشین فدراسیون فوتبال تقدیر به عمل آوریم.
موافقت فیفا
همچنین رئیس حراست فدراسیون فوتبال اعلام کرد دیدار ایران و ازبکستان بدون هیچ مشکلی و در امنیت کامل روز دوشنبه برگزار خواهد شد.
حوادث تروریستی روز چهارشنبه در تهران بازتاب گسترده‌ای در سطح دنیا داشت و بسیاری اقدام به محکوم کردن این حواشی انجام دادند. در این چارچوب فدراسیون جهانی فوتبال که همواره فوتبال را مقوله‌ای جدا از سیاست دانسته و برای برگزاری مسابقات در امنیت کامل تلاش کرده، نامه‌ای را به فدراسیون ایران ارسال کرد. در نامه فیفا به فدراسیون ایران درباره امنیت تهران برای برگزاری دیدار تیم‌های ایران – ازبکستان و عراق – ژاپن سئوال شده بود. حتی مسئولان فیفا و AFC از مسئولان فدراسیون فوتبال ایران درخواست کردند ضمانت‌های لازم را برای تأمین امنیت در تهران را بدهند. آنها همچنین تهدید کرده بودند که اگر ضمانت‌های لازم داده نشود اجازه برگزاری این مسابقات را در تهران نمی‌دهند.
از این رو روز پنجشنبه معاون امنیتی دادستان تهران تضمین داد که تدابیر ویژه‌ای برای بازی فوتبال ایران و ازبکستان و همچنین دیدارهای والیبال در نظر گرفته و شورای تامین هم برنامه‌های لازم را اجرا می‌کند.
با این حال فیفا منتظر جواب مسئولان ایرانی بود و پس از نامه‌ای که فدراسیون به فیفا ارسال کرد، رئیس کمیته حراست فدراسیون هم اطمینان داد دیدار روز دوشنبه در امنیت کامل برگزار خواهد شد.
آزمون: ‌آماده پیروزی هستیم
همچنین مهاجم تیم ملی فوتبال ایران گفت: بازیکنان شرایط بسیار خوبی دارند و آماده پیروزی مقابل ازبکستان و صعود به جام جهانی هستند.
سردار آزمون قبل از شروع تمرین تیم ملی فوتبال در جمع خبرنگاران گفت: تمام بازیکنان ما آماده دیدار با ازبکستان هستند و احساس می کنم کادر فنی هم از شرایط بازیکنان رضایت داشته باشد.
وی در خصوص اینکه برخی گل دوم او در دیدار مقابل مونته نگرو را با گل های «زلاتان ابراهیموویچ» مقایسه می کنند، گفت: ما فوتبالیست ها برای زدن ضربه آخر در لحظه تصمیم می گیریم و نمی دانیم گل هایمان شبیه گل چه کسی می شود و واقعا از این مقایسه ها خسته هستم. سعی می کنم در فوتبال شبیه خودم باشم و در حال حاضر تمام تمرکزم روی بازی با ازبکستان است و امیدوارم این تیم را شکست بدهیم.
وی در پاسخ به این سئوال که آیا به دنبال زدن رکورد گل های علی دایی در تیم ملی است، افزود: برای رکورد شکنی برنامه ریزی نکرده ام، اما همین که ششمین گلزن برتر تاریخ تیم ملی هستم برای من افتخار است.
مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان در رابطه با اینکه آیا دوست دارد با گلزنی مقابل ازبکستان نام خود را در میان بازیکنانی ثبت کند که سبب صعود تیم ملی به جام جهانی شده اند، افزود: تلاش تمام نفرات تیم ملی صعود ایران به جام جهانی است و فرقی نمی کند چه کسی گل پیروزی تیم ملی را به ثمر برساند.
تیم ملی فوتبال ایران در چارچوب رقابت های انتخابی جام جهانی روز دوشنبه ۲۲ خرداد ماه از ساعت ۲۱:۱۵ در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف ازبکستان می‌رود و درصورت پیروزی در این مسابقه به عنوان دومین تیم جهان حضور خود در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را قطعی خواهد کرد.

نسخه مناسب چاپ