اخبار کوتاه داخلی
قهرمانی رکابزنان پیشگامانان کویر یزد
سازمان لیگ دوچرخه سواری قهرمانان مرحله نخست لیگ برتر پیست باشگاه های کشور را در حالی معرفی کرد که تیم پیشگامان درصدر جدول قهرمانی قرار گرفت.
به گزارش مهر، مرحله نخست از رقابتهای لیگ برتر دوچرخه سواری پیست کشورمان طی سه شب در محل پیست این رشته در استادیوم آزادی تهران برگزار شد که در نهایت تیم پیشگامان کویر یزد با اقتدار در رده نخست جدول رده بندی قرار گرفت. در این رقابتها که در مواد مختلف داخل پیست برگزار شد بیش از ۵۰ رکابزن در قالب هشت تیم مس کرمان، پیشگامان کویر یزد، امیدنیا مشهد، سپاهان اصفهان، هیئت زنجان، شهرداری تبریز، شهرداری اراک و هیئت بروجرد به رقابت پرداختند.
از نکات قابل توجه این رقابتها حضور مهدی سهرابی رکابزن اهل زنجان که سال گذشته موفق به حضور در بازیهای المپیک ریو در بخش جاده ای نشده بوده بعد از هفت سال دوری از مواد داخل پیست دوچرخه سواری مجددا به این رشته بازگشت. وی پس از سالهای دوری در دوچرخه سواری پیست در ماده اسکرچ اولین مرحله لیگ برتر قهرمان شد.

تیم ملی بسکتبال امروز عازم چین می‌شود
ملی‌پوشان بسکتبال ایران برای برگزاری دیدارهای دوستانه خود با تیم چین امروز راهی این کشور می‌شوند.
به گزارش ایسنا، اردوی یک هفته‌ای تیم ملی بسکتبال ایران با دیدار دوستانه برابر تیم ملی جوانان به پایان رسید و آسمان‌خراش‌های ایران امروز برای برگزاری دیدارهای دوستانه خود با چین راهی این کشور می‌شوند.
طبق برنامه قرار است تیم ملی ایران در تورنمنتی با نام کارن سه مسابقه تدارکاتی با تیم ملی چین و در شهرهای مختلف برگزار کند.تیم ملی در شهرهای دالیان، چونگچون و نینگبو به مصاف چین می‌رود.
تیم ملی جودو راهی ژاپن شد
تیم ملی جودو ایران که برای حضور در رقابتهای قهرمانی جهان آماده می شود برای شرکت در یک اردوی مشترک دیشب راهی ژاپن شد.
به گزارش مهر، این اردوی مشترک در توکیو و مرکز آموزش فدراسیون جهانی «کودوکان» برگزار خواهد شد که تیم ملی کشورمان با ۹ جودوکار و با هدایت محمد منصوری و احمد کاظمی در این اردو شرکت می کند.
محمدرشنونژاد، علیرضا خجسته، محمد محمدی بریمانلو، مهدی فتحی پور، سعید ملایی، وحید نوری، علی پرهیزگاری، رامین صفویه و حمیدرضا ملک زاده جودوکاران اعزامی به اردوی ژاپن می باشند.مردان جودو کشورمان بعد از تمرین در کودوکان، ژاپن را به مقصد چین ترکی می کنند تا در رقابتهای گرندپری شرکت کنند. رقابتهایی که روزهای نخست تیرماه برگزار خواهد شد. رقابتهای جودو قهرمانی جهان شهریورماه در مجارستان برگزار خواهد شد و به نظر می رسد نفرات اعزامی کشورمان به این رقابتها از میان همین ۹ نفر انتخاب خواهند شد.

کسب ۳ سهمیه جهانی نوجوانان در انتخابی تیم ملی دوومیدانی
مسابقات دو و میدانی انتخابی تیم ملی بزرگسالان برای اعزام به رقابت های قهرمانی آسیا با کسب ۲ سهمیه جهانی دیگر برای نوجوانان همراه بود.
به گزارش ایسنا، مسابقات انتخابی تیم ملی دو و میدانی برای اعزام به بیست و دومین دوره رقابت های قهرمانی آسیا دیشب با کسب ۲ سهمیه جهانی دیگر برای نوجوانان خاتمه یافت.‌در این مسابقات رضا کفایتی، ورزشکار ماده دهگانه نوجوانان کشورمان با کسب ۶۵۹۰ امتیاز، جواز حضور در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان در کنیا را کسب کرد. سید امیر زمان پور هم با ثبت زمان
٣ دقیقه و ۵۴ ثانیه و ۶ صدم ثانیه در ١٥٠٠ متر، سهمیه حضور در رقابت‌های قهرمانی نوجوانان جهان (کنیا) را به دست آورد.بیش از این و در روز نخست رقابتها امیرحسین درویشی دیگر ورزشکار نوجوان کشورمان هم با رکورد ۹۵ر۱۸ متر سهمیه حضور در رقابت های جهانی را به دست آورد.

ویسی سرمربی استقلال خوزستان شد
عبدالله ویسی پس از یکسال دوری از استقلال خوزستان به این تیم بازگشت و هدایت آبی های خوزستان را برعهده گرفت.
به گزارش ایرنا ، عبدالله ویسی که دو سال قبل توانست با تیم جوان خود در استقلال خوزستان در حضور تیم های قدرتمندی چون پرسپولیس، استقلال تهران، تراکتورسازی به مقام قهرمانی لیگ برتر فوتبال برسد و پس از این قهرمانی به دلیل مشکلات مالی راهی سپاهان شد بار دیگر هدایت آبی‌های خوزستان را برعهده گرفت.‌‌ویسی دیروز با مسئولان استقلال خوزستان و ورزش این استان به توافق رسید و فصل آینده روی نیمکت آبی های خوزستان خواهد نشست.پورموسوی در فصل گذشته هدایت استقلال خوزستان را برعهده داشت که در فصل آینده جایگزین نعیم سعداوی در فولاد خواهد شد.

نسخه مناسب چاپ