رئیس سابق اف.‌بی.‌آی: ترامپ دروغ می‌گوید؛روسیه انتخابات آمریکا را مهندسی کرد
سرویس خارجی:رئیس سابق پلیس فدرال آمریکا، رئیس‌جمهوری این کشور را به دروغ‌گویی متهم کرد و گفت:من به خاطر تحقیق درباره مهندسی کردن انتخابات توسط روسیه اخراج شدم.
جیمز کومی تصریح کرد: “من اخراج شدم تا نحوه تحقیقات پرونده روسیه تغییر کند و این خیلی موضوع مهمی است.کومی در پاسخ به این سئوال که چرا تمامی جلسات و مکالمات با ترامپ را صورتجلسه کرد، گفت: در این ملاقات‌ها تنها و نگران بودم که نکند ترامپ درباره محتوای این نشست‌ها “دروغ” بگوید. همچنین رئیس سابق اف.‌بی.‌آی در یک شهادت نامه کتبی که یک روز قبل از حضور وی در جلسه استماع کمیته اطلاعاتی آمریکا منتشر شد، نوشت: ترامپ از وی خواسته بود تا تحقیقات درباره ارتباط مایکل فلین مشاور سابق امنیت ملی آمریکا با روس ها را متوقف کند.
در همین رابطه،رویترز خبر داد: این شهادت نامه بر ترامپ که دوره ریاست جمهوریش تحت الشعاع کمک مسکو به پیروزی وی در انتخابات پارسال قرار گرفته است، فشار بیشتری وارد خواهد کرد .
این در حالی است که، سخنگوی کاخ سفید پس از شهادت جیمز کومی در کنگره سخنان وی را رد و اعلام کرد که دونالد ترامپ دروغگو نیست.
در همین حال،با پیوستن قانونگذار دیگری به گروهی از دموکرات های آمریکا، مفاد استیضاح رئیس جمهوری این کشور آماده می شود.
به گزارش اگزماینر، «برد شرمنِ» جمهوریخواه با پیوستن به «آل گرین»و سایر دموکرات های کنگره، تلاش برای استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را وارد فاز جدیدی کرد. همچنین رویترز نوشت: مقام های ایالت هاوایی گفتند این ایالت اقدام به تصویب قوانینی کرده است که استانداردهای محیط زیستی آن را با توافق پاریس تطبیق می دهد.
از طرفی،بر اساس نظرسنجی های اخیر در آمریکا، اکثریت مردم آمریکا خواستار متوقف شدن روند توئیت های دونالد ترامپ شده و معتقدند ترامپ های وی بیش از حد معمول شده است.
از سوی دیگر،رئیس‌جمهوری آمریکا برای سمت قائم مقامی وزارت دفاع این کشور، «پاتریک اف شاناهان» عضو هیأت اجرایی شرکت هواپیمایی بوئینگ را به مجلس سنا معرفی کرد.

نسخه مناسب چاپ