تعهد دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری برای ایجاد ۱۷ هزار شغل
 

شهرکرد –خبر نگار اطلاعات : استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: دستگاه های اجرایی استان ایجاد ۱۷ هزار و ۳۵۰ شغل در سال جاری را تعهد کرداند.
قاسم سلیمانی دشتکی درجلسه شورای اشتغال و سرمایه گذاری چهارمحال و بختیاری افزود : این تعداد شغل در بخش های مختلف خدمات، کشاورزی، عمران، صنعت و فرهنگ ایجاد خواهد شد.
وی گفت :از مجموع تعهد دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری برای ایجاد اشتغال در استان برای ۴۳۳۱ نفر در شهرستان شهرکرد، ۲۷۹۰ نفر در شهرستان بروجن ۵۹۲ ۱نفر در شهرستان فارسان، ۲۲۷۰ نفر در شهرستان لردگان، ۱۱۲۵ نفر در شهرستان اردل، ۱۰۹۴ نفر در شهرستان کوهرنگ، ۱۱۵۵ نفر در شهرستان کیار، ۱۱۱۵ نفر در شهرستان سامان و ۹۹۳ نفر در شهرستان بن شغل ایجاد می شود. او اضافه کرد: دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری باید با تعامل و هماهنگی بین یکدیگر در شهرستان های ۹ گانه استان برای تحقق تعهد ایجاد شده تلاش کنند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای چهارمحال و بختیاری نیز گفت: پارسال ۱۳ هزار و ۸۳۳ کارآموز برابر دو میلیون و ۶۱۴ هزار نفر ساعت آموزش های فنی و حرفه ای را فرا گرفتند.
محمد تقی پور افزود : این آموزش ها شامل سکونتگاه های غیر رسمی، کارگاه استاد شاگردی نوین، جوار دانشگاهی، عشایری پادگان ها، ثابت شهری، کارگاه روستا، زندان، شعب شهری، کارگاه صنایع، اصناف، ضمن کار و ماده ۱۵ بوده است.
وی با اشاره به وجود ۱۴۷ آموزشگاه آزاد در چهارمحال و بختیاری یادآور شد: از این تعداد ۱۲۱ آموزشگاه در حوزه خدمات، پنج آموزشگاه در حوزه صنعت، ۱۸ عدد در فرهنگ و هنر و سه آموزشگاه نیز در زمینه کشاورزی فعالیت می کند.
او تاکید کرد: سال گذشته در این تعداد آموزشگاه یک میلیون و ۳۳۵ هزار و ۶۷۳ نفرساعت آموزش ارائه شد.
وی با اشاره به وجود ۱۸ مرکز آموزش فنی و حرفه ای، ۱۴۳ کارگاه ثابت و ۲۴۳ رشته آموزشی در چهارمحال و بختیاری افزود: یکی دیگر از مباحث مطرح شده مهارت آموزی در محیط کار واقعی بوده است که با هدف آشنایی با محیط کسب و کار اجرا می شود و در این طرح سن مهارت آموز باید حداقل ۱۵ سال باشد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری نیز در این جلسه گفت: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در زمینه آموزش برای جذب دانش آموختگان
دانشگاهی بیکار و اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در زمینه ارائه بسته های حمایتی از خانواده های ایثارگران شامل شهدا، جانبازان و آزادگان اعلام آمادگی کردند.
سید عباس جزایری اضافه کرد: اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران چهارمحال و بختیاری متعهد شد درحمایت از ایجاد اشتغال فرزندان ایثارگران پنج سال بیمه از طریق سازمان تامین اجتماعی، ۱۸ ماه آموزش رایگان و ۷۵ درصد حقوق و مزایای این متقاضایان کار را تامین کند.

نسخه مناسب چاپ