رونمایی از نرم افزار «سلامت یار دامپزشکی »در خراسان جنوبی
بیرجند – خبرنگاراطلاعات : معاون توسعه مدیریت و منابع دامپزشکی خراسان جنوبی از رونمایی آزمایشی نرم افزار “سلامت یار دامپزشکی” برای اولین بار در کشور و توسط دامپزشکی خراسان جنوبی خبر داد.
سیدمهدی معراجی در جمع خبرنگاران با بیان این که این نرم افزار توسط کارشناسان اداره فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری دامپزشکی استان طراحی شده است افزود : این نرم افزار به عنوان اولین نرم افزار در عرصه دامپزشکی کشور است که خدمات مرتبط با دامپزشکی و مسائل بهداشتی در حوزه سلامت را پوشش خواهد داد.
وی گفت : این نسخه از نرم‌افزار در ابتدای راه است و برای شروع یک نسخه آزمایشی برای چند ماه در اختیار کاربران خواهد بود و پس از طی شدن این دوره و رفع ایرادات احتمالی نسخه اصلی در اختیار کاربران، بهره‌برداران و مردم قرار می‌گیرد.
او درباره امکانات این نرم افزار یاد آوری کرد: رهگیری فرآورده‌های خام دامی و احراز سلامت از مبداء، ارتباط زنده و برخط با کارشناسان دامپزشکی در زمینه طرح سوالات فنی و بهداشتی، ارائه پیشنهاد و انتقاد، طرح درخواست در حوزه وظایف دامپزشکی، گزارش تخلفات صنفی و بهداشتی فرآورده‌های خام دامی و شکایت از بخش خصوصی و دولتی دامپزشکی از مهمترین کاربردهای این نرم افزار است.
معراجی تاکید کرد: طراحی این نرم‌افزار بیش از سه ماه به طول انجامیده است و کارشناسان اداره فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری دامپزشکی برای طراحی این نسخه بیش از ۱۰ جلسه کارشناسی برگزار شده است.
وی با بیان این که این دومین نرم‌افزار کاربردی تلفن همراه است که توسط دامپزشکی خراسان جنوبی طراحی می‌شود یادآور شد: پیش از این، نرم افزار “قوانین سازمان دامپزشکی” برای اولین بار در کشور توسط دامپزشکی استان در سال گذشته طراحی و رونمایی شد و از طریق وب سایت اداره کل دامپزشکی و کافه بازار عرضه و مورد استقبال کاربران قرار گرفت.

نسخه مناسب چاپ