مجوز ۲۲۲ صرافی به دلیل تخلف باطل شد
تا کنون بالغ بر ۹۲۰ مجوز برای صرافی‌ها صادر شده است؛ اما نظارت فقط در این مرحله ختم نمی‌شود، بلکه در مراحل کاری صرافی‌ها هم نظارت ادامه می‌یابد.
معاون نظارتی بانک مرکزی با تاکید بر ضرورت اطلاع از صرافی‌های مجاز برای انجام معاملات ارزی از سوی مردم گفت: مجوز ۲۲۲ صرافی به دلیل تخلف باطل شده است.
فرشاد حیدری در گفتگو با مهر از تشدید نظارت‌ها بر عملکرد صرافی‌ها با توجه به رونق معاملات ارزی خبر داد و گفت: مردم با توجه به اطلاعیه‌های بانک مرکزی و اعلام اسامی صرافی‌های مجاز، اقدام به انجام معاملات ارزی خود کنند؛ این در حالی است که بانک مرکزی نظارت‌های خود را بر صرافی‌ها تشدید کرده و با همکاری دستگاه‌های نظارتی انتظامی، کار ساماندهی را پیش خواهد برد.
معاون نظارتی بانک مرکزی افزود: طی سالهای گذشته بانک مرکزی همواره تلاش کرده تا فعالیت شبکه صرافی کشور را رصد کند و بر همین اساس، نظارت‌های این نهاد به طور مستمر انجام می‌شود؛ در این میان طی سالهای گذشته تاکنون بالغ بر ۹۲۰ مجوز برای صرافی‌ها صادر شده است، اما نظارت فقط در این مرحله ختم نمی‌شود؛ بلکه در مراحل کاری صرافی‌ها هم نظارت ادامه می‌یابد؛ به همین دلیل تاکنون مجوز ۲۲۲ صرافی به دلیل تخلف باطل شده است.
وی در ادامه از همکاری با نیروی انتظامی برای پلمپ ۴۲۵ صرافی خبر داد و خاطرنشان کرد: اسامی این صرافی‌ها به نیروی انتظامی ارایه شده و بر این اساس ممکن است تا زمان اقدام از سوی نیروی انتظامی، این صرافی‌ها مشغول به کار باشند، بنابراین از مردم درخواست می‌شود که حتما قبل از هر گونه تبادلات ارزی، اسامی صرافی‌های مجاز را از روی سایت بانک مرکزی چک کنند.
به گفته حیدری، اگر برخی صرافی‌ها قابلیت تطبیق و صدور مجوز را داشته باشند، حتما فرآیند کاری آنها سپری می‌شود؛ در غیر این صورت نسبت به پلمب آنها از سوی نیروی انتظامی اقدام خواهد شد؛ ضمن اینکه در مرجع قضایی هم علیه موسسات غیرمجاز و صرافی‌ها اقامه دعوا خواهد شد.

نسخه مناسب چاپ