دکتر فاضل‌: قوانین نظام پزشکی نیازمند اصلاحات است
رئیس جامعه جراحان ایران درباره اهمیت و نقش انتخابات نظام پزشکی گفت: به اعتقاد من انتخابات نظام پزشکی رویداد بسیار مهمی است که نباید به سادگی از کنار آن گذشت.
دکترایرج فاضل درگفتگوی با شفاآنلاین ضمن بیان این مطلب اظهارداشت: هرچه تعداد پزشکان شرکت کننده در این انتخابات بیشتر باشد، نظام پزشکی قوی تر و منسجم تری را خواهیم داشت. بنابراین توصیه من به همه پزشکان این است که هر چهارسال یکبار حداقل دوساعت وقت شان را برای شرکت در این انتخابات بگذارند و نقش شان را به درستی ایفا کنند.
وزیراسبق بهداشت ودرمان در خصوص عملکرد و نقاط ضعف و قوت نظام پزشکی در چهارسال اخیر نیز گفت: صحبت از کاستی ها و نقایص آسان است. اما به نظر من نظام پزشکی در چهار سال اخیر تلاش خودش را کرده و ما باید در جهت تقویت این شورا درآینده تلاش کنیم تا به اهداف مورد نظروتعریف شده دست یابیم.
رئیس جامعه جراحان کشور تصریح کرد: البته در راستای بهینه سازی عملکرد نظام پزشکی افراد منتخب به فکر این باشند که بتوانند اصلاحاتی را در قوانین نظام پزشکی ایجاد کنند. چراکه در حال حاضر محدودیت هایی وجود دارد و نظام پزشکی از قدرت بسیار خوبی برخوردار نیست. به طوریکه با اصلاح و تجدیدنظر در برخی از قوانین این پارلمان می توان به نقاط مثبتی دست یافت.
وی درباره وظیفه هیات نظارت در این انتخابات هم تصریح کرد: هیات نظارت در انتخابات نظام پزشکی کارشان ارزیابی افراد صرفا به صورت کاملا دقیق است. اگر قرار باشد این هیات تنها یک گزارش از کاندیدا بدهند که نیازی به هیات نیست و چهار منشی هم می توانند این کار را انجام دهند. بنابراین امیدوارم که هیات نظارت با استعلام از وضعیت یکایک کاندیداها و ارزیابی آنها، افراد را تایید یا رد صلاحیت کنند.
دکتر فاضل در پایان به تاثیر حضور پزشکان اشاره و تاکید کرد: به طور قطع اگر این انتخابات با جمعیت انبوه پزشکان برگزار شود و پشتیبانی بیشتری از این مهم صورت گیرد آینده نظام پزشکی هم برای مردم و هم برای جامعه پزشکان امیدوارکننده خواهد بود. در غیر اینصورت نمی توان به آینده این شورا خوشبین بود. ضمن اینکه معتقد هستم که اگر در این انتخابات افراد صاحب نام و باتجربه‌ای به عنوان کاندیدا شرکت کنند و دخالتی هم از بیرون سیستم وجود نداشته باشد، شاهد اتفاق خوبی خواهیم بود.

نسخه مناسب چاپ