درخواست نتانیاهو برای انحلال آژانس کمک رسانی سازمان ملل به فلسطینی‌ها
سرویس خارجی: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خواستار انحلال آژانس امداد و کمک به آوارگان فلسطینی وابسته به سازمان ملل (آنروا) شد.
بنیامین نتانیاهو اعلام کرد «آنروا» در نوار غزه باید منحل شود.وی گفت: طرح انحلال آنروا را به «نیکی هیلی» سفیر آمریکا در سازمان ملل طی سفرش به فلسطین اشغالی تحویل داده است. آنروا دو روز پیش مدعی شد اول ژوئن بخشی از یک تونل‌ مربوط به حماس را در زیر دو مدرسه وابسته به این آژانس کشف کرده و این موضوع را محکوم می کند.حماس در پاسخ، این ادعای آنروا را محکوم و در ادامه اعلام کرد نه حماس و نه هیچ گروه دیگری در مکان مذکور فعالیت مقاومتی ندارند. در چنین شرایطی معاون رئیس‌جمهوری آمریکا تاکید کرد که ترامپ از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کند و در کنار آن ایستاده است. مایک پنس معاون دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت: دنیا باید بداند که آمریکا از اسرائیل حمایت می‌کند. پنس گفت: ترامپ در حال بازسازی ارتش آمریکا و احیای جایگاه آمریکا در جهان است. او در کنار متحدان ما و در مقابل دشمنان آنها ایستاده است. جهان باید بداند که تحت حاکمیت رئیس جمهور دونالد ترامپ، آمریکا در کنار اسرائیل می ماند و از آن حمایت می کند. از سویی وزیر خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد: نیتی برای اشغال دوباره نوار غزه نداریم. آویگدور لیبرمن تاکید کرد: چالشی که من به عنوان وزیر با آن رو به رو هستم جلوگیری از وقوع جنگ آتی با نوار غزه است، ما هیچ تمایل و رغبتی برای اشغال دوباره نوار غزه نداریم و عاقلانه نیست که هر دو سال یکبار وارد رویارویی نظامی شویم. وی در ادامه گفت: اما اگر جنگی بر ما تحمیل شود باید تمامی زیرساخت‌های نظامی نوار غزه را نابود کنیم.
خبر دیگر اینکه برای دومین بار طی هفته اخیر، صهیونیست‌ها با اقدامات نژادپرستانه و تخریب اموال مسلمانان در شهر قدس اشغالی، آنان را مورد هتک حرمت قرار دادند. اسرائیلی‌ها در این حمله نژادپرستانه، لاستیک‌های ۲۰ خودرو متعلق به مسلمانان در شهر قدس را ازبین برده و روی بدنه خودروها جملات توهین‌آمیز نوشتند. این اقدامات نژادپرستانه که بارها علیه مسلمانان در فلسطین اشغالی تکرار شده است، اغلب مربوط به یک گروه شهرک‌نشینان صهیونیست است که خود را «اتحادیه دفاع از یهودیان» می‌نامد. در خبری دیگر روزنامه عبری زبان‌ هاآرتص اعلام کرد صدها نظامی اسرائیلی در رزمایش‌ مشترکی که در قبرس برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند. این منبع افزود: ۴۰۰ تن از نیروهای کماندوی ارتش اسرائیل با بالگردهای “بلک هاوک” به مدت یک هفته در کوهستان‌های قبرس دست به رزمایش خواهند زد. در گزارش این روزنامه آمده که این رزمایش که از دیروز یکشنبه آغاز شده بزرگ‌ترین رزمایش مشترک میان رژیم صهیونیستی و قبرس خواهد بود.

نسخه مناسب چاپ