چهل سال پیش…
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز دوشنبه ۲۳ خردادماه ۱۳۵۶ (برابر با ۲۵ جمادی‌الثانی ۱۳۹۷، ۱۳ژوئن ۱۹۷۷) نقل شده است
دو بزرگراه جدید شمال به جنوب تهران ساخته میشود
طرح احداث بزرگراه‌های تهران در شهرداری تهران تهیه شد. براساس این طرح، دو بزرگراه شمالی و جنوبی دیگر در شمال و شمال شرقی پایتخت احداث خواهد شد.اولین بزرگراه که بزرگراه «صاحبقرانیه» نام گرفته است، از نیاوران شروع و در امتداد اراضی سلطنت‌ آباد و لویزان بسوی جنوب شرقی پایتخت ادامه می‌یابد. بزرگراه دوم که بموازات همین بزرگراه یعنی به صورت شمالی ـ جنوبی احداث خواهد شد، بزرگراه «مالک» نام دارد این بزرگراه نیز در حد فاصل خیابان پهلوی و اتوبان ونک ساخته میشود.

مالیات معامله اتومبیلهای دست دوم تغییر کرد
مالیات جدید خرید و فروش اتومبیل‌های ساخت داخل و خارج از سوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تعیین و به دفاتر اسناد رسمی ابلاغ شد.در مورد معاملات دست دوم اتومبیل‌های داخلی یا ساخت خارج مقرر شد برای هر سال که از مدل اتومبیل میگذرد دفاتر اسناد رسمی هنگام معامله۲۰ درصد از قیمت اتومبیل را کم کرده و براساس آن مالیات و حق دفتر دریافت دارند. باین ترتیب از اتومبیلی که۴۰ هزار تومان قیمت دارد در سال بعد قیمت آن ۳۲ هزار تومان و در سال دوم ۲۵ هزار و ششصد تومان محسوب میشود.

قاتل لوترکینگ را از راه دریا، هوا و زمین تعقیب می‌کنند
پطروس ـ یونایتدپرس ـ «ری‌بلانتون» فرماندار ایالت تنسی دیروز دستور داد که ۳۰۰ نفر از ماموران گارد ملی آمریکا در عملیات جستجو و تعقیب «جمز ارل‌ری» قاتل دکتر مارتین لوترکینگ و سه زندانی دیگری که با وی گریخته‌اند شرکت کنند.فرماندار تنسی اعلام کرد که نیمی از ۳۰۰ نفر ماموران گارد ملی که بدستور وی بسیج شده‌اند در هدایت هلیکوپترها و عملیات جستجو از راه هوا شرکت خواهند کرد و نیمی دیگر از آنان به نیروهای ایالتی و گارد زندان محلی و واحدهای پلیس ایالتی که از قبل در تعقیب «ری» بوده‌اند کمک خواهند نمود.

اطلاعات دقیق
از دستمزد دریافتی هنرمندان تهیه میشود
جمع‌آوری اطلاعات دقیق از رقم دستمزد و دریافتی‌های هنرمندان از بابت شرکت در عروسی، مجالس و کاباره‌ها آغاز شد.براساس طرحی که اخیرا در زمینه دریافت مالیات از هنرمندان تهیه گردید به ممیزین مالیاتی برای جمع‌آوری اطلاعات لازم در مورد دستمزد دریافتی آنان پاداش داده خواهد شد.مطابق همین طرح به مالیات هنرمندان منحصرا در حوزه‌های مالیاتی تخصصی رسیدگی میگردد.

ملی‌پوشها ۰ ـ ۱ پاس را بردند
یکشنبه ۲۲ خرداد ـ ورزشگاه آریامهر
حسین کازرانی مدافع میانی و برجسته تیم ملی فوتبال با گلی که از فاصله ۲۵ متری و با یک شوت تحسین‌انگیز زد، موجب پیروزی ۰ ـ ۱ ملی‌پوشها در دومین دیدار تدارکاتی با تیم پاس پیشاهنگ مسابقه‌های جام تخت جمشید، شد.ترکیب تیم ملی در شروع دیدار با پاس از این قرار بود: ناصر حجازی ـ حسن نایب آقا، نصرالله عبداللهی، حسین کازرانی، حبیب خبیری ـ علی پروین، علیرضا قشقائیان، ابراهیم قاسم‌پور ـ حسین فرکی، غفور جهانی، رضا عادلخانی.

۲ میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال واردات عمده خوراکی
وزارت بازرگانی امروز اعلام کرد: در دو ماهه اول سال جاری با واردات ۱۳۲ هزار تن برنج بوسیله بخش خصوصی موافقت شده است. ضمنا وزارت بازرگانی بوسیله معاملات خارجی نیز ۱۰۰ هزار تن برنج آمریکایی خریداری کرده است.صورت ریز کالاهای عمده خوراکی که بوسیله بخش خصوصی در دو ماهه اول سال جاری برای واردات آن ثبت سفارش داده است. امروز از جانب وزارت بازرگانی اعلام شد.این آمار حاکی است که طی دو ماهه اول سال بیش از ۶ر۳۱ میلیون دلار،(حدود ۲ میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال) ثبت سفارش برای واردات مواد عمده خوراکی بوسیله بخش خصوصی صورت گرفته است.

ترکیه بدون نخست وزیر مانده!
آنکارا ـ رویتر ـ در حالیکه انتخابات روز یکشنبه گذشته نتایجی ببار آورده که رهبران سیاسی ترکیه را در کوشش‌هایشان برای حل مسئله تشکیل کابینه آینده دچار سرکشتگی کرده و در معنی ترکیه با وجود داشتن دو نخست وزیر «دمیرل اجویت» بدون نخست وزیر مانده است. اعضای دوره جدید پارلمان ترکیه امروز قرار است سوگند یاد کنند.منابع حزب سوسیال دمکرات جمهوریخواه خلق ترکیه که بوسیله بلنداجویت نخست وزیر سابق رهبری میشود گفته‌اند که وی خواهد کوشید یک دولت اقلیتی یک حزبی تشکیل دهد.

code

نسخه مناسب چاپ