رئیس جمهوری: کشور نیازمند بالاترین سطح انسجام برای پیشبرد امور است
 

رئیس جمهوری در دیدار سرمربی، بازیکنان، مربیان و اعضای کادر فنی تیم ملی فوتبال کشورمان، گفت: جوانان سرافراز ایران عزیز در تیم ملی فوتبال توانستند با حضور قدرتمندانه در مسابقات و صعود مقتدرانه خود به رقابت‌های جام جهانی روسیه هیجان، غرور و شادی را برای ملت ایران بیافرینند.
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی دیروز دراین دیدار با گرامیداشت نوزدهم رمضان و ایام شب‌های قدر، گفت: امروز به نام مولای متقیان، امیرالمؤمنین علی‌(ع) است که الگوی بزرگ پهلوانی هر قهرمانی برای همه مسلمانان و به ویژه ایرانیان است.
وی حضرت علی(ع) را همچنین الگوی مروت و مردانگی دانست و خاطر نشان کرد: علی(ع)،همان مرد شجاع و بزرگی که در میدان نبرد و جنگ بی‌نظیر بود و هیچگاه در برابر دشمن پشت نمی‌کرد، به خاطر شاد کردن دل یتیمان با آنها بازی کودکانه می‌کرد و هیچگاه محرومین را از یاد نمی‌برد.
رئیس‌ جمهوری بازیکنان تیم ملی را قهرمانان محبوب ملت ایران بیان کرد و گفت: امروز جدای از مسئولیتی که در زمینه ورزش قهرمانی در کسب پیروزی برعهده شما ست، عهده‌دار مسئولیت اخلاقی سنگینی هم در جامعه هستید.
روحانی با بیان خاطره‌ای از خلبان شهید عباس بابایی و توجه او به محرومان و کمک به مردم فقیر، افزود: علی‌وار زندگی کردن و یار همنوعان بودن، افتخار بزرگی برای همه ما ست.
وی با اشاره به این که خوشبختانه امروز در سطح جهان ورزشکاران و هنرمندان با استفاده از جایگاه خود اقدامات خیرخواهانه‌ای برای کمک به گرفتاران و مستمندان انجام می‌دهند، اظهار داشت: باید راه زندگی را از امیرالمؤمنین بیاموزیم و از او انرژی و مدد بگیریم.
رئیس‌ جمهوری با اشاره به این که معتقدیم خداوند سرنوشت مردم را در شب قدر مقدر می‌کند و این به معنای آن است که همه زمان‌ها یکسان نیستند، افزود: سال‌های رشد، تعالی و شکوفایی در زندگی انسان و یک ملت هم هرگز تکرار نمی‌شود.
روحانی با بیان این که سرنوشت بسیاری از انسان‌ها در شب قدر تغییر می‌کند، گفت: آن شبی که باعث می‌شود، تصمیم و اراده، ما را در مسیر تغییر سرنوشت قرار دهد، در حقیقت شب قدر است.
رئیس‌ جمهوری با بیان این که ملت ایران همواره در طول سالیان متمادی فوتبال دوست بوده‌اند، گل نخوردن تیم ملی برای هزار دقیقه، صعود قطعی و زودهنگام پیش از پایان رقابت‌های گروهی به جام جهانی و برای دو دوره متوالی را از رکوردهای تیم ملی فوتبال کشورمان در سال‌های اخیر دانست و گفت: مطمئناً تیم ملی فوتبال ایران می‌تواند باز هم در رقابت‌های جام جهانی مسکو با صعود از مرحله گروهی، رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کند که باید خود را برای این ثبت تاریخی آماده کنیم و این برای تیم بزرگی که در قاره آسیا حرف اول را می‌زند، شدنی است.
وی با اشاره به ورزش به دلیل آن که برای مردم نشاط و سلامتی آورده است و آنها را از معضلات اجتماعی به ویژه اعتیاد، دور می‌کند، حائز اهمیت است، اظهار داشت: امروز فوتبال به ورزش عمومی‌تبدیل شده است و همه مردم اعم از زن و مرد و دختر و پسر به این ورزش علاقه دارند.
رئیس‌ جمهوری گفت:‌ هیجانی که هنگام مسابقه فوتبال در میان مردم وجود دارد، نشان می‌دهد که نگاه مردم به تصمیم و حرکت دقیق بازیکنان است و شما نقش مهمی‌در شادی و نشاط ملت ایران ایفا می‌کنید.
روحانی تقارن صعود تیم ملی به جام جهانی برزیل در سال ۹۲ پس از انتخابات ریاست جمهوری و همچنین صعود به جام جهانی روسیه پس از انتخابات اردیبهشت ۹۶ را زیبا و جالب توجه دانست و گفت: ملت ایران همان طور که پس از انتخابات اردیبهشت‌ماه به خیابان‌ها آمدند و خوشحالی کردند، هنگام پیروزی فوتبالیست‌های کشور هم شاد بودند.
وی کسب پیروزی در ورزش‌های قهرمانی به ویژه فوتبال را نمود انسجام ملی در سطح جهان دانست و گفت: افتخار در مسابقه فوتبال در کلمه ایران متجلی می‌شود و زمان پیروزی، همه گروه‌ها و قومیت‌ها با هم متحد هستند و اینجاست که تبلور وحدت و انسجام ملی نمایان می‌شود و مردم به ایرانی بودن خود افتخار می‌کنند.
رئیس‌ جمهوری موفقیت تیم مذاکره کننده هسته‌ای در مذاکره با قدرت‌های جهانی و دستیابی به برجام را موجب افتخار ملت ایران دانست و افزود: مردم ایران زمانی که رئیس جمهوری آنها طرحی را در سازمان ملل تحت عنوان جهان عاری از خشونت و افراط ‌گری ارائه کرد و جهان این طرح را به عنوان یک قطعنامه بین‌المللی می‌پذیرد و ایران به عنوان پرچمدار مبارزه با خشونت معرفی می‌شود، به ایرانی بودن خود افتخار می‌کنند.
روحانی خودکفایی در تولید گندم، گازوییل و بنزین را باعث افتخار ایرانیان دانست و اظهارداشت: در سال ۹۲ و در آغاز دولت روزانه شش میلیون لیتر گازوییل به کشور وارد می‌شد اما امروز ۱۳ میلیون لیتر گازوییل صادر می‌کنیم و در حالی که در گذشته واردکننده بنزین بودیم . با افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس علاوه بر این که در آینده در عرصه تولید بنزین به خودکفایی می‌رسیم صادر کننده آن هم خواهیم بود.
وی بهره‌برداری از ۱۱ فاز پارس جنوبی و امکان سبقت گرفتن از قطر در برداشت از منبع مشترک گازی با این کشور را موجب افتخار ایرانیان برشمرد و گفت: ملت ایران زمانی که چهار محموله آثار باستانی ایران که به دیگر کشورها منتقل شده بود، دوباره به کشور بازگشت به ایرانی بودن خود افتخار کردند.
رئیس‌ جمهوری کمک به مستمندان و فقرا با پرداخت زکات در عید فطر و حضور پرشکوه در اقامه نماز عیدفطر و همچنین تکریم عاشورا و امام حسین(ع) را از افتخارات دیگر ملت ایران دانست و گفت: باید تلاش کنیم تا روزهایی که ایرانی‌ها به ایرانی بودن خود افتخار می‌کنند را به اندازه تمام روزهای سال افزایش دهیم.
روحانی با بیان این که موفقیت‌های ما همواره حاصل تلاش و فداکاری‌های جوانان کشور بوده است، گفت: ما به خوبی می‌دانیم که این افتخاری که در مسابقات مقدماتی جام جهانی حاصل شده، نتیجه روزها، ماه‌ها و سال‌ها زحمت، تلاش و تمرین است.
وی با بیان این که ملت ایران در طول تاریخ سختی‌ها و زحمات فراوانی را برای کشور تحمل کرده است و استحقاق شادی و شاد بودن را دارند، گفت: باید تمام تلاش خود را برای شاد کردن ملت ایران به کار بگیریم، چرا که این ملت موجب رسیدن به استقلال و آزادی شدند و حق بزرگی بر گردن ما دارند و کوچکترین کار این است که لبخند را به لب‌های آنها بیاوریم تا آنها هم به ایرانی بودن خود افتخار کنند.
رئیس‌ جمهوری با بیان این که غیرت ایرانی در میادین مسابقه از بازیکنان تیم ملی دیده می‌شود و همه ملت ایران در آن لحظه دعاگوی شما هستند، خاطر نشان کرد: بازیکنان و اعضای تیم ملی در رقابت‌های جام جهانی سفیران قدرت نرم ایران هستند، چرا که در آن میدان حرکات و رفتار بازیکنان تیم ملی ایران در پیشگاه و نگاه مردم جهان قرار دارد و زمانی که موفقیت در ورزش توأم با اخلاق اسلامی‌و ایرانی می‌شود، افتخارش دو چندان است.
روحانی با بیان این که به عنوان نماینده ملت ایران از طرف ۸۰ میلیون ایرانی این پیروزی را به همه شما تبریک می‌گویم، گفت: دولت با همه توان موظف به حمایت از تیم ملی برای کسب موفقیت‌های بیشتر است.
وی همچنین از تلاش‌ها و خدمات سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران در مسیر دستیابی به این موفقیت بزرگ تقدیر کرد و گفت: همکاری مربی خارجی با بازیکنان ایرانی یکی از مظاهر کوچک تعامل با دنیا ست و نشان می‌دهد که زمانی که با نخبگان دنیا به درستی تعامل کنیم ،می‌توانیم افتخارات بیشتری بیافرینیم.
در این دیدار، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان با اشاره به تلاش‌های بازیکنان، مربیان و اعضای کادر فنی تیم ملی فوتبال کشورمان در راه رسیدن به جام جهانی روسیه، گفت: تیم ملی کنونی فوتبال ایران یکی از بهترین و آماده ترین تیم‌های تاریخ فوتبال کشور است که در بازی‌های مقدماتی جام جهانی روسیه، توانسته است بیش از هزار دقیقه از دروازه خود محافظت کند و گلی دریافت نکند.
وی با بیان این که برنامه ریزی و حمایت‌های خوبی از تیم ملی فوتبال و کادر فنی از سوی دولت و فدراسیون فوتبال کشور صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: نقشه راه مشخص و مدونی برای فراهم کردن نیازها و امکانات مورد نیاز تیم ملی ایران در مسیر حضور در جام جهانی روسیه تهیه شده است تا به واسطه آن شاهد درخشش فوتبالیست‌های کشورمان در این مسابقات باشیم.
مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال کشور هم گزارشی از روند مسابقات و راهیابی تیم ملی فوتبال به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و چگونگی حمایت‌ها از این تیم در مسیر کسب این موفقیت، ارائه و از پشتیبانی‌های رئیس جمهوری و دولت تقدیر کرد.
همچنین کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان با ابراز خرسندی از دیدار با دکتر روحانی و با بیان این که «پسران ایران در تیم ملی فوتبال به خاطر مردم ایران بار دیگر افتخار راهیابی به جام جهانی آن هم درست بعد از پیروزی جناب عالی در انتخابات ریاست جمهوری را کسب کردند و من به عنوان عضوی از این خانواده در کنار آنها بودم»، گفت: عشق و شور مردم به فوتبال و وجود استعدادهای فراوان در این کشور، استحقاق حمایت‌های بیشتر را دارد، چرا که اگر این استعدادها را با تعهد ایرانی در هم‌آمیزیم می‌توانیم فوتبال ایران را به جایگاه‌های بالاتر در سطح جهانی برسانیم. مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران هم در این دیدار، حمایت‌های دولت و رئیس‌جمهوری را مایه دلگرمی‌بازیکنان تیم ملی فوتبال در مسیر کسب موفقیت دانست و خواستار توجه بیشتر مسئولان و رفع کمبودها و مشکلات موجود برای به دست آوردن پیروزی‌ها و موفقیت‌های بالاتر شد.
کشور نیازمند بالاترین سطح انسجام‌، برای پیشبرد امور است
دکترروحانی رئیس جمهوری در صفحه اینستاگرام خود نوشت: وقتی به تمام فراز و نشیب‌های چهار دهه‌ گذشته نگاه می‌کنیم، هر جا توفیق و پیروزی بوده، در نتیجه حضور مردم حاصل شده است؛ مردمی‌که در بزنگاه‌های مهم تاریخی، تصمیمات درست را اتخاذ کردند و به کارگزاران نظام، مسیر درست اصلاح امور را نشان دادند.
‌کشور در شرایط امروز، نیازمند بالاترین سطح انسجام اجتماعی، برای پیشبرد امور است. درحالی‌که بدون انسجام و همکاری نهادها و تریبون‌های مختلف، نمی‌توان انتظار داشت که اعتماد عموم مردم به “حاکمیت” افزایش پیدا کند.
پیام تسلیت رئیس جمهوری به علم الهدی
رئیس جمهوری در پیامی با تسلیت درگذشت همسر حجت‌الاسلام و المسلمین علم الهدی، از درگاه خداوند بزرگ برای آن مرحومه رحمت واسعه الهی و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسالت کرد.
متن پیام حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین علم الهدی(دامت تائیداته)
نماینده محترم ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد
ضایعه درگذشت همسر مکرمه‌تان موجب تأثر و تألم خاطر شد.
اینجانب، مصیبت وارده را به جناب عالی و بیت محترم، تسلیت می‌گویم و در این ایام و لیالی پربرکت ماه مبارک رمضان، از درگاه خداوند بزرگ برای آن مرحومه رحمت واسعه الهی، برای عموم بازماندگان صبر و اجر و برای جناب عالی سلامتی و توفیق روز افزون مسألت دارم.
حسن روحانی
رئیس جمهوری اسلامی ایران
تسلیت به رئیسی
رئیس جمهوری همچنین در پیام جداگانه‌ای به حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی، ضمن تسلیت درگذشت حاجیه خانم سکینه ریخته‌گر‌زاده، برای آن مرحومه غفران واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و اجر مسالت کرد.
متن پیام حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی
تولیت محترم آستان قدس رضوی
ضایعه درگذشت حاجیه خانم سکینه ریخته‌گر زاده موجب تأثر و تألم شد.
اینجانب، مصیبت وارده را به جناب عالی و همچنین همسر مکرمه تسلیت می‌گویم و در این ایام و لیالی پرفیض ماه مبارک رمضان برای آن مرحومه غفران واسعه الهی، برای بازماندگان صبر و اجر و برای جنابعالی سلامتی و دوام توفیقات مسألت دارم.
حسن روحانی – رئیس جمهوری اسلامی ایران

نسخه مناسب چاپ