خط ارتباطی مردم با اطلاعات
نان و آب را بهینه مصرف کنیم
به‌عنوان یک شهروند از مردم بزرگوار ایران خواهشمندم در حفظ حرمت نان و بهینه مصرف‌کردن آب، کوشش مضاعف داشته باشند تا نعمت‌های الهی ضایع نشود و با ناشکری به حوادث کشورهای عراق و سوریه دچار نشویم.
درویشی از بوکان (آذربایجان‌غربی)

رسانه ملی رویه خود را تغییر دهد
الگوهای واقعی هر ملتی به‌ویژه جوانان به‌طور قطع تنها، ورزشکاران و ستارگان سینما نیستند، بلکه نخبگان علمی و دانشگاهی، پژوهشگران برجسته، محققان، مخترعان و کاشفان هستند. متأسفانه رسانه ملی ما طوری برنامه‌سازی می‌کند که بسیاری از ورزشکاران، هنرپیشگان و خوانندگان تبدیل به قهرمان جوانان شده‌اند و این برای آینده کشور خطرناک است و جا دارد رسانه ملی رویه خود را تغییر دهد.
تماس با خط ارتباطی

تا هنگام سر و سامان صدا و سیما
مردم پیام‌های تلفنی زیادی به روزنامه‌ها می‌دهند که ربنای آقای شجریان از صدا و سیما پخش شود، در حالی که گویا نمی‌دانند که خود استاد خواستار عدم پخش آثارش از صدا و سیما شده است البته ایشان ربنا را مستثنا کرده‌اند ولی به‌نظر من تا زمانی که وضعیت صدا و سیما سر و سامان نگرفته و موسیقی‌های ناظر از این رسانه پخش نمی‌شود همان بهتر که ربنا هم پخش نشود. امیدوارم از طرق قانونی مسئولان مربوطه برای بهبود وضعیت صدا و سیما تلاش کنند.
شهروندی از شاهرود

یا همه یا هیچ‌یک
بهتر است دولت یا یارانه همه بازنشستگان فرهنگی را قطع کند یا هیچ‌یک را. به‌عنوان یک فرهنگی معتقدم در این زمینه بسیار سلیقه‌ای عمل شده و موجبات نارضایتی افراد را فراهم آورده.
بازنشسته فرهنگی

درباره زندگانی دکتر اردهالی بنویسید
خبر درگذشت دکتر سیدمصطفی اردهالی در صفحه اول روزنامه اطلاعات مورخ ۱۱ خرداد۹۶ موجب تأثرخاطر شد. ایشان پزشک بسیار حاذق و بیماردوستی بودند و شخصیت خاص و والایی داشتند. ای کاش درباره زندگانی این بزرگوار مطلبی نوشته شود. این ضایعه اسف‌ناک را به همسر ایشان دکتر مریم آصفی صمیمانه تسلیت می‌گویم.
سینا مشیر سلیمی

لزوم عقیم‌کردن گربه‌های ولگرد
در این ستون خواندم که یکی، گربه‌ها را مزاحم انسان دانسته و دیگری ادعای او را رد کرده بود. معتقدم گربه واقعاً ایجاد مزاحمت می‌کند. موی این حیوان برای افراد دچار آسم و حساسیت زیان‌آور است. همچنین مدفوع گربه نوعی انگل دارد که عامل بیماری عفونی است و از راه‌های مختلف می‌تواند به انسان سرایت کند و در زنان باردار منجر به سقط یا معلولیت جنین شود. گذشته از آن بسیاری از گربه‌ها ولگرد به امراض مختلف از جمله هاری مبتلا هستند و اینکه گربه‌ها با لولیدن در مخازن زباله در ورود به حیاط و خانه مردم میکروب منتشر می‌کنند. با این اوصاف جا دارد شهرداری به‌طور پیگیر به زنده‌گیری و عقیم‌سازی گربه‌های ولگرد اقدام کند.
یک بانو

تقاضای بیماران «ام اس»
یک بیمار مبتلا به ام.‌اس هستم، در جشنی که برای بیماران ام‌.اسی گرفته شد، آقایان عزیز دکتر ظریف و محسن هاشمی و همچنین خانم‌ها ابتکار و ملاوردی اعلام کردند که مبلغی را برای کمک به این بیماران اختصاص می‌دهند. مجری برنامه هم از آنان امضا و تعهد‌نامه کتبی گرفت و من هم می‌دانم که این بزرگواران ما را یاری می‌کنند و از آنان سپاسگزارم. اما خواهشمندم این پول به حساب شخصی بیماران واریز شود تا آنان بتوانند از پس مشکلات مالی و درمانی خود برآیند. واریز پول به انجمن چرا؟ حال آنکه ما در رفع ابتدایی‌ترین نیازهایمان مانده‌ایم.
بیمار مبتلا به ام.‌اس

گلایه‌ای از مسئولان بیمارستان نور
بیمارستان نور واقع در خیابان اسفندیار پزشکان خود را ملزم به گرفتن ویزیت از همه افراد می‌کند، حال آنکه شاید پزشک مایل نباشد از بستگان درجه ۱ یا دوستان خود پول ویزیت دریافت کند. آیا قانون، این بیمارستان منطقی و درست است؟
از مراجعان بیمارستان نور

دلسردی از برنامه‌های صدا و سیما
متأسفانه برنامه‌های صدا و سیما به جایی رسیده است که حتی افرادی مثل من با همه اعتمادی که به تلویزیون و رادیو دارند، دلسرد شده و از آن روی گرداندند و مخاطب شبکه‌های ماهواره‌ای، فیلم‌های شبکه‌های خانگی و فضای مجازی شده‌اند. به‌نظر می‌رسد تجدیدنظر در تولید محتوا و انعکاس اخبار ضروری است.
یک شهروند

۳۰ صندلی، بلیط‌فروشی شد!
به گفته خبرنگار ایسنا در مسابقه والیبال ایران و بلژیک، ۳۰۰ صندلی به زنان اختصاص یافت، اما فقط ۳۰ صندلی، بلیط‌فروشی شد؛ یعنی بقیه صندلی‌ها را مسئولان گزینشی پر کردند!؟
یک بانو

ضرورت برخورد با شرکت‌های بورسی متخلف
متأسفانه برخی از شرکت‌های بورسی، فرابورسی و شرکت‌های سهامی‌عام که سهامشان در شرکت بورس معامله می‌شود، برای فرار از پاسخگویی به سهامداران منتقد، از روش نخ‌نمای راه‌ندادن سهامدار پرسشگر به جلسه مجمع استفاده می‌کنند. جا دارد دولت تدبیر و امید با تذکری جدی به رئیس سازمان بورس به این موضوع برای همیشه خاتمه دهد و ساز و کاری برای برخورد با شرکت‌های متخلف در نظر بگیرد.
یک سهامدار

تایمرها معیار باشد
متأسفانه هرگاه پلیس، تایمرهای چراغ راهنما را دستکاری می‌کند، ترافیک سنگین پشت چراغ‌های قرمز ایجاد می‌شود. آیا بهتر نیست همان تایمرها معیار ایست و حرکت رانندگان باشد تا رانندگان هم تکلیف خود را بدانند.
یک راننده
تقاضا از وزیر بهداشت
با سپاس از وزیر بهداشت، درمان و آموزش عالی برای طرح پوشش بیمه سلامت همگانی. از ایشان انتظار دارم برای بهبود وضعیت بیمارستان اندیمشک که به درمانگاهی می‌ماند، چاره‌جویی کند. این بیمارستان دکتر ارتوپد ندارد و نیازمند رسیدگی بیشتر است. از آنجایی که بیمارستان سر جاده ترانزیتی قرار دارد، بسیاری از مصدومان حوادث رانندگی را به آنجا انتقال می‌دهند و باید تجهیزات بیشتری داشته باشد.
شهروندی از اندیمشک

درخواست ایثارگران استان مازندران
در سال ۱۳۹۱ برای اینجانب و دیگر ایثارگران استان مازندران کارت ایثارگری صادر شد و علی‌رغم اینکه از سوی مسئولین بنیاد و امور ایثارگران استان مازندران اعلام شده که به دارندگان کارت ایثارگری حقوق و مزایا تعلق گرفته است ولی تاکنون هیچ‌‌گونه پرداختی نشده است. با توجه به وضعیت معیشتی نامناسب و تنگنای شدید مالی، انتظار رسیدگی و مساعدت از سوی مسئولین بنیاد و امور ایثارگران داریم و امیدواریم حقوق و مزایای معوقه در نظر گرفته شده به‌زودی پرداخت شود.
بیت‌اله کاویانپور ـ مازندران (رویان)
روستای کاسه‌گر محله

نسخه مناسب چاپ