نقشه جامع سرمایه گذاری استان یزد تدوین می شود
یزد- خبرنگار اطلاعات:مدیر کل امور اقتصادی و دارایی و نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری یزد با اشاره به ظرفیت های خوب سرمایه گذاری در استان از تهیه و تدوین نقشه جامع سرمایه گذاری استان خبر داد.
علی نمازی در نشست هماهنگی تدوین نقشه جامع سرمایه گذاری استان، هدف از انجام این کار را شناسایی ظرفیت‌ها و فرصت‌های سرمایه گذاری و روش های تامین و جذب منابع مالی آنها در بخش های مختلف و تسریع در اجرای طرح های سرمایه گذاری اعلام کرد.
وی با اشاره به این‌که این نقشه در راستای دسترسی به سند چشم انداز توسعه استان تدوین می شود؛ گفت: شناسایی شرکت‌های داخلی و خارجی، نهادهای ملی و بین المللی برای جذب تسهیلات خارجی ( فاینانس) و بستر سازی برای بازیابی فرصت های سرمایه گذاری از دیگر اهداف تهیه این نقشه است.
او در ادامه سخنانش خواستار همکاری و همراهی دستگاه‌های اجرایی عضو مرکز خدمات سرمایه گذاری در تدوین و عملیاتی شدن نقشه جامع سرمایه گذاری و همچنین نظارت این مرکز براین موضوع شد و افزود: دستگاه‌ها برای تحقق این هدف باید طرح ها و
فرصت های سرمایه گذاری خود را با در نظر گرفتن منابع مالی لازم ارائه کنند.
نماینده وزیر اقتصاد در استان یزد با تاکید بر لزوم اختصاص اعتبارات لازم برای اجرای طرح‌اضافه‌کرد: در نشستی که در آینده با حضور استاندار و مقامات استان و مدیران دستگاه‌های اجرایی خواهیم داشت این موضوع مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت و فرایند تدوین نقشه جامع سرمایه گذاری را نهایی خواهیم کرد.
مدیر کل دفتر امور اقتصادی استانداری یزد هم در این نشست با قدردانی از توجه ویژه اداره کل امور اقتصادی و دارایی به مباحث سرمایه گذاری گفت: تهیه نقشه جامع سرمایه گذاری یکی از نیاز های استان در این بخش است.
سید حسین دشتی آمادگی استان را برای اجرای این طرح اعلام کرد و گفت: این کار باید با همکاری مدیران استان انجام شود.
استان یزد در زمینه جلب و مشارکت سرمایه گذاران و انجام زیر ساخت های لازم برای جذب سرمایه گذاری یکی از استان های مطرح و پیشرو در کشور است.

نسخه مناسب چاپ