قاهره: اجازه تسلط اسرائیل به جزایر «تیران و صنافیر» را نمی دهیم
سرویس خارجی:منبع امنیتی مصری تسلط دوباره رژیم صهیونیستی بر دو جزیره تیران و صنافیر که از سوی قاهره به عربستان واگذار شد را رد کرد.
در همین رابطه، روزنامه فرامنطقه ای الزمان نوشت: یک منبع امنیتی مصری اخبار مربوط به تسلط دوباره اسرائیل بر دو جزیره تیران و صنافیر را بعد از تصویب واگذاری این دو جزیره به عربستان توسط پارلمان مصر رد کرد و گفت: بعد از ترسیم مرزها، تسلط نظامی دوباره مصر بر دو جزیره یاد شده باز می گردد، زیرا بر اساس توافقنامه امضا شده بین قاهره و ریاض، مصر ملزم به دفاع از دو جزیره یاد شده به مدت ۶۵ سال است. وی افزود: قاهره به اسرائیل یا هر طرف دیگری اجازه نمی دهد تا امنیت ملی مصر را در آب های دریای سرخ و خلیج عقبه تهدید کند.
از طرفی،مصر با درخواست رژیم صهیونیستی برای بازگشت «دیوید گوورین» سفیر سابق این رژیم در قاهره مخالفت کرد و گوورین را فردی نامناسب و تهدیدی برای امنیت این کشور خواند.در همین حال،سازمان دید بان حقوق بشر اعلام کرد: مقامات مصری به شکل غیرقانونی مانع از تماس محمد مرسی رئیس جمهوری معزول مصر با خانواده و وکیلش یا ملاقات، طی سالهای گذشته شدند.
*مغرب
اعتراضات مردمی بار دیگر در شهر «الحسیمه » مغرب شکل گرفت و معترضان برای برگزاری راهپیمایی در روز عید فطر فراخوان منتشر کردند.
در همین رابطه، برخی فعالان حقوقی در شبکه‌های اجتماعی فایل ویدئویی را درباره شکل‌گیری دوباره اعتراضات در الحسیمه و برخی شهرهای شمالی مانند «ایت حذیفة»،‌ «الناظور» و «امزورن» منتشر کردند.

نسخه مناسب چاپ