ساخت کارخانه تولید لاستیک خودرو در زابل
قرارداد ساخت کارخانه تولید لاستیک خودرو در زابل بین شرکت گسترش صنایع آریا تایر‌ هامون و شرکت ساختمانی سد و تاسیسات آبیاری (سابیر) با حضور وزیرصنعت، معدن و تجارت و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امضا شد.
به گزارش خبرنگارما، کل سرمایه گذاری این پروژه ۸ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال است که ۱۶۰ میلیون یورو آن ارزی است.سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) مجری این طرح است که شرکت “آریا تایر‌هامون” به نمایندگی از آن در این طرح حضور دارد و ۱۰۰ درصد سهام آن هم متعلق به ایدرو است. مهندس محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم انعقاد این قرارداد گفت: ساخت این کارخانه با هدف صادرات نیمی از تولید انجام می شود و توسعه بخش مرکزی استان سیستان و بلوچستان را به همراه خواهد داشت.نعمت زاده همچنین از ایجاد مجتمع بزرگ صنعت فولاد در چابهار واقع در جنوب این استان خبر داد و افزود: مجتمع پتروشیمی و طرح توسعه مُکران که بتدریج در حال پاگرفتن است هم این منطقه را در حد عسلویه مطرح خواهد کرد.
دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم راه اندازی این کارخانه را منشا رونق اقتصادی در سیستان و بلوچستان ذکر کرد و گفت: این موضوع باعث دگرگونی چهره اقتصادی منطقه خواهد شد. مسعود محمدی مدیرعامل شرکت “آریا تایر‌هامون” هم گفت: فناوری به کار گرفته شده برای این کارخانه تولید انواع تایرهای رادیال تمام سیمی است.

نسخه مناسب چاپ