واکنش برخی اعضای دولت به اهانت عده‌ای اندک درتظاهرات روز قدس:
هتاکی‌ها نمی‌تواند حمایت قاطع از رئیس‌جمهوری را خدشه‌دار کند
چندتن از اعضای دولت در واکنش به اهانت عده اندکی به حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری در راهپیمایی روز جهانی قدس، در پیام‌ها‌ی جداگانه ای در حساب توییتری خود نوشتند: اقدام زشت نمی‌تواند وحدت ملی و حمایت قاطع از رئیس جمهوری را خدشه دار کند.
به گزارش ایرنا، روز جمعه و در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس روز، وحدت و اتحاد جهان اسلام برای مقابله با جنایات صهیونیست‌ها‌، عده ای همزمان با حضور رئیس جمهوری، معاون اول و نایب رئیس دوم مجلس در جمع راهپیمایان، شروع به سردادن شعارهایی کردند که این وحدت و انسجام ملی را مورد هدف قرار داده بود.
از این رو، حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهوری روز جمعه بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب در ۲۸ بهمن ۹۱ درباره شعار دادن علیه مسئولین را درکانال تلگرامی‌خود منتشر کرد که چنین است:
«بازخوانی نظر صریح رهبر انقلاب درباره شعار دادن علیه مسئولین
این را هم عرض بکنیم؛ این که من از بعضی مسئولان و سران کشور گله ‌گزاری کردم، موجب نشود که حالا یک عده‌ای راه بیفتند، بنا کنند علیه این و آن شعار دادن؛ نه، بنده با این کار مخالفم. اینکه شما یک نفر را به عنوان ضد ولایت، ضد بصیرت، ضد چه، مشخص کنید، بعد یک عده‌ای راه بیفتند علیه او شعار بدهند، بنده با این کارها مخالفم؛ این را من صریح بگویم. بارها به کسانی که می‌توانند جلوی این چیزها را بگیرند، تذکر داده‌ام. آن کسانی که این کارها را می‌کنند، اگر واقعاً حزب‌اللّهی و مؤمنند، خب نکنند. می‌بینید که تشخیص ما این است که این کارها به ضرر کشور است. با احساساتشان راه بیفتند اینجا، آنجا، علیه این شعار بدهند، علیه آن شعار بدهند؛
بخشی از سخنان رهبر انقلاب در ۲۸ بهمن ۹۱»
معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست هم نوشت: اقدام زشت عده قلیلی با هتاکی و توهین به رئیس جمهوری نمی‌تواند وحدت ملی، اقتدار مردم ایران و حمایت قاطع از آقای روحانی را خدشه دار کند.
شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده هم در حساب توییتری خود نوشت: ‏وحدت‌شکنی در روز قدس همگامی‌با تلاش‌های بی‌وقفه اشغالگران قدس برای انحراف جهان اسلام از مساله فلسطین است.
همچنین زهرا احمدی پور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به این مساله واکنش نشان داد و اظهار داشت: توهین به رئیس جمهوری در روز قدس، پاسخ ناشایست افراط گرایان به انتخاب عقلائی و اعتماد ملت به نظام جمهوری اسلامی‌ایران است.
جمشید انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی‌کشور هم در این باره واکنش نشان داد و گفت: اهانت به رئیس جمهوری، معاون اول و نایب رئیس مجلس، آن هم در روزی که نماد وحدت علیه دشمنان اسلام است مصداق واقعی بازی خوردن از دشمن است‌.
واکنش معاون حقوقی رئیس جمهوری
معاون حقوقی رئیس جمهوری با بیان این که شعار علیه رئیس جمهوری منتخب ملت و توهین به ایشان ایستادن در برابر جمهوریت نظام و شعار علیه ملت ایران است، گفت: بی‌ تردید پشت صحنه این اقدام خلاف منافع و امنیت ملی عناصر نفودی اسرائیل و منافقین قرار دارند.
حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری در گفتگو با جماران افزود: متأسفانه درنمایش وحدت و یکپارچگی ملت ایران و همه مسلمانان جهان در روز جهانی قدس در برابر رژیم اشغالگر صهیونیستی و دشمنان ملت ایران، عده ای دانسته یا ندانسته در جهت منافع اسرائیل و امریکا و حکام مزدور سعودی اقدام به شعارهای تفرقه افکنانه و توهین آمیز کردند.
وی با تأکید بر این که بی تردید پشت صحنه این اقدامات خلاف منافع و امنیت ملی عناصر نفودی اسرائیل و منافقین قرار دارند، گفت: مسؤلان امنیتی، اطلاعاتی و قضایی کشور باید به شناسایی و برخورد قاطع با آنها بپردازند.
انصاری خاطرنشان کرد: متاسفانه علی رغم تأکیدات رهبر معظم انقلاب بر پرهیز از دو قطبی کردن جامعه، عده ای همچنان در فضای رقابت‌ها‌ی انتخاباتی و عصبانی از رای مردم با توهین به رئیس جمهوری منتخب ملت در حقیقت از مردم انتقام می‌گیرند و خوراک تبلیغاتی مناسب برای رسانه‌ها‌ی بیگانه فراهم می‌کنند.
معاون حقوقی رئیس جمهوری در پایان ابراز داشت: البته تجربه نشان داده است که این دسته از اقدامات قطعاً به زیان آنان و موجب بیداری بیشتر ملت و حمایت جدی تر مردم از رئیس جمهوری خواهد شد.
دستور وزیر کشور برای معرفی خاطیان
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در پی حواشی غیرقانونی و دشمن شادکن تظاهرات شکوهمند روز قدس، به معاون امنیتی و انتظامی‌اش ماموریت داد اقدامات لازم در این باره را به عمل آورد.
متن کامل دستور رئیس شورای امنیت کشور به این شرح است:
بسمه تعالی
جناب آقای ذوالفقاری
معاون امنیتی و انتظامی
سلام علیکم
به دنبال وقوع اتفاقات ناگوار و وحدت شکن در راهپیمایی روز جهانی قدس که میراث انسجام آفرین بنیانگذار انقلاب اسلامی‌می‌باشد و در جریان آن عده ای قانون ستیز مبادرت به حاشیه سازی علیه ریاست محترم جمهوری اسلامی‌ایران و تعدادی دیگر از مقامات کرده و حرکت عظیم ملت بزرگوار و شریف ایران را تحت الشعاع رفتار غیر انقلابی خود کردند، لازم است با عنایت به بیانات مقام معظم رهبری که ضمن تصریح مخالفت خود با اینگونه اقدامات‌،آن را به ضرر کشور بیان فرمودند با هماهنگی و مساعدت وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی‌نسبت به پیگیری موضوع و به موجب قانون معرفی خاطیان به مراجع قضائی اقدام نمائید.
عبدالرضا رحمانی فضلی
وزیر کشور و رئیس شورای امنیت کشور
ضرورت برخورد با تحرکات دشمن شادکن
وزارت کشور درباره حماسه راهپیمائی مردم ایران در روز جهانی قدس اطلاعیه ای منتشر کرد.
به گزارش ایسنا در متن این اطلاعیه آمده است:
«باسمه تعالی
اکنون که در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان، راهپیمائی روز جهانی قدس با شکوه وصف‌ناپذیر در گوشه گوشه وطن برگزار شده است و ملت مسلمان ایران با احیای این سنت گرانقدر انقلاب اسلامی، همراهی خود با محرومان و مستضغفان و پایداری و ایستادگی خود بر آرمان اسلامی فلسطین را برابر دیدگان افکار عمومی جهان به منصه ظهور رساندند، وزارت کشور با شکرگزاری به درگاه الهی برای این توفیق بزرگ، مراتب تقدیر و سپاس صمیمانه و خالصانه خود را به پیشگاه ملت سربلند ایران تقدیم می‌کند .
بحمد الله این راهپیمائی بزرگ در سراسر کشور با حضور مقتدرانه اقشار گوناگون ملت و با تلاش همه نیروهای حافظ نظم و امنیت کشور در امنیت و آرامش کامل برگزار شد و جلوه ای دیگر از وحدت و انسجام ملی و استواری این سرزمین پرگهر بر آرمان های انقلاب اسلامی، امام راحل و رهبری گرانقدر را به نمایش گذاشت.
حماسه بزرگ حضور ملت ایران در راهپیمائی دشمن‌شکن روز قدس، البته با برخی حواشی بسیار محدود نظیر اقدام غیرقانونی و دشمن شادکن تعدادی انگشت شمار از عناصر غافل یا فریب خورده در قالب توهین به برخی مقامات ارشد نظام همراه شد که رفع آن، مستوجب برخورد ریشه ای و ارزیابی علل اصلی وقوع چنین غفلت‌هایی است.
وزارت کشور با ابراز تأسف از چنین کوته‌اندیشی‌های وحدت‌شکنانه بر ضرورت برخورد با جریان‌های شبه رسانه‌ای زمینه‌ساز و سبب‌ساز این‌گونه تحرکات دشمن شادکن تأکید می‌کند. بعلاوه به استحضار ملت شریف و شهید پرور ایران و رسانه‌ها می‌رساند؛ بررسی دقیق ابعاد مختلف این موضوع در دستور کار مراجع ذیربط قرار گرفته و نتایج آن اعلام خواهد شد.»

نسخه مناسب چاپ