انصاری:‌ ستاد اقامه نماز جمعه تهران باید از مردم عذرخواهی کند
سرویس سیاسی – اجتماعی: معاون حقوقی رئیس جمهوری به یک مداحی جنجالی پیش از خطبه های عید سعید فطر در تهران واکنش نشان داد.
حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری در گفتگو با جماران، در پاسخ به سئوالی درباره مداحی حاشیه ساز در مراسم عید سعید فطر مصلای امام خمینی تهران، اظهار داشت: ستاد اقامه نماز جمعه تهران باید رسما از مردم ایران به ویژه نمازگزاران عید سعید فطر در مصلای تهران و همچنین از رئیس جمهوری به خاطر بی ادبی و هتاکی مراسم روز عید، عذرخواهی کند.
وی افزود: پذیرفته نیست که ستاد اقامه نماز جمعه تهران از محتوای اشعار این مداح بی اطلاع بوده باشد؛ زیرا کسانی که برای مراسم نمازجمعه دعوت می شوند؛ اعم از خطیب، مداح، سخنران پیش از خطبه ها و حتی کسی که شعارها را بیان می کند با دقت از سوی این ستاد دعوت می شوند.
انصاری در پاسخ به این سئوال که رئیس ستاد اقامه نمازجمعه تهران گفته است «از تمامی طیف‌های داخل نظام برای حضور در این تریبون دعوت انجام می‌گیرد»، گفت: این ادعا به هیچ وجه صحت ندارد، زیرا وقتی فهرست سخنرانان نمازجمعه تهران طی ۱۲ سال گذشته را نگاه می کنیم و همچنین به مداحانی که به این تریبون دعوت می شوند دقت می کنیم، خلاف این موضوع را می بینیم.
وی افزود: ما سخنرانان بسیار فاضل، شایسته، صاحب تحلیل و انقلابی از میان یاران امام و اساتید دانشگاه داریم که به دلیل نگاه سیاسی متفاوت هیچگاه از آنها برای ایراد سخن در این مراسم دعوت نمی شود و در حقیقت بخشی از مردم را که تفکری غیر از تفکر حاکم بر ستاد اقامه نمازجمعه دارند از این رسانه عمومی محروم هستند؛ همانگونه که مداحان با سواد، آزاداندیش، انقلابی، خوش لحن، خوش ذوق و محبوبی داریم که در این تریبون همچون صدا و سیما جایی ندارند. رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه هم درباره حواشی نماز عید فطر، گفت: من از این موضوع بی‌اطلاعم و ستاد اقامه نماز جمعه تهران باید پاسخگو باشد.

نسخه مناسب چاپ