مطالبه ۵۰۰ میلیاردی فرهنگیان از آموزش و پرورش
وزیر آموزش و پرورش از پرداخت بیش از ۱۱ هزارمیلیارد تومان از مطالبات فرهنگیان در ۸ ماه اخیر خبر داد و گفت: مبلغی حدود ۵۰۰ میلیارد از این مطالبات باقی مانده‌است.
به گزارش ایسنا، فخرالدین دانش آشتیانی در مراسم تکریم و معارفه مدیر کل آموزش وپرورش شهر تهران که با حضور رؤسای ادارات مناطق تهران در ساختمان اصلی آموزش وپرورش شهر تهران برگزارشد، با بیان اینکه در راستای سیاست تمرکززدایی ، برخی از اختیارات ستاد به استان‌ها تفویض شده‌است، تأکید کرد: این تفویض اختیار از سطح مدیران استان‌ها به مدیران مناطق ادامه یابد و مدیران مناطق هم این مسئولیت‌ها را به مدارس واگذار کنند؛ زیرا مدارس، محور اصلی تعلیم وتربیت هستند.
وی با بیان این نکته که هیچ اصراری برآماده‌سازی مدارس برای بازگشایی در سال تحصیلی جدید در قالب پروژه مهر نیست، ادامه داد: فعالیت‌های مربوط به بازگشایی مطلوب مدارس، طی بخشنامه‌ای به استان‌ها ومناطق تفویض شده است و مدیران مدارس موظفند اقدامات اجرایی در این زمینه را به نحو احسن انجام دهند و مدیران کل نیز ناظر این فرآیند هستند، ضمن آن که لازم است در سطح استان و مناطق، کمیته‌ای به این امر اختصاص داده شود.
وزیر آموزش وپرورش در باره سند تحول بنیادین تصریح کرد: یک کارگروه در سطح وزارتخانه مأموریت دارد با همکاری شورای عالی آموزش وپرورش، اهداف و سیاست‌های هر حوزه را در راستای عملیاتی کردن سند مشخص کند‌.
دانش آشتیانی با اعلام اینکه از زمان تصدی وزارت وی، بالغ بر ۱۱ هزار میلیارد تومان از مطالبات فرهنگیان پرداخت شده و مبلغی در حدود ۵۰۰ میلیارد باقی مانده است، خاطرنشان کرد: براساس تفاهمی که با سازمان مدیریت به عمل آمده و به استان ها نیز ابلاغ شده است، استان‌ها باید در هزینه‌کردها، صرفه‌جویی کنند و بهینه مصرف‌کردن را در دستورکار خود قرار دهند و هر مبلغی که از محل صرفه‌جویی عاید شود، در خود استان هزینه خواهد شد.
دکتر آشتیانی از پرداخت بدهی شرکت‌های بیمه که طرف قرارداد بیمه تکمیلی کارکنان هستند، خبر داد وگفت: براساس تفاهمنامه منعقده با ۳ شرکت دانا، معلم و ایران، استان‌ها می‌توانند با یکی از این ۳ شرکت، قرارداد منعقد کنند.
در پایان این مراسم احکام جدید علیرضا کمرئی به عنوان سرپرست اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش وپرورش و عباسعلی باقری به عنوان سرپرست اداره کل آموزش وپرورش شهر تهران توسط دکتر دانش آشتیانی به آنان اعطاء شد.

نسخه مناسب چاپ