پاسخ وزارت علوم به کاهش ظرفیت پذیرش دانشجوی دانشگاه آزاد
وزارت علوم درپاسخ به شائبه‌های مطرح شده در خصوص کم‌شدن ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی بیانیه‌ای را با تأکید بر لزوم توجه به کیفیت آموزش عالی منتشر کرد.
به گزارش مهر، متن این بیانیه به شرح زیر است:
یکی از مهم‌ترین سیاست‌های وزارت علوم در دولت تدبیر و امید، ساماندهی مراکز آموزش عالی و ارتقای کیفیت آموزشی بوده است. در همین راستا ضمن اجرای برنامه‌های متعدد، طرح آمایش آموزش عالی، تدوین شد و به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید و برای اجرا به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ابلاغ شد.
براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی هرگونه گسترش مراکز آموزش عالی و تصویب رشته‌ها منوط به احراز شرایط و شاخص‌های مصوب شورای گسترش آموزش عالی بوده و مقرر شده است این روند در مورد تمامی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی اعم از دولتی، غیردولتی و دانشگاه آزاد اسلامی اعمال شود. به این ترتیب صرفاً به رشته‌هایی که از شورای گسترش مجوز داشته باشند، ظرفیت پذیرش دانشجو داده می‌شود.
وزارت علوم تاکنون ضمن توجه به تمامی توافق‌های به عمل آمده براساس ضوابط و مقررات تعیین شده و براساس اصول همکاری‌های همه جانبه
‌با دانشگاه آزاداسلامی، سیاست‌های تعیین شده را اعمال و درخواست‌های مختلف دانشگاه آزاداسلامی را مورد بررسی قرار داده و تصمیم گرفته‌است.بدیهی است از این پس نیز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با حفظ آرمان‌های متعالی وزارت علوم و ارتقای کیفیت آموزشی و با نگاهی واقع‌بینانه در این راستا گام برداشته است وآمادگی خود را برای دریافت مستندات و بررسی کلیه درخواست‌های گذشته و جدید دانشگاه آزاد اسلامی اعلام می‌دارد تا پس از بررسی، نتیجه را به واحدهای مربوطه جهت اجرا اعلام کند .
تمدید مهلت انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد
مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶و دوره‌های بدون آزمون (استعدادهای درخشان) دانشگاه آزاد تا پایان روز شنبه ۱۷تیرماه تمدید شد.به گزارش مهردر اطلاعیه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد آمده است: با توجه به اینکه رشته محل‌های حذف شده دانشگاه آزاد اسلامی از طریق دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دردست پیگیری است مهلت انتخاب رشته این دانشگاه تا پایان روز شنبه ۱۷تیرماه تمدید شد.
داوطلبان می‌توانند تا پایان مهلت ثبت‌نام با توجه به رشته محل‌های اضافه شده نسبت به اصلاح کد رشته محل‌های انتخابی خود اقدام کنند.

نسخه مناسب چاپ