نفس های داعش در موصل به شماره افتاد
سرویس خارجی: منابع امنیتی عراق از ادامه پیشروی نیروهای امنیتی در غرب موصل با آزادسازی برخی دیگر از مناطق تحت اشغال داعش و محاصره تروریست ها در آخرین کوچه های این شهر خبر دادند.
این منابع اعلام کردند: همزمان با آزاد سازی منطقه «فاروق الاولی» در غرب این شهر و در ادامه با ورود نیروهای عراقی در خیابان اصلی این منطقه، عملا نبردها در غرب موصل، تنها به چند کوچه و خانه خلاصه شده است و تروریست ها در این کوچه ها کاملا به محاصره درآمده اند و در حال مقاومت هستند .منابع امنیتی افزودند: از نظر کارشناسان نظامی، کار آزادسازی شهر موصل پایان یافته تلقی می شود. این منابع گفتند: نیروهای پلیس فدرال عراق در ادامه پیشروی های خود از مناطق «باب الطوب» و «باب البیض» در موصل قدیم، نیروهای سازمان مبارزه با تروریسم در جبهه شمالی از منطقه «الزنجیلی» و نیروهای واکنش سریع وابسته به وزارت کشور عراق نیز از جبهه غربی خود را به خیابان «فاروق الاولی» رساندند تا عملا به کار داعش دهند. از طرفی، «رائد شاکر جودت»، رئیس پلیس عراق گفت: نیروهای پلیس موفق به آزادسازی مسجد «الزیوانی» در «الموصل القدیمه» از اشغال داعش شدند.
در چنین شرایطی، نیروی هوایی عراق کارگاه‌ ساخت مواد منفجره داعش در شهرستان «رواه» در غرب استان الانبار را بمباران کردند که در پی آن ۳۰نفر از تروریست‎ها از پا درآمدند.از سویی، «ابوحفصه»، مسئول پهپادی داعش نیز در «تلعفر» عراق در بمباران شدید پایگاه پهپادهای تروریست ها کشته شد.

نسخه مناسب چاپ