اخبار کوتاه
آمادگی نیروهای مسلح برای مقابله با واکنش‌های احتمالی گروه‌های تکفیری
جانشین فرمانده ارتش جمهوری اسلامی‌ایران از آمادگی نیروهای مسلح برای برخورد با هرگونه اقدام دشمنان نظام خبرداد و گفت: تاکنون بیش از ۶۰ تیم تروریستی وارد کشور شده‌اند اما همدلی بین نیروهای کشور موجب شده است هیچ کدام نتوانند موفق شوند.
امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان درگفتگو با ایلنا، درباره احتمال واکنش گروه‌های تکفیری به عملیات سپاه و میزان آمادگی ایران در برابر آن، تاکید کرد: طبیعی است که دشمن کارش دشمنی کردن است و در صدد مقابله برخواهند آمد اما نیروهای اطلاعاتی، امنیتی، نظامی‌و انتظامی‌توانایی دارند تا مقابله جدی با حرکت‌های مذبوحانه دشمن را داشته باشند.

دکتر روحانی فرا رسیدن روز ملی ماداگاسکار را تبریک گفت
رئیس‌ جمهوری در پیامی‌به “هری راجاونا ریمامپیانینا” رئیس جمهوری ماداگاسکار، روز ملی این کشور را به وی ، دولت و مردم ماداگاسکار تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که مناسبات دو کشور بیش از پیش گسترش و تحکیم یابد.
متن پیام حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای هری راجاونا ریمامپیانینا
رئیس جمهور ماداگاسکار
فرا رسیدن روز ملی جمهوری ماداگاسکار را به جناب عالی، دولت و مردم آن کشور تبریک می‌گویم.
امیدوارم در سایه اراده سیاسی موجود برای توسعه و تحکیم مناسبات بین جمهوری اسلامی‌ایران و جمهوری ماداگاسکار، شاهد گسترش بیش از پیش مناسبات در زمینه‌های مختلف باشیم.
از خداوند متعال، سلامتی و موفقیت آن جناب و پیشرفت و سربلندی مردم ماداگاسکار را مسألت دارم.
حسن روحانی
رئیس جمهور اسلامی‌ایران

اقامه نماز جمعه تهران به امامت آیت الله امامی‌کاشانی
نماز عبادی – سیاسی جمعه این هفته تهران به امامت آیت الله امامی‌کاشانی برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی‌و امور بین‌الملل ستاد برگزاری نماز جمعه تهران،در این مراسم که از ساعت ۱۱ و۴۵ دقیقه با قرائت زیارت پرفیض آل یاسین و تلاوت آیاتی از کلام الله مجید در دانشگاه تهران آغاز می‌شود،حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضائیه به مناسبت سالگرد شهادت آیت الله دکتر سید محمد بهشتی و هفته قوه قضائیه پیش از خطبه‌ها سخنرانی می‌کند.

جهانگیری مصوبه اجرای پروژه آزاد راه اهواز را ابلاغ کرد
معاون اول رئیس جمهوری تصویبنامه هیات وزیران درباره اجرای پروژه آزاد راه اهواز- ایذه- لردگان توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور را به نمایندگی از وزارت راه و شهرسازی برای اجرا ابلاغ کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت،هیات وزیران این پروژه را در جلسه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و به استناد ماده واحده قانون احداث پروژه‌های عمرانی بخش راه و ترابری از طریق مشارکت بانک‌ها و سایر منابع مالی و پولی کشور – مصوب ۱۳۶۶- تصویب کرد.

پیام تسلیت وزیر بهداشت به پدر پیوند کبد ایران
وزیر بهداشت در پیامی در‌گذشت فرزند دکتر سید علی ملک حسینی – چهره ماندگار پیوند کبد ایران – را تسلیت گفت.
به گزارش ایسنا و بنابر اعلام وب‌دا در پیام دکتر سیدحسن هاشمی آمده است‌:
خبر جانگداز درگذشت فرزند برومندتان دکتر امیرحسین ملک حسینی موجب تالم و تاثر فراوان شد.
ضمن عرض تسلیت این ضایعه اسفبار، امیدوارم خداوند منان و مهربان، توان تحمل داغی چنین جانسوز را به جنابعالی، خانواده محترم و تمامی بازماندگان عنایت فرماید و آن مرحوم را مشمول و قرین رحمت واسعه خویش قرار داده، با اجداد طاهرینش محشور گرداند‌.

نسخه مناسب چاپ