یادگار گرامی امام: شهید بهشتى در علوم اسلامى سرآمد و ممتاز بود
حـجت‌الاسلام و‌المـسلمین سید حسن خمینی در حساب اینستاگرامی‌خود به مناسبت سالروز واقعه هفتم تیر، نوشت: کمتر کسى به توانایى علمى شهید بهشتی در علوم اسلامى پرداخته باشد
به گزارش جماران متن این مطلب چنین است‌:
سالروز شهادت یاران امام در انفجار دفتر حزب جمهورى اسلامى تسلیت باد.
شهید آیت‌الله بهشتى را از جهات مختلف ستوده‌اند. اما شاید کمتر کسى به توانایى علمى ایشان در علوم اسلامى پرداخته باشد. شاید این امر به باقى نماندن آثار خاص و نوشته‌هاى مشخص از ایشان در برخى رشته‌ها مربوط باشد‌. از زبان‌هاى صادق در حوزه علمیه شنیده ام و بسیار هم شنیده‌ام که جوهره‌ى استعداد و ذکاء‌اندیشه‌ى آن بزرگوار منحصر به فرد و ممتاز بوده است.
آن شهید از زمره نخستین کسانى بوده است که در درس اصول امام شرکت کرده و چنان که بزرگانى نوشته‌اند نخستین دوره ى درس اصول فقه امام با حضور ایشان و حضرات آیات مطهرى و منتظرى از سال ۱۳۲۵ و از ابتداى مباحث اصول عملیه تشکیل یافته بود.
توانمندى فقهى مرحوم بهشتى در زیر سایه جهات سیاسى ایشان پنهان مانده است. و این حجاب که کم و بیش بر دیگر عالمان سیاستمدار هم سایه گسترده است، مى‌تواند به مدد آشنایان با فکر و سخن ایشان تا حدودى زدوده شود.
امرى که همت فرزندان فاضل و دانشمند آن شهید سعید را موجب شده و ان شاء الله خواهد شد. کوتاه سخن آن که از بسیارى از مراجع و فقیهان بزرگ شنیده ام که بهشتى در علوم اسلامى سرآمد و ممتاز بود.

نسخه مناسب چاپ