چهل سال پیش…
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز پنجشنبه ۹ تیرماه ۱۳۵۶(برابر با ۱۲ رجب ۱۳۹۷، ۳۰ ژوئن ۱۹۷۷) نقل شده است.
بزرگترین هیئت اقتصادی ایران به اسپانیا میرود
بزرگترین هیات اقتصادی ایران که در آن ۴۴ نفر از مدیران بخش خصوصی عضویت دارند برای انجام یک سلسله گفتگوهای صنعتی ـ‌ بازرگانی و امور خدمات روز ۱۸ تیرماه عازم اسپانیا خواهد شد.اعضای این هیات که ریاست آنرا دکتر کاظم خسروشاهی رئیس انجمن مدیریت ایران بعهده دارند عبارتند از:‌ مهندس پرویز بیات دبیرکل انجمن مدیریت ایران ـ فضل‌الله اکبری، علیرضا رستگار، فریدون علاقه‌بند، مهدی علی آبادی، محمود رئیسی، دارا وهاب‌زاده و …

قطار فوق‌العاده به اروپا اعزام میشود
کمبود بلیط هواپیما برای مسافرت به اروپا گرایش مردم را برای مسافرت باروپا با قطار بین‌المللی بیشتر کرده است و در چند روز اخیر گروه کثیری برای خرید بلیط قطار تهران به اروپا براه آهن مراجعه کرده‌اند.شرکت سهامی راه‌ آهن ایران امروز اعلام کرد که بعلت استقبال عموم از قطار تهران ـ اروپا از تاریخ یکشنبه ۱۲ تیرماه سال جاری یک قطار دیگر به برنامه قبلی افزوده میشود.این قطار ساعت ۹ بامداد روزهای یکشنبه هر هفته از تهران حرکت خواهد کرد.

هیئت ۴۰ نفری عراقی در راه تهران
یک هیئت عراقی ۴۰ نفری هفته آینده وارد تهران خواهد شد. این هیئت که از مقامات طراز اول اقتصادی عراقی متشکل شده اولین هیئت اقتصادی عراقی است که پس از چندین سال برای انجام مذاکراتی حساس و مهم بایران می‌آید. سعدون حمادی وزیر خارجه عراق سه ماه پیش در بغداد در مصاحبه‌ای بخبرنگار ما گفت در آینده نزدیکی یک هیئت بلند پایه اقتصادی از عراق به ایران خواهد آمد تا درباره برقراری روابط اقتصادی پس از عادی شدن روابط سیاسی مذاکراتی انجام دهد.

شهریور خاموشی نخواهیم داشت
در جلسه گفت و شنود حزبی دیروز که با حضور وزیر نیرو و معاونان وزارت نیرو و محمد علی کرد سرپرست حزب در پایتخت تشکیل بود ضمن گفت و شنود شرکت‌کنندگان جلسه با وزیر نیرو درباره کمبودهای آب و برق و انرژی وزیر نیرو گفت: که طی یک برنامه تنظیم شده از روز سیزدهم تیرماه تا بیست و یکم تیرماه با بکار افتادن چند واحد از نیروگاه‌های برق کشور قسمتی از کمبودهای برق جبران خواهد شد.وزیر نیرو گفت با جبران کمبودهای برق این خاموشی بتدریج برطرف خواهد شد و امیدواریم تا شهریور ماه دیگر خاموشی نداشته باشیم.

دوره تحصیل معلمان جزو سابقه خدمت آنها محسوب میشود
در جلسه علنی امروز مجلس شورای ملی طرحی بامضای ۲۰ تن از نمایندگان مجلس شورای ملی برای تصویب تقدیم ریاست مجلس شورای ملی شد.در این طرح گفته شد که بوزارت آموزش و پرورش اجازه داده شود مدت تحصیل فارغ‌التحصیلان دانشسرای مقدماتی و سایر مراکز تربیت معلم که در وزارت آموزش و پرورش استخدام شده یا میشوند و شاغل خدمت در وزارت آموزش و پرورش میباشند برابر حداقل دوره تحصیلی در هر یک از مراکز مزبور با پرداخت کسور بازنشستگی جزو خدمت رسمی آنان از هر حیث منظور شود.

نسخه تلفنی از تهران یک مسموم را در قزوین نجات داد
۲۴ ساعت پس از اعلام شماره تلفن‌های مرکز حمایت مسمومین و کنترل سموم وابسته به بنیاد نیکوکاری والاحضرت شاهدخت شمس پهلوی در روزنامه اطلاعات از تهران به قزوین یک نسخه تلفنی صادر شد و یک مسموم از مرگ نجات یافت بیمار برای کشتن شپش به سرخودگرد(د.د.ت) پاشیده بود و این سم از طریق پوست جذب بدن شده و او را مسموم کرده بود.این بیمار پس از مسمومیت به مطب پزشک انتقال یافته بود و پزشک با استفاده از شماره تلفن مرکز حمایت مسمومین که در روزنامه اطلاعات اعلام شده بود با این مرکز تماس گرفت و راهنمایی خواست. این مرکز نیز بلافاصله ضد سم مربوط را به پزشک اطلاع داد و بیمار با استعمال آن از مرگ نجات یافت.

code

نسخه مناسب چاپ