اخبار کوتاه داخلی
یک طلا و یک نقره برای بانوان آلیش ایران در جایزه بزرگ قرقیزستان
در بخش آزاد رقابت های جایزه بزرگ آلیش قرقیزستان، زهرا یزدانی به مدال طلا و لیلا سالاروند به مدال نقره رسیدند.
به گزارش ایسنا، رقابت های بین المللی جایزه بزرگ آلیش دیروز در بخش آزاد در کشور قرقیزستان برگزار شد.‌در وزن ۵۵ کیلوگرم زهرا یزدانی در مبارزه نخست نماینده قرقیزستان را با نتیجه ۶ بر صفر شکست داد و در مسابقه دوم هم با ضربه فنی از سد آلیش کار ازبکستانی گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار مقابل نماینده بلغارستان به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد.‌لیلا سالاروند دیگر نماینده کشورمان در این مسابقات پس از استراحت در دور اول در دور دوم حریف قزاقستانی را ضربه فنی کرد و به دیدار فینال رسید. اما در این دیدار مغلوب حریف قرقیزستانی شد و مدال نقره را دریافت کرد.‌ در بخش کلاسیک این رقابت ها زهرا یزدانی صاحب مدال نقره شد و لیلا سالاروند نیز به مدال برنز رسید.

تیم کشتی فرنگی جوانان ایران راهی صربستان شد
تیم منتخب کشتی فرنگی جوانان ایران برای حضور در رقابت‌های بین‌المللی صربستان دیروز راهی این کشور شد.
به گزارش مهر، رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام لوبومیر ایوانوویچ روزهای ۱۰ و ۱۱ تیرماه در کشور صربستان برگزار می شود.
بر این اساس تیم کشتی فرنگی جوانان کشورمان برای حضور در این رقابت ها دیروز راهی این کشور شد.‌ترکیب تیم کشتی فرنگی جوانان اعزامی به این رقابت ها بدین شرح است:۶۰ کیلوگرم: کرامت عبدولی،۶۶ کیلوگرم: امین کاویانی نژاد۷۴ کیلوگرم: محمد شربی نیازی،۹۶ کیلوگرم: امیرمحمد نوروزی،۱۲۰ کیلوگرم: امین میرزازاده.سرمربی: حمید باوفا.

بازگشت مجتبی جباری به استقلال
هافبک فصل گذشته تیم فوتبال الاهلی قطر که سابقه حضور در تیم ملی ایران را هم دارد با قراردادی دو ساله به تیم استقلال بازگشت تا تیم علیرضا منصوریان تکمیل شود.
به گزارش مهر، مجتبی جباری هافبک فصل گذشته الاهلی قطر با امضای قراردادی ٢ ساله به استقلال پیوست.
سیدرضا افتخاری مدیرعامل باشگاه استقلال با اعلام این خبر گفت: با مجتبی جباری برای حضور در استقلال برای لیگ هفدهم به توافق رسیدیم و این بازیکن در فصل پیش رو بازیکن استقلال خواهد بود.‌با جذب جباری یک بازیکن بزرگسال باید از لیست خارج شود گفته می شود مگویان مدافع ارمنی این تیم از فهرست‌ بازیکنان بزر‌گسال آبی پوشان خارج خواهد شد.

آغاز مسابقات انتخابی تیم ملی ووشو
مسابقات انتخابی تیم ملی ووشوی بزرگسالان ایران با حضور نامداران این رشته فردا برگزار می‌شود.
به گزارش ایسنا، تیم ملی ووشوی ایران باید خود را به منظور حضور در پیکارهای قهرمانی جهان که اوایل مهرماه به میزبانی شهر کازان روسیه برگزار می‌شود و هم‌چنین یونورسیاد دانشجویی در تایوان، آماده کند. ووشوکاران کشورمان در دو بخش تالو و ساندا امروز با حضور در آکادمی ووشو در رقابت‌های انتخابی به میدان می‌روند تا نفرات برتر به اردوی تیم ملی راه یابند.‌در رقابت‌های انتخابی فرداهم که از ساعت ۹ صبح در آکادمی ووشو آغاز می شود تمامی قهرمانان نامدار این رشته حضور دارند. تنها حمیدرضا قلی‌پور و فرود ظفری با استراحت و مجوز پزشکی در مرحله نخست مسابقات انتخابی به میدان نخواهند رفت و از دور دوم انتخابی‌ها کار خود را آغاز می‌کنند.‌هم‌چنین مرحله دوم انتخابی تیم ملی ووشوی جوانان ایران هم فردا برگزار خواهد شد. ووشوکاران جوان کشورمان هم خود را برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا آماده می‌کنند.‌

مشتری جدید طارمی از هلند رسید
مهدی طارمی در تدارک حضور در فوتبال اروپاست و بر این اساس طی روزهای اخیر در تمرینات پرسپولیس غیبت داشته است.
به گزارش “ورزش سه”، او با توجه به آمار خوب گلزنی و سن و سال جوانش، یک خرید مناسب برای فعالان بازار نقل و انتقالات در سراسر جهان محسوب می‎‌شود. در حال حاضر پیشنهاداتی از قطر، چین و قبرس به صورت رسمی به دست طارمی رسیده که هیچ کدام از آنها برای وی جذاب نیست. در عین حال باشگاه پانیونیوس هم خواستار استخدام اوست اما پول لازم برای خرید وی را ندارد و پرسپولیس هم ترجیح می دهد او را با اعداد پایین به تیم های نه چندان مطرح اروپایی واگذار نکند.‌اما جدیدترین پیشنهاد برای طارمی از یک تیم هلندی رسیده و آنها حاضرند با رقمی بالغ ۲ر۱ میلیون یورو هزینه انتقال مهاجم ملی‌پوش ایرانی را بپردازند.‌مهدی طارمی بر این اساس طی روزهای آینده جلسه مهمی با مسوولان پرسپولیس خواهد داشت تا در خصوص آخرین شرایط پیشنهادات خارجی و جدایی‌اش به گفتگو بپردازد.

نسخه مناسب چاپ