خط ارتباطی مردم با اطلاعات
مسئولان از وحدت بیشتر بگویند
امام خمینی(ره) از واژه زیبای وحدت کلمه در همه سخنرانی‌های خود استفاده و مسئولان و مردم را به این امر تشویق می‌کردند، با توجه به اوضاع متشنج منطقه، وحدت کلمه بین مسئولان و مردم برای حفظ یکپارچگی کشور واجب شرعی است.
یک هموطن

به دلیل مشخص نبودن وزیران…
به دلیل نامشخص بودن وزیران دولت آینده و همچنین نامعلوم بودن سیاست‌های اقتصادی دولت دوازدهم رکود شدیدی به خصوص در بخش تولید و سرمایه بوجود آمده است و بسیاری از مردم سرمایه‌های خود را از بخش تولید و حتی بورس بیرون می‌کشند و به سمت خرید ارز و طلا سوق می‌دهند، که سبب بیماری اقتصادی مزمنی می‌شود تنها راه خروج از این وضعیت اقدام عاجل رئیس جمهور است.
واثقی از تهران

مسئولان با چه دل و جر‌أتی…
من نمی‌دانم در این شرایط خطرناک که عربستان روزی نیست علیه ایران و ایرانی صحبت نکند و دیدیم که تروریست‌ها هم تا قلب پایتخت به اعمال شنیعی دست زدند. مسئولان با چه دل و جرأتی می‌خواهند حجاج را به مکه و مدینه بفرستند؟ آیا واقعاً می‌شود به دولتی تا این حد کینه‌توز اطمینان کرد؟
یک ایرانی

مسأله اصلی چیست؟
آیا واقعاً مسأله اصلی کشور ما صعود به جام‌جهانی است؟ آیا اشتغال جوانان در اولویت‌های بعدی قرار گرفته است؟
من یک جوان تحصیل‌کرده هستم که در به ‌در دنبال کار می‌گردم تا هم برای خودم و خانواده‌ام مثمرثمر باشم.
ولی آنچه که یافت نمی‌شود شغل است. مگر ما قبلاً هم به جام جهانی نرفته‌ایم چه نتیجه‌ای از آن گرفته‌ایم که حالا این موضوع مسأله اصلی مسئولان شده است؟
یک جوان تحصیل‌کرده بیکار

به جای حج به نیازمندان کمک کنیم
حالا که دولت عربستان روز به روز دشمنی خود را با ایران و ایرانی بیشتر می‌کند من از حجاج عزیز می‌خواهم هم برای سلامت روح و جسم خود و هم برای نریختن پول در جیب چنین دولتی هزینه سفر خود به مکه و مدینه را صرف نیازمندان کنند و در میان فامیل‌ها و آشنایان بگردند و ببینند چه کسی استحقاق دریافت کمک آنها را دارد؟ بعد از نیازمندان نزدیک، مؤسسات خیریه به خوبی می‌توانند پول شما را به مستحقان برسانند.
تماس با خط ارتباطی

نظرخواهی پیرامون عملکد دولت
از رئیس جمهور محترم می‌خواهیم هر چند ماه یک بار پیرامون مجموعه دولت از وزارتخانه‌ها گرفته تا استانداری‌ها و فرمانداری‌ها از مردم نظرسنجی کنند تا مشخص شود که در کدام بخش دولت نقص‌ها و عیب‌ها بیشتر است، همانجا مشکلات را بررسی و عیوب احتمالی را مرتفع کنند.
یک هموطن

ورزش دو و میدانی غریب واقع شده است
چند روز پیش عکسی از رئیس جمهور محترم را به چاپ رسانده بودید که از طرف ورزشکاران به خاطر حمایت از ورزش کشور لوح سپاس دریافت کرده بود. خدمت ایشان عرض می‌کنم که ورزش دو و میدانی بسیار غریب واقع شده است لذا تقاضا داریم این ورزش و فدراسیونش و خصوصاً دو و میدانی بانوان را مورد توجه جدی قرار دهد.
یک ورزش دوست

قابل توجه معاون رئیس جمهور
سازمان تأمین اجتماعی ۱۰ سال گذشته تعاونی‌ها را مورد حسابرسی قرار می‌دهد. در حالی که بنا به دستور معاون رئیس جمهور باید یک سال پایانی آنها را حسابرسی کند. همین مسئله باعث مشکلات زیاد و حتی ورشکستگی برخی از تعاونی‌ها شده است. از مسئولان مربوطه تقاضا داریم به این موضوع رسیدگی کنند.
شهروندی از تهران

به ورامین خط مترو بکشید
روزانه هزاران خودرو تک سرنشین از ورامین و پاکدشت روانه تهران می‌شود هوای شهر را بیش از پیش آلوده می‌کند خواستم بپرسم چرا در مسیر ورامین به تهران یک خط مترو تاسیس نمی‌کنند تا هم رفاه اهالی ایجاد شود و هم آلودگی فضای تهران و حومه کمتر گردد؟
شهروندی از ورامین

پیشنهاد به قوه قضائیه
شماره‌های «۱۱۰» و «۱۲۵» مراکزی هستند که مردم در هنگام خاصی به آنها زنگ می‌زنند و استمداد می‌کنند. از قوه قضائیه محترم هم می‌خواهیم چنین شماره‌هایی را در اختیار مردم قرار دهد که در بعضی از مواقع گرفتاری در دادگاه‌ها به این شماره‌ها زنگ بزنند و از مسئولان ارشد قوه قضائیه استمداد کنند! این رسیدگی‌ها لازم نیست به صورت فوری انجام شود بلکه حتی اگر طی یکی دو روز بعد انجام شود هم مناسب است و سبب رفع برخی از اجحاف‌ها می‌شود.
شهروندی از تهران

طلب ما از عراق چه شد؟
از آنجا که در جنگ عراق علیه ایران سازمان ملل عراق را متجاوز شناخت و حدود هزار میلیارد دلار غرامت و خسارت از این کشور طلب داریم، چرا هنگام سفر نخست وزیر عراق به تهران این موضوع از سوی مقامات ایران مطرح نشد؟ آیا ما از این طلب صرف نظر کرده‌ایم؟
یک ایرانی

مصوبه مجلس را یک بانک اجرا نمی‌کند!
با اینکه طرح بخشودگی جرائم وام‌های زیر ۲۵ میلیون تومان به تصویب مجلس رسید و ابلاغ هم شد ولی من که فقط ۷۰۰ هزار تومان به بانک صادرات بدهکار بودم و برای آن ۸۵۰ هزار تومان پرداخت کردم، این بانک از بازگرداندن سفته‌هایم خودداری می‌کند و می‌گوید اجرای مصوبه مجلس در این مورد با چالش روبرو شده است! سئوال من این است که مگر می‌شود یک بانک مصوبه مجلس را اجرا نکند، در حالی که بقیه بانک‌ها اجرا می‌کنند؟
شهروندی از تهران

گرانی تعویض خودروهای فرسوده!
به جای خودروهای فرسوده ماشین‌های مدل «اسکانیا» و «ولوو» می‌دهند که قیمتی در حدود ۱۷۰ میلیون تومان دارند. حتی با تسهیلات بانکی که حدود ۷ سال ماهیانه ۵ میلیون می‌شود کسی توان خرید و تعویض این خودروها با خودروی فرسوده خود را ندارد. از مسئولان مربوطه می‌خواهیم یا خودروهای ارزانتر برای این امر در نظر بگیرند یا اقساط آن را بیشتر و سود تسهیلات خرید خودرو را کمتر کنند.
شهروندی از درگز

۷ سال در انتظار دریافت سود
بازنشسته شرکت مرتب لندرور هستم. متأسفانه مسئولان شرکت مدت ۷ سال است ما را از دریافت سود بی‌نصیب کرده‌اند و در پاسخ به تماس‌های ما می‌گویند شرکت در حال ورشکستگی است.
بازنشسته شرکت مرتب

چه تصمیمی برای بازنشستگان دارید؟
با ۳۵ سال سابقه کار، مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان حقوق بازنشستگی دریافت می‌کنم که از قِبَل آن پول اجاره خانه، دوا و درمان می‌پردازم. لطفاً رئیس جمهور یا معاون ایشان بگویند که چه تصمیمی برای بهتر شدن اوضاع زندگی بازنشستگان دارند؟
یک بانوی بازنشسته از کرج

آنها که پاسخگو نیستند!
در پاسخ به پیام‌ها و درد دل‌های مردم بسیاری از ادارات دولتی و شرکت‌ها و سازمان‌ها جوابیه می‌دهند ولی در تمام این مدت با این که پیام‌های مربوط به سازمان حج و اوقاف و صدا و سیما خیلی زیاد بوده‌اند، حتی یک پاسخ برای این ستون ارسال نکرده‌اند! آیا آنها خود را بی‌نیاز از پاسخگویی به مردم می‌دانند؟
یک هموطن

اکثر بیماران خاص مسکن ندارند
متاسفانه هزینه‌های درمان بیماران خاص بسیار بالاست و پرداخت آن برای خانواده‌های زیادی امکانپذیر نیست، به طوری که تعدادی از این بیماران و خانواده‌هایشان با فروش خانه‌هایشان درصدد درمان برمی‌آیند. بی‌خانمانی، خوابیدن در پارک‌ها و کارتن‌ خوابی حاصل فقر اقتصادی آنان است. دولتمردان باید قیمت دلار را پایین آورند و شرایط بهره‌مندی از مسکن را برای این اقشار فراهم آورند تا بار مالی این بیماران را کاهش دهند.
یک بیمار مبتلا به ام. اس

چرا این همه اندوه
وظیفه خود می‌دانم به نمایندگی از خانواده و بستگانم از صدا و سیمای ملی تشکر کنم که با پخش برنامه سراسر غم و اندوه
«ماه عسل» گریه را در ماه رمضان به چشمانمان جاری ساخت! آخر مگر گفته نمی‌شود جشن رمضان چرا این همه اندوه. صدا و سیما کمی سریال‌های شاد پخش کند؟
بیننده تلویزیون

چرا وزارت اطلاعات اطلاع‌رسانی نمی‌کند؟
چند وقت پیش با یکی از شبکه‌های تلویزیونی خارج از کشور تماس گرفتم تا بپرسم داروی تبلیغاتی آرتروز را از کدام کشور می‌توانم تهیه کنم که متاسفانه موفق هم نشدم. چند روز بعد شخصی از وزارت اطلاعات به من زنگ زد و مرا برای این تماس بازخواست کرد و گفت این شبکه با ما دشمن است و نباید با آن تماس بگیرم. من هم اطاعت امر کردم، اما سئوالم این است که این وزارتخانه با چنین اطلاعات قوی چطور درباره مؤسسات مالی اعتباری مجاز و غیرمجاز آگاهی‌رسانی نمی‌کند تا پول مردم از بین نرود؟
یک شهروند

تکلیف مؤسسات مالی را مشخص کنید
چرا دولت و بانک مرکزی یک بار برای همیشه تکلیف این همه مؤسسات مالی و اعتباری را که با عناوین مختلف به عنوان بانک با مجوز و بی‌مجوز فعالیت می‌کنند، روشن نمی‌سازد؟ برخی از این مؤسسات باعث بی‌اعتمادی مردم می‌شوند و حتی ممکن است با این بی‌اعتمادی عده‌ای پول‌های خود را از حساب‌ها بیرون بکشند و این زیبنده جمهوری اسلامی نیست.
محمدکاظم پارسایی خمامی از رشت

قطع برق در شرکت مخابرات
برق قسمتی از شهرک مخابرات روزی ۳ تا ۴ ساعت قطع می‌شود و گاهی وسایل برقیمان بر اثر این قطع و وصل‌ها می‌سوزند. راستی در حالی که ما به کشورهای همسایه برق می‌فروشیم، چرا باید وضعیت خودمان به این صورت باشد چرا در این تابستان گرم باید بی‌برقی بکشیم؟
شهروندی از تهران

یک فیلتر تصفیه آب ۱۲۵ هزار تومان!
چند سال پیش از شرکت گلدیران یک یخچال خریداری کردیم که مجهز به سیستم تصفیه آب است. ابتدا برای عوض کردن فیلتر آن ۲۰ هزار تومان، بعدها ۴۰ هزار تومان می‌پرداختیم ولی در سال جدید برای این کار از ما ۱۲۵ هزار تومان یعنی ۳ برابر و نیم طلب کردند! آیا بر این مسایل نظارتی نمی‌شود؟ آیا شرکت‌ها برای خدمات خود هر قیمتی که می‌خواهند می‌توانند بگذارند؟
شهروندی از تهران

نسخه مناسب چاپ