پرداخت وام قرض‌الحسنه تا سقف ۱۵ میلیون تومان برای مسکن روستایی
سرویس اقتصادی: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برای پرداخت وام از ۸ تا ۱۵ میلیون تومان به منظور احداث و تکمیل مسکن روستایی تفاهم کردند.
علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن دیروز در مراسم امضای تفاهمنامه مشترک بین این بنیاد با بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: مذاکرات مشترکی بین این دو نهاد صورت گرفت تا به مدلی برسیم که بتوانیم قرض‌الحسنه اضافه‌تری از مصوبه دولت برای مسکن روستایی در اختیار روستائیان قرار دهیم.
وی افزود: به مدل خوبی برای همکاری با بانک دست یافتیم که منابعی را بنیاد در بانک بگذارد و بانک هم دو برابر آن را از منابع قرض‌الحسنه تأمین کند؛ سپس با معرفی بنیاد، توسط بانک تسهیلات با سود ۴ درصد در اختیار افراد واجد شرایط قرار گیرد.تابش ادامه داد: با امضای این تفاهمنامه در گام اول ۴۵ میلیارد تومان برای ۹ هزار واحد با متوسط وام ۵ میلیون تومان تعریف کردیم. سقف وام از ۸ تا ۱۵ میلیون تومان و بازپرداخت آن از ۳۶ تا ۶۰ ماه است.وی هدف از این اقدام را بازسازی واحدهای روستایی بویژه در مورد افراد کم درآمد ذکر کرد و گفت: هرچه مسکن‌ها مقاومتر شود، در حوادث غیرمترقبه آسیب و خسارت کمتری می‌بینند.
در ادامه مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران اظهار داشت: این بانک فقط تسهیلات قرض‌الحسنه ارائه می‌دهد و سود آن هم بین صفر و حداکثر ۴ درصد است. وی خاطرنشان کرد: بانک در راستای رسالت خود در حوزه‌های مختلف مانند کارآفرینی، بهداشت، درمان، ازدواج و حوزه روستایی وارد می‌شود و در حوزه روستایی در دو مقوله کارآفرینی خرد و بهسازی و احداث مسکن روستایی فعال است.

نسخه مناسب چاپ