خط ارتباطی مردم با اطلاعات
وحدت مسئولان؛ خلع سلاح آتش‌بیاران معرکه
حوادث تأسف‌بار روز قدس نشان داد که مسئولان مملکت با وحدت و رویه واحد خود می‌توانند جلوی سوء استفاده برخی عناصر و آتش‌بیاران معرکه را بگیرند و موجب آرامش و پیشرفت امور شوند. شیخ آگاه ما آقای ناطق نوری اخیراً در بیاناتی به این مطلب اشاره کردند و گفتند بدترین کار،‌ اعمال کسانی است که با خبرچینی موجب اختلال امور می‌شوند.
سید حسین زوین (کارآفرین)

رفتن به حج به صلاح نیست
با توجه به دشمنی عمیق دولت عربستان با ایران و موضوع تعرض به جوانان و خانم‌های زوار در عربستان و کشتار دسته‌جمعی در منا به عقیده من فرستادن زوار به سرزمین وحی به‌خصوص برای خانم‌ها به هیچ‌وجه صلاح نیست. قطعاً چنین اتفاقات تلخی مجدداً روی خواهد داد.
نوروزیان

خدا هم راضی نیست
لطفاً از آقای خانی بخواهید یکی از سرمقاله‌های خود را به موضوع ضرورت توقف اعزام حاجیان به مکه اختصاص دهند. با وجود این همه جوان بیکار و مردم فقیر چه لزومی دارد پول مملکت را به جیب کشور بیگانه و دشمن بریزیم؟ باور کنید خدا هم راضی به این امر نیست.
خانم بهشتی

هیچ توجیه عقلانی ندارد!
توهین به آرای ۲۴ میلیون ایرانی وطن‌دوست و نجیب در قالب مداحی هیچ توجیه عقلانی و منطقی ندارد. قطعاً آقای رئیس جمهور جواب ایشان را با لبخندش داده است.
یک شهروند

هتاکان ارزش آقای روحانی را بالا بردند
عده‌ای روز قدس به آقای روحانی توهین کردند. به نظر مردم، عاملان و آمران شعاردهندگان، خودشان را کوچک کرده و به خودشان توهین کردند. برعکس، ارزش، احترام و مقام آقای روحانی را چه در جامعه ایرانی چه در جامعه بین‌المللی بالا بردند.
یک ایرانی

ضرورت برخورد با هتاکان رئیس جمهور
واقعاً متأسف و ناراحت شدم که در حاشیه راهپیمایی با شکوه روز قدس، عده معدودی به رئیس جمهور مملکت توهین کردند. مسئولان باید بدانند که عده‌ای ضدانقلاب هم خود را وارد این گروه‌ها کرده و آتش را تندتر می‌کنند.
یک شهروند

چرا دو شعبه بانک تعطیل شد؟
با مسئله‌دار بودن همیشگی مؤسسات مالی اعتباری در خمام رشت، دو شعبه بانک دولتی با چندین و چند سال فعالیت تعطیل شد و به جای آن یک مؤسسه مالی و اعتباری گشایش یافت. این سئوال پیش می‌آید اگر احساس نیاز به وجود بانک بود، چرا شعبه‌های بانک دولتی تعطیل شده است؟
محمدکاظم پارسایی خمامی از خمام رشت

پیاده‌رو ۴۶متری غربی نارمک ایمن نیست!
درباره ایمن‌سازی پیاده‌روها در روزنامه اطلاعات نوشته بودید، ‌اما متأسفانه پیاده‌رو ۴۶متری غربی در محله نارمک به جولانگاه موتورسواران و محلی برای پارک خودروها تبدیل شده است و عده‌ای هم در محل بساط پهن می‌کنند که جای گلایه دارد.
از اهالی نارمک

چرا سکوت؟!
افرادی که در راهپیمایی روز قدس به مسئولان کشوری توهین کردند، باعث نقض سخنان رهبری در پیروی از قانون شدند و باید توسط مسئولان قوه قضائیه و دستگاه‌های امنیتی مورد پیگرد قانونی قرار گیرند.
یک شهروند

توهین به رئیس جمهور اهانت به هواداران وی است
در اخبار شنیدم که عده‌ای به ساحت ریاست جمهوری هتاکی کردند. باید بگویم این افراد نه تنها به رئیس جمهور بلکه به ۲۳ میلیون هوادار وی توهین کرده‌اند. ما طرفداران آقای روحانی باید کمپینی تشکیل دهیم، شکایتنامه‌ای بنویسیم و برای قوه قضائیه ارسال کنیم تا هتاکان به سزای عملشان برسند.
یک بازنشسته

تضعیف رئیس جمهور آب به آسیاب دشمن
به طراحان پروژه تضعیف رئیس جمهور بگوئید، اولاً آقای روحانی فرزند و محصول تجربیات۴۰ ساله انقلاب است و با دیگران قابل مقایسه نیست. دوم؛ ملت ما هم از زمان ۵۹ تاکنون تجربیات بسیار گرانبهایی بدست آورده و قابل مقایسه با آن زمان نیست. تضعیف رئیس جمهور قانونی با ۲۴ میلیون رأی تضعیف حق ملت در حکومت و اگر خدای ناکرده محقق شود دوری ملت از دولت را به همراه خواهد داشت و آب به آسیاب دشمن خواهد ریخت.
واثقی یک ایرانی وطن‌دوست

در اعزام حجاج تجدیدنظر کنید
با حوادث و جسارت‌های زیادی که حکام آل سعود برای حجاج ایرانی بوجود آورده‌اند کمتر از یک درصد احتمال نمی‌دادم که سازمان حج و اوقاف زائران ایرانی را به خانه خدا بفرستد ولی ظاهراً با همه خطراتی که وجود دارد، آقایان اصرار دارند که زائران را به مکه و مدینه بفرستند! بنظر من سبوعیت و جاهلیت پیش از اسلام در حکومتگران عربستان سعودی جاری است و ما باید در اعزام حجاج تجدیدنظر جدی بکنیم.
یک هموطن

سازمان ثبت احوال بفکر وقت مردم نیست
چرا شناسنامه‌های هوشمند و کارت ملی هوشمند را یکی نمی‌کنند تا مردم این همه اسیر نشوند؟ مردم برای دریافت هر کدام از آنها دچار مشکلات زیادی هستند و ساعت‌های زیادی را باید برای آن صرف کنند. چرا دولتمردان بفکر وقت مردم نیستند؟
یک هموطن

وفا به عهد نکو باشد گر بیاموزی
می‌خواستم به این عده اندک که در راهپیمایی روز قدس حرکت ناشایستی علیه رئیس جمهور انجام دادند،‌ بگویم دوستان عزیز اگر واقعاً انسان هستید، مسلمانید و ادعای شیعه بودن دارید، این راهش نیست. وفا به عهد نکو باشد گر بیاموزی وگرنه هرکه تو بینی ستمگری داند. درست نیست در چنین روز حساسی که اخبار ایران به جهان مخابره می‌شود، گروهی علیه رئیس جمهور محبوب یک ملت شعار دهند. این کار آب ریختن در آسیاب دشمن و عین خیانت است. سکوت طرفداران آقای روحانی،‌سکوت انسانیت است.
محمود کریمی

توهین به رئیس جمهور، توهین به ملت
به کسانی که به رئیس جمهور محترم توهین می‌کنند بگویید که هم به ملیت و هم به همه رأی‌دهندگان توهین کرده‌اند.
وقتی حضرت امام و رهبر معظم دائم بر وحدت تکیه کرده و می‌کنند معلوم نیست کسانی که در روز وحدت اینگونه دوگانه‌آفرینی می‌کنند چه کسانی هستند و چرا شعار ضد وحدت می‌دهند؟
قلی‌زاده از تهران

به توهین‌کنندگان رسیدگی نمی‌شود!
بنظر من انتظار برای رسیدگی و تعقیب کسانی که در روز قدس به رئیس جمهور توهین کردند، انتظار بی‌فایده‌ای است مگر با برهم‌زنندگان مجالس قانونی برخورد شد؟ مگر عاقبت حمله‌کنندگان به سفارت عربستان مشخص شد؟ مگر به تخلفات مالی رئیس جمهور سابق رسیدگی شد؟ بنظرم در این موضوع هم جز وقت‌کشی چیزی حاصل نمی‌شود.
محمدقلی‌ها از تهران

قیمت این خودرو، با کدام منطق؟
پژو ۲۰۰۸ در بازار جهانی حدود ۱۳ هزار پوند انگلیس قیمت دارد که اگر با ارز آزاد محاسبه کنیم حدود ۶۵ تا ۷۰ میلیون تومان می‌شود. با اینکه در ایران دستمزدها پائین است و ساخت آن در داخل کشور باید از مزیت نسبی قیمت پائین برخوردار باشد کف قیمتش را ۱۰۰ میلیون گذاشته‌اند! این قیمت براساس کدام محاسبات منطقی است و اگر یک کالا در ایران این مقدار گرانتر می‌شود چه ضرورتی در ساخت آن وجود دارد؟
شهروندی از تهران

مزاحمت سگ‌چران‌ها
پیرو گلایه یک خواننده در ستون خط ارتباطی راجع به مزاحمت صدای سگ‌های سگ‌چران‌ها خواستم اضافه کنم متأسفانه این افراد برای نوشاندن آب به سگ‌های خود دهان سگ‌ها را به آب خوری‌های عمومی نزدیک می‌کنند و فضولات آنها در پیاده‌روها را هم پاک نمی‌کنند و همین مسئله موجب آلودگی و کثیفی کفش‌ها می‌شود. آنها از نگهداری سگ فقط قلاده گرفتن را بلدند!
شهروندی از تهران

شرکتی که پاسخگو نیست!
رامک خودرو نمایندگی انحصاری خودروسازی سانگ‌یانگ در ایران به تعهدات خود در قبال واگذاری خودرو در زمان مقرر عمل نمی‌کند و گویا تکریم ارباب رجوع برایشان چندان اهمیتی ندارد. آنها واحدی برای رسیدگی به شکایات ندارند و در قبال رفتاری که می‌کنند پاسخگو نیستند. از وزارت صنعت و معدن می‌خواهیم ضمن رسیدگی به این نمایندگی، نظارت بیشتری بر شرکت‌های خودرویی داشته باشد.
یک هموطن

دولت قرارش یادش نرود
مدیران و رؤسای دولت محترم قول و قرارشان با مردم را فراموش نکنند که ایجاد اشتغال برای جوانان و گسترش روابط عادلانه با ملل مختلف جهان جزء آن بود. ما با دسته‌بندی و دوقطبی به جایی نخواهیم رسید. از دولتمردان انتظار داریم از رهنمودهای مقام معظم رهبری استفاده کنند.
م ـ محمدی از ساری

چراغ‌های خاموش ترگل با درود!
ترگل با درود که در ۵۰ کیلومتری اتوبان کاشان به اصفهان قرار دارد و بخاطر جاری بودن چشمه آبی در آنجا رانندگان و مسافران برای استراحت در آنجا توقف می‌کند با وجود تیرهای چراغ برق متأسفانه در شب‌ها خاموش است و بخاطر عدم روشنایی بعضاً خطراتی متوجه مردم می‌شود. از اداره راهداری نطنز می‌خواهیم به این موضوع رسیدگی کند.
رضا نیک مرام از بادرود

شدت پارازیت‌ها در اسلام‌آباد غرب
پارازیت‌ها در اسلام‌آباد غرب بقدری شدید و زیاد هستند که ما حتی شبکه‌های تلویزیونی خودمان را نمی‌توانیم دریافت کنیم. به همین خاطر ما از اخبار روزانه و مشاهده فیلم‌ها و سریال‌ها بکلی محروم شده‌ایم. حداقل کاری بکنند که اهالی بتوانند شبکه‌های صدا و سیما را دریافت کنند.
ابراهیمی از اسلام‌آباد غرب

قطع آب بدون اخطار!
متأسفانه قبض آب آخرین دوره آپارتمان پنج طبقه ما به دستمان نرسید و سازمان آب هم بدون هیچ‌گونه پیگیری، تذکر و اخطار، اقدام به قطع آب واحدها در گرمای شدید تابستان کرد. خانواده‌هایی که کودک داشتند بسیار اذیت شدند،‌حال آنکه در مدت ۴۰ سال گذشته آپارتمان ما همیشه قبوض خود را به‌موقع پرداخت کرده است. آیا رواست که مسئولان سازمان آب برای دریافت مبالغ ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان از مشترکان چنین رفتارهایی داشته باشند؟
رعیت

برگه جریمه برای مالک قبلی خودرو!
۴ ماه پیش خودرو خود را فروختم و پلاک آن را همان روز تحویل اداره راهنمایی و رانندگی شهرستان اسلام‌آباد غرب دادم تا به امروز برایم دو برگه جریمه آمده است. حال نمی‌دانم به کجا مراجعه کنم تا تعداد برگ‌های جریمه خودرو نداشته‌ام بیشتر نشود!
فروشنده خودرو

نسخه مناسب چاپ