پارلمان اسپانیا طرح تحریم رژیم صهیونیستی را تصویب کرد
سرویس خارجی: ائتلاف ترقی‌خواه پارلمان اسپانیا که طرح تحریم رژیم صهیونیستی را تقدیم پارلمان این کشور کرده بود، خبر از تصویب آن داد.
پارلمان اسپانیا با اکثریت آرا طرح به رسمیت شناختن حق دعوت به تحریم رژیم صهیونیستی، خارج کردن سرمایه‌ها از آن و اعمال مجازات علیه این رژیم را به عنوان یک حق قانونی و همسو با آزادی بیان به تصویب رساند. ائتلاف پارلمانی ترقی خواه اسپانیا که پیش نویس این طرح را به پارلمان ارائه داده بود، خاطر نشان کرد که کمیته همکاری های بین المللی در پارلمان اسپانیا با اکثریت آراء در تاریخ ۲۷ ژوئن گذشته طرح “یونیدوس بودیموس” به منظور دفاع مشروع از حقوق بشر را به تصویب رساند. این طرح شامل حق تبلیغ به نفع پویش های تحریم رژیم صهیونیستی است و دولت اسپانیا به موجب آن نمی تواند در مسیر فعالیت های قانونی و مسالمت آمیز علیه نقض حقوق بشر در فلسطین محدودیتی ایجاد کند. در این راستا “خالد البطش” از رهبران جنبش جهاد اسلامی در نوار غزه در ارتباط با عادی‌سازی مناسبات تل آویو-ریاض گفت: هر کشور عربی – اسلامی که رژیم صهیونیستی را به رسمیت بشناسد، حق ملت فلسطین را انکار کرده است. وی گفت: ملت فلسطین هرگونه توافقی که منجر به نابودی آرمان های فلسطین شود را محکوم کرده و آن را نمی پذیرد زیرا موضوع فلسطین و قدس شریف درقلب جهان اسلام قرار دارد. این درحالی است که رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد آماده صلح تاریخی با رژیم صهیونیستی است. محمود عباس گفت که وی آماده صلح تاریخی با اسرائیل مبتنی بر اصل تشکیل دو دولت و در راستای طرح دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا است. محمود عباس افزود: ما در دیدار با ترامپ بر آمادگی کامل خود برای همکاری با او به منظور انعقاد قرارداد صلحی تاریخی با اسرائیل تاکید کردیم و اکنون منتظر پاسخ اسرائیل در این زمینه هستیم. خبر دیگر اینکه نارندرا مودی نخست وزیر هند دیروز به عنوان اولین نخست وزیر هند سفر سه روزه خود را به فلسطین اشغالی آغاز کرد.
این سنت شکنی رهبر حزب افراطی بهاراتیا جاناتا در حالی صورت می گیرد که نخست وزیران هند پس از استقلال با تبعیت از گاندی رهبر فقید این کشور، همواره بر پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین تاکید و از سفر به سرزمین های اشغالی خودداری می کردند.

نسخه مناسب چاپ