حمایت وزیر ورزش از کی‌روش و تیم ملی برای صعود از مرحله اول جام‌جهانی
 

سلطانی‌فر: تیم ملی شایسته حضور در مرحله دوم جام جهانی است
وزیر ورزش و جوانان گفت: اگر قرعه مناسبی در جام جهانی داشته باشیم مطالبه عمومی این است که دراین مسابقات از گروهمان صعود کنیم.
به گزارش فارس، مسعود سلطانی‌فر درباره عملکرد تیم ملی فوتبال کشورمان در راه صعود به جام جهانی گفت: کی‌روش مربی موفقی بوده و در دوره مقدماتی جام جهانی عملکرد مناسبی داشته است. در این بین همه عوامل از فدراسیون فوتبال گرفته تا وزارت ورزش، بازیکنان، سازمان‌ تیم‌های ملی و کادر فنی به سرپرستی کی‌روش به خوبی کار کردند تا یک نتیجه تاریخی و صعود مقتدرانه داشته باشیم از طرفی هم کی‌روش تا پایان جام جهانی ۲۰۱۸ با ما قرارداد دارد.
وی ادامه داد: امیدوار هستیم که حضور شایسته‌ای در این مسابقات داشته باشیم هرچند که فعلاً فقط۲ تیم صعودکننده به جام جهانی مشخص شده و ۳۰ تیم دیگر باقی مانده است. سپس باید قرعه‌کشی جام جهانی مشخص شود و اگر قرعه ما مناسب باشد مطالبات عمومی این است که از گروهمان صعود کنیم و برای اینکه به این درجه برسیم و حضور شایسته‌ای داشته باشیم برنامه‌های کلی از سوی کی‌روش داده شده که در جلسه من و مهدی تاج این برنامه بررسی و نقشه راه مشخص شد.
‌سلطانی‌فر خاطرنشان کرد: امیدوارم که با برنامه‌ریزی انجام شده و با تلاش همه عوامل و حمایت و نظارت وزارت ورزش منابع این برنامه تأمین شود تا بتوانیم تا حدود یک سال دیگر در این مسابقات مهم شرکت کنیم. در این بین باید برنامه تدارکاتی مناسب هم داشته باشیم تا تیم ملی ما وضع خوبی داشته باشد هرچند که در ۸ بازی جام جهانی گل نخوردیم و صعود مقتدرانه داشتیم. در این بین تلاش خواهیم کرد نیازها و برنامه‌ها را به گونه‌ای طراحی کنیم که مشکلات حل شود.
حمایت از عملکرد داوران ایران در جام کنفدراسیونها
همچنین رئیس فدراسیون فوتبال عملکرد تیم داوری ایران در جام کنفدراسیونها را موجب افتخار دانست و گفت: تلاش ما از بین بردن موانع پیش روی داوران است تا به افتخارات بیشتری از سوی آنان دست یابیم.
«مهدی تاج» دیروز در نشست خبری «محمدرضا فغانی» داور بین‌المللی فوتبال کشورمان که عملکرد مطلوبی در جام کنفدراسیونها داشت شرکت کرد و افزود: باید از اصحاب رسانه تشکر کنم که همواره به داوران اهمیت می دهند و تلاش آنان را نادیده نمی گیرند.
وی افزود: داوران باید مورد تقدیر قرار بگیرند، چرا که موفقیت آنان موجب توسعه فوتبال ایران می شود. آنان تلاش زیادی انجام می دهند و در نهایت بهترین بازی های سطح اول آسیا و جهان را سوت می زنند.
تاج با تاکید بر اینکه در داوری فوتبال ایران موفقیت های خوبی به دست آمده است، توضیح داد: فغانی، منصوری و سخندان در مسابقات مختلف بین المللی عملکرد ایده آلی داشته اند و به موفقیت آنان افتخار می کنیم.
رئیس فدراسیون فوتبال سطح داوری این رشته ورزشی در ایران را بالا توصیف کرد و افزود: در زمینه‌های مختلف از بهترین‌های آسیا هستیم و باید مشکلات پیش روی آنان را از بین برداریم تا به موفقیت‌های بزرگتری برسیم.
وی همچنین از برگزاری مراسم تقدیر از داوران ایرانی حاضر در جام کنفدراسیونها و همچنین سایر داوران طی روزهای آینده خبر داد.

نسخه مناسب چاپ