خط ارتباطی مردم با اطلاعات
تجربه‌ای برای فرصت‌طلبان
مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز عید فطر مفهوم «آتش به اختیار» را به‌خوبی معنی فرمودند این در حالی است که افراد داغتر از آش سعی می‌کردند از فرمایشات ایشان سوء استفاده کنند و آتش بیارمعرکه‌ها شوند. این تجربه خوبی است که فرصت‌طلبان درس گیرند و نخواهند که سخنان مقامات کشور را مصادره کنند.
یک خوانندة‌ قدیمی روزنامه اطلاعات

فاجعه‌آلودگی سواحل شمال
در مطبوعات می‌خوانیم که میلیون ها اشیاء و ظروف و بطری‌های پلاستیکی، کنار سواحل شمال را در اشغال خود درآورده‌اند. اشیایی که تا ۷۰ سال در طبیعت باقی می‌مانند و تجزیه نمی‌شوند و آلودگی‌ساز هستند. در برخی کشورهای پیشرفته استفاده از این ظروف ممنوع شده است. چرا ما از روش‌های علمی در چنین مواردی استفاده نمی‌کنیم؟
م‌ـ محمدی از ساری

اذان آقای مؤذن‌زاده پخش نشد
در ماه مبارک رمضان اذان آقای مؤذن‌زاده اردبیلی از هیچ شبکه تلویزیونی پخش نشد. داستان چیست؟ آیا قرار است سرنوشت این مؤذن‌ هم با استاد شجریان در عدم پخش ربنای محبوب مردم یکی شود؟ قبل از اذان از یکی از شبکه‌ها یک موسیقی عربی پخش می‌‌شد که مقبول اکثر مردم نبود و ای کاش در سال آینده رویه تغییر کند.
یک مسلمان

درباره فاشیسم بنویسید
از آقای خانی خواهشمندم درباره تاریخ پیدایش فاشیسم و چرایی ایجاد آن در یکی از سرمقاله‌های خود بنویسند و بگویند این نظام حکومتی در چه کشورهایی به وجود آمده و چه جوامعی احتمال درگیر شدن با فاشیسم را دارند؟ از سردبیر روزنامه اطلاعات برای نگارش یادداشت‌های ارزنده تشکر می‌کنم و امید آنکه به بحث آنالیز اقتصادی در روزنامه بیشتر توجه شود.
خواننده روزنامه اطلاعات

جای تعجب دارد…
جای تعجب دارد که برخی سیاستمداران می‌گویند به جنگ ایران با داعش در سوریه نیازی نبود. اگر نیروهای ما در سوریه نبرد نکرده بودند، امنیت ایران هم‌اکنون زیر سؤال بود. چرا حال که داعش در حال شکست خوردن است این اظهار نظرها بیان می‌شود؟
یک بانو

این کار را با ایران نکنید
همه کشورهای جهان اگر کوزه‌ای را از زیر خاک درآورند، سعی می‌کنند به عنوان میراث فرهنگی ثبت کنند، اما در ایران کاخ ناصرالدین‌شاه را می‌فروشند و خریداران نوکیسه بعد از چند سال به فکر ساختن برج به جای نگهداری کاخ می‌افتند! این کار را با ایران نکنید که عاقبت خوشی ندارد.
یک ایرانی

مردم در انتظار محاکمه هتاکان
حالا که مقامات مختلف از دولتی و قضایی و نمایندگان مجلس توهین به رئیس جمهور محترم را محکوم کرده‌اند مردم منتظر هستند که چنین افرادی معرفی و علناً محاکمه شوند تا دیگر هیچ‌کس شخصیت‌های محترم را مورد اهانت قرار ندهد.
مهیار زوین از تهران

هتاکی ناجوانمردانه!
نمازگزار عیدفطر در مصلی هستم. قبل از نماز، جوانک مداحی شعری خواند که توهین بارز به رئیس جمهور مملکت محسوب می‌شد. مردم هیچگاه این هتاکی را فراموش نخواهند کرد.
یک نمازگزار

ترویج قرآن کریم ادامه پیدا کند
از برکات نظام جمهوری اسلامی بزرگداشت مناسبت‌ها خصوصاً ماه مبارک رمضان است که به خوبی حق این ماه مبارک ادا شد. در این ماه قرآن کریم و احادیث ائمه اطهار(ع) ترویج می‌شود که باید از دست‌اندرکاران تشکر کرد ولی بهتر آن است که آموزش و قرائت و تأمل پیرامون کتاب خدا و سنت رسول خدا(ص) و سیرة امامان معصوم همچنان ادامه پیدا کند و به ماه رمضان خلاصه نشود.
یک هموطن

درخواست از رئیس قوه قضائیه
از ریاست محترم قوة قضائیه تقاضا داریم بازرسانی با اختیارات تام به بند مالی ندامتگاه تهران بزرگ بفرستند تا پروندة کسانی که اعسارشان پذیرفته نشده یا با رد مال و جلب نظر شاکی و پرداخت جزای نقدی همچنان در زندان هستند را بررسی کنند که از این طریق سیاست کم کردن جمعیت زندان‌ها عملی خواهد شد.
علی‌نژاد از ندامتگاه تهران بزرگ

وقتی مگامال در شهرک‌ اکباتان مسأله ساز می‌شود
مجتمع تجاری ـ تفریحی مگامال در شهرک اکباتان، این منطقه را تبدیل به پارکینگ خودروها کرده است و از آنجایی که ورودی مگامال از داخل شهرک است، ساکنان برای عبور و مرور با ترافیک سنگینی مواجه می‌شوند. متأسفانه پلیس راهور و شهرداری هیچ‌کدام برای حل مشکل قدم بر نمی‌دارند. اگر راه این بازار از کمربندی مجاور باز شود، ترافیک از بین می‌رود.
از اهالی شهرک اکباتان

نقطه مقابله گرایش اعتدال!
با این‌که مردم در انتخابات مختلف نشان دادند که گرایش‌ میانه‌روی و اعتدال را برگزیده‌اند، ولی شاهدیم بسیاری از امامان جمعه، سخنرانان قبل از نماز جمعه، اعضای شورای نگهبان، قوه قضائیه و بسیاری از مسئولان دیگر نقطه مقابل این طرز تفکر هستند. آیا آنان می‌خواهند بگویند مردم متوجه نیستند و درک ندارند؟
عباس هاشمی از بابل

۸۰۰۰ تومان برای ورود به مجموعه قلعه رودخان!
مسافران شمال کشور مجبورند برای ورود به مجموعه قلعه رودخان بابت هر خودرو ۸۰۰۰ تومان ورودیه پرداخت کنند که مبلغ زیادی است. برخی افراد فقط قصد استراحت یک تا دو ساعته در این محل را دارند و در واقع توقف بین‌راهی برایشان محسوب می‌شود. این ورودیه گاهی مسافران را از خرید در بازارچه‌ای که در مجموعه است، منصرف می‌کند و باعث رکود بازارچه می‌شود. لطفاً برای کاهش قیمت ورودیه قلعه رودخان، مسئولان مربوط اقدام کنند.
یک مسافر

همترازی به جای هماهنگی!
اخیراً تعداد زیادی از بازنشستگان در خط ارتباطی از مسئولان برای هماهنگی حقوق‌ها مدد می‌خواهند تا فاصله دریافتی بازنشستگان قدیم و جدید به حداقل برسد.
نکته آنکه تعدادی از این عزیزان به اشتباه از کلمه همترازی به جای هماهنگی استفاده می‌کنند. همترازی در ماده ۸ قانون نظام هماهنگ برای بازنشستگان با مدرک فوق‌لیسانس و دکترا به کار می‌رود که کارهای تحقیقاتی انجام دادند و همتراز با هیأت علمی هستند و نباید کمتر از ۸۰ درصد آنان حقوق بگیرند.
یک حقوقدان

مجری به تعداد بیشتری جایزه دهد
سخنم با آقای رامبد جوان، مجری برنامه خندوانه است. چرا جایزه ۵۰۰ میلیونی قرعه‌کشی برنامه را فقط به یک نفر می‌دهد؟ آیا بهتر نیست این مبلغ بین تعدادی تقسیم شود تا افراد بیشتری از جایزه بهره‌مند شوند؟ تعداد افراد نیازمند در جامعه بیشمار است، نمی‌دانم چرا برنده این جوایز معمولاً ثروتمندان هستند؟!
بیننده تلویزیون

نسخه مناسب چاپ