چهل سال پیش…
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز پنجشنبه ۱۶ تیرماه ۱۳۵۶ (برابر با ۱۹ رجب ۱۳۹۷، ۷ ژوئیه ۱۹۷۷) نقل شده است.
طرح افزایش درآمد معلمان تهیه شد
طرح افزایش درآمد معلمان کشور تهیه شد. براساس این طرح، در مقابل کار بهتر و بیشتر مزایای بیشتری به کارکنان آموزش و پرورش داده میشود.
براساس این طرح که از سوی سازمان مدیریت صنعتی تهیه شده است و در حال حاضر در وزارت آموزش و پرورش در دست بررسی است حقوق و مزایای معلمان افزایش می‌یابد و معلمان در مقابل کار بهتر و بیشتر حقوق و مزایای متناسب با کار خود را دریافت خواهند کرد.

۶۵ هزار کیلووات برق به کمک شبکه آمد
امروز اعلام شد کار تعمیر یکی از مولدهای نیروگاه برق سد رضاشاه کبیر طی ۲۴ ساعت گذشته پایان یافته و بهره‌برداری آزمایشی از آن شروع شده است. کار تعمیر این مولد بعدازظهر دیروز پایان یافت و تولید برق آن با قدرت حدود ۶۵ مگاوات شروع شد.

ضوابط جدید بازخرید خدمت کارگران
بررسی برای تهیه مقررات جدید بازنشستگی کارگران شروع شد. در این بررسی‌ها بازخرید مدت بیمه کارگرانی که بیش از ۳۵ سال سابقه خدمت دارند مورد مطالعه قرار گرفته است.
در قطعنامه نهمین کنفرانس ملی کار پیشنهاد شد که صندوق تأمین اجتماعی ترتیبی اتخاذ کند تا کارفرمایان بتوانند با بازخرید مدت بیمه کارگرانی که بیش از ۳۵ سال سابقه خدمت دارند و به سن بازنشستگی رسیده‌اند و از کار افتاده هستند آنان را بازنشسته کنند.

رشته تئاتر دانشکده هنرهای زیبا بی‌دانشجو مانده است
دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران بعلت کمی داوطلب نتوانست برای رشته‌های معماری، موسیقی، نقاشی و تئاتر از بین شرکت‌کنندگان در آزمون بهترین آنها را انتخاب کند و بهمین علت نیز در رشته تئاتر هیچکس حد نصاب قبولی را برای شرکت در مرحله دوم آزمون و انجام مصاحبه بدست نیاورد.
یک مقام مطلع گفت: در دانشگاه تهران رسم بر این بود که دانشجویان دانشکده هنرهای زیبای خود را از طریق کنکور جداگانه انتخاب میکرد. اما امسال پس از آنکه ثبت‌نام آزمون همگانی خاتمه پذیرفت سازمان سنجش اطلاع داد که شرط ورود به دانشکده مورد بحث شرکت در آزمون همگانی نیز خواهد بود.

امکانات جدید رفاهی برای بازنشستگان
صندوق رفاه بازنشستگان امکانات جدیدی در اختیار کارمندان بازنشسته و وظیفه‌بگیران دولت قرار میدهد.
به امور رفاهی کارمندان بازنشسته دولت اولویت داده میشود و دولت همچنان از صندوق رفاه بازنشستگان حمایت میکند تا این صندوق روی پای خود بایستد.
امیر عباس هویدا نخست وزیر ضمن تاکید بر اینکه دولت به تا سر حد امکان برای تامین رفاه هرچه بیشتر بازنشستگان تلاش خواهد کرد گفت: در هر گامی که برای رفاه کارمندان برداشته می‌شود بازنشستگان بیش از همه در مدنظر خواهند بود.

حکم برکناری «بوتو» چگونه به او ابلاغ شد؟
بنابه گزارش خبرنگار اطلاعات در کراچی، کودتا و برکناری بوتو، بدون هیچگونه خونریزی و حتی تشنجی انجام شد.حدود ساعت ۲ بعد از نیمه‌شب یک اتومبیل جیب ارتشی، حامل فرستادگان رهبر کودتا(ژنرال ضیاء‌الحق) وارد کاخ نخست وزیری شد و آنها با آرامش کامل وارد محل سکونت ذوالفقار
علی بوتو شدند.
بوتو، با در برداشتن لباس خواب، امریه حکومت نظامی پاکستان را دریافت کرد و هیچ مقاومتی از خود نشان نداد.

فدائیان فلسطین، بازار تر ‌بار تل‌آویو را منفجر کردند
تل‌آویو ـ خبرگزاریها ـ دیروز در یک بازار شلوغ تره‌بار در شمال شهر تل‌آویو بمبی منفجر شد که ۲۰ نفر را زخمی کرد.
شدت انفجار بحدی بود که صدای آن تا فواصل دور شنیده شد و در قسمت مرکزی شهر وحشت شدیدی ایجاد کرد.پلیس اسرائیل گفته است که بمب ظاهرا بوسیله فدائیان عرب در بازار سبزی «پتاح تکواح» در شمال تل‌آویو کار گذاشته شده است.

code

نسخه مناسب چاپ