پرداخت ۱۰۵ میلیارد ریال از سپرده‌های مشتریان موسسه کاسپین در سیستان و بلوچستان
زاهدان ـ خبرنگار اطلاعات: ۱۰۵ میلیارد ریال به ۸۲۰ ۱ نفر از مشتریان موسسه مالی و اعتباری کاسپین در استان سیستان و بلوچستان پرداخت شد.‏
‏ دادستان عمومی و انقلاب زاهدان در جمع خبرنگاران گفت: براساس دستور بانک مرکزی تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال سپرده مشتریان موسسه مالی و اعتباری کاسپین پرداخت شده است.
حجت الاسلام علی موحدی راد افزود: ۱۰ درصد از سپرده مشتریان در موسسه کاسپین باقی می‌ماند تا این افراد مشتری این موسسه به حساب آیند.
وی با اشاره به جلسات متعدد استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار زاهدان با موسسه مالی و اعتباری کاسپین اعلام کرد: نماینده دادستان در موسسه مالی و اعتباری کاسپین حضور دارد و شکایات مردم را دریافت می‌کند.
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان با اشاره به دستگیری ۲ نفر از عاملان ترور ۸ نفر از مرزبانان کشوردرسال ۹۴،گفت: این متهمان که جزو گروهک جیش الظلم هستند اواخر اردیبهشت امسال دستگیر شدند.
حجت الاسلام موحدی راد با اشاره به حادثه تروریستی در چابهار افزود: در این زمینه ۵ نفر دستگیر شدند که ۲ نفر از آنها اتباع بیگانه هستند.
وی با اشاره به پرونده تصرف در اموال دولتی در منطقه آزاد چابهار گفت: ۶ نفر در این رابطه دستگیر شدند که برای ۲ نفر از آنان قرار منع تعقیب صادر شده است.
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان با اشاره به پرونده خوراندن اسید به کارمند حراست بهداشت در زابل گفت: جنایی بودن این پرونده منتفی است.
حجت الاسلام موحدی راد با اشاره به اختلاس در شهرداری زابل افزود: در رابطه با این پرونده، اسفند پارسال یک کارمند شهرداری و یک نفر با شغل آزاد بازداشت شدند.
وی اعلام کرد: فردی که شغل آزاد داشته است با شناسایی متقاضیان پروانه ساخت و ساز آنها را به کارمند شهرداری مورد نظر ارجاع می‌داده و وی پس از دریافت وجوهی، برای این افراد پروانه صادر و پرونده‌ها را معدوم می‌کرده است. او افزود: کارشناسان پس از بررسی پرونده‌ها، میزان اختلاس را تا ۲ میلیارد ریال ثابت کرده‌اند.
وی با اشاره به پرونده قاچاقچی بین‌المللی «ن.ب» معروف به قورباغه مکران،گفت: براساس بررسی‌های انجام شده ۳۰۰ تن مواد مخدر در حساب دفتری وی وجود دارد.
به گفته دادستان عمومی و انقلاب زاهدان حساب دفتری این قاچاقچی بین‌المللی توسط کارشناسان خط دادگستری بررسی و صحت دست خط وی تایید شده است.
او اعلام کرد: این فرد که۱۳۵میلیارد ریال پول نقد ش توقیف شده است، ۱۱۸ واحد مسکونی در کشور دارد که سند آنها را به نام اقوام خود به ثبت رسانده است.‏وی با اشاره به پرونده کیشکور خودرو افزود: این متهم در استان گلستان ۳۰۰۰شاکی و در سیستان و بلوچستان ۵۰۰ شاکی دارد وبه گفته وکیلش، ۳۲۰ میلیارد ریال از اموال وی شناسایی و توقیف شده است.
به گفته حجت الاسلام موحدی راد میزان کلاهبرداری این فرد بین ۷تا ۱۰ هزار میلیارد ریال تخمین زده می‌شود.
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان با اشاره به پرونده کانون ازدواج آسان گفت: پرونده متهم به دادگاه ارجاع و حکم آن نیز صادر شده است اما متهم به حکم صادره اعتراض کرده است.‏

نسخه مناسب چاپ