فعالیت شوراها تا ۱۲ شهریور ادامه می‌یابد
رئیس شورای عالی استان‌ها از ۱۲ شهریور به عنوان زمان پایان فعالیت شوراها در سراسر کشور یاد کرد.
مهدی چمران گفت: طبق قانون قبلی، زمان پایان شوراها در سراسر کشور ۱۲ شهریورماه است البته مجلس شورای اسلامی‌مصوبه‌ای درباره پایان فعالیت شوراهای کشور به تصویب رساند که برابر آن باید فعالیت شوراها در مرداد ماه به پایان برسد اما این مصوبه هنوز به تائید شورای نگهبان نرسیده، بنابراین پایان فعالیت شوراها همچنان بر اساس قانون قبلی ۱۲ شهریورماه است.
وی در چهل و یکمین اجلاس عمومی‌شورای عالی استان‌ها با اشاره به کمبود آب در سراسر کشور گفت: با توجه به کمبود آب در سراسر کشور در شرایط بحرانی قرار داریم. لذا باید در این باره برنامه‌ریزی دقیقی انجام شود و توجه ویژه‌ای به کمبود آب درسراسر کشور داشته باشیم.
چمران در بخش دیگری از سخنانش خطاب به اعضای شورای عالی استان‌ها گفت: باید دولت‌سالاری را کنار بگذاریم زیرا ما نمایندگان مردم در شوراها هستیم و این که دائما از دولت در خصوص موارد مختلف خواهش کنیم تا موضوعات مختلف را رسیدگی کند، جالب نیست. بی‌تردید ما هم مسئول هستیم.
رئیس شورای عالی استان‌ها در ابتدای این اجلاس به ۱۲ تیرماه روز حمله ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی‌ایران اشاره کرد و اظهار داشت: این حمله در حقیقت رسوایی مدافعان حقوق بشر بود و ما باید یاد و نام شهدای این حادثه را گرامی‌بداریم.
چمران در پایان گفت: امیدواریم در این روزهای پایانی شوراهای سراسر کشور طوری عمل کنیم که در پیشگاه خداوند متعال، شهدا و مردم شرمنده نشویم.

نسخه مناسب چاپ