فاز سوم شبکه ملی اطلاعات در آستانه راه اندازی
وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: فاز سوم شبکه ملی اطلاعات به زودی راه اندازی خواهد شد.
محمود واعظی گفت:زیر ساخت‌های فنی شبکه ملی اطلاعات راه اندازی شده است و فاز سوم آن هم به زودی راه اندازی خواهد شد.عضو هیات دولت افزود: شبکه ملی اطلاعات خدمات آنلاین داخلی را با سرعت و امنیت بیشتر و هزینه کمتر در اختیار کاربران قرار می دهد.
واعظی با بیان اینکه بهره گیری از شبکه ملی اطلاعات با تولید محتوای فاخر رونق می گیرد ادامه داد: البته برای تولید محتوای فاخر داخلی در این شبکه بایستی همه دست به دست هم دهیم تا بتوانیم از شبکه ملی اطلاعات بهترین بهره را ببریم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در بازدید از نخستین نمایشگاه و همایش بین المللی صنعت بازی‌های رایانه‌ای ایران تهران (تی جی سی) در جمع خبرنگاران گفت: سال جاری محدودیت‌ها در ارایه وام کم بهره وجوه اداره شده به بازی سازان بازی‌های رایانه‌ای برداشته می‌شود. محمود واعظی افزود: وزارت ارتباطات وظیفه خود می‌داند به حمایت‌های فنی و مالی از بازی‌سازان کشور بپردازد و در این راه در هشت ماه گذشته حدود ۵۰ میلیارد ریال وام کم بهره وجوه اداره شده به شرکت‌هایی که بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای معرفی کرده، پرداخت شده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان داشت: امروز در این نمایشگاه به غرفه‌داران و بازی‌سازان قول دادم محدودیت‌ها در تخصیص این وام برداشته شود و به هر پرونده‌ای که بنیاد ملی بازی‌ها تایید کند، وام پرداخت کنیم.
واعظی با اظهار این که در این نمایشگاه با نمونه‌های قوی و موفق از بازی‌های ایرانی مواجه شدم، گفت: اکنون بازی‌هایی در کشور وجود دارند که در ۷۷ کشور جهان کاربر دارند و این موضوع نشان می‌دهد جوانان ما استعداد زیادی در بازی‌سازی دارند و باید از آنها حمایت شود.
وی تصریح کرد: نمایشگاه TGC مزیت‌های زیادی برای صنعت بازی‌سازی کشورمان دارد از جمله اینکه در کنار نمایشگاه تجاری رویداد، بیش از ۶۰ کنفرانس و کلاس علمی نیز برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه امید است این نمایشگاه یک گام جدی رو به جلو در صنعت بازی‌های رایانه‌ای باشد،افزود: در حوزه فنی باید به حمایت از بازی‌سازان پرداخت که در این راه با دانشگاه‌‌ها و مراکز پژوهشی مذاکره کرده‌ایم تا امکاناتی از جمله آزمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای را در اختیار بازی‌سازان قرار دهند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطر نشان کرد: همچنین در بخش آموزشی در دانشکده پست و مخابرات با همکاری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای دوره‌هایی برگزار شده است.واعظی با اشاره به بازی کلش آو کلنز گفت: بلافاصله پس از فیلتر این بازی، وزارت ارتباطات وارد عمل شد تا مشکل آن رفع شود. ما نمی‌خواهیم محدودیتی برای مردم در این حوزه ایجاد کنیم و آنها به سراغ فیلترشکن بروند اما در مقابل امکاناتی به وجود آورده‌ایم تا در شبکه ملی اطلاعات، وقتی بازی ایرانی در سرور ایرانی عرضه شود، مردم کشور بتوانند با سرعت و کیفیت بالا و قیمت پایین از این بازی استفاده کنند.

نسخه مناسب چاپ