لاریجانی: مجلس از کابینه‌ای که به فکر مردم باشد حمایت می‌کند
 

رشت ـ خبرنگار اطلاعات: باید همبستگی داشته باشیم و اختلافات را کم کنیم. اینکه روی اختلافات بنزین بریزیم هنر نیست.
رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم سالگرد شهادت حجت الاسلام افتخاری نماینده فقید مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب افزود: باید نقاط اشتراک را قوی کنیم.
علی لاریجانی در این مراسم که در مسجد حضرت ولی عصر(عج) بالا محله شهرستان فومن برگزار شد، گفت: رویکرد ایران در برخورد با جریان‌های تروریستی کاملاً درست است و اگر کمک ایران به دولت‌های سوریه و عراق و نیز جانفشانی جوانان غیور مدافع حرم نبود، امنیت کوچه و خیابان‌های ایران بر هم زده می‌شد.
وی، بر لزوم جدی گرفتن مسائل اقتصادی کشور تاکید کرد وگفت: مهمترین مسأله که امروز ایران اسلامی را در برابر بیگانگان ایستاده‌تر از همیشه می‌کند، توجه به مسائل اقتصادی و توانمندسازی این عرصه است.
لاریجانی اضافه کرد: مجلس از کابینه‌ای که به فکر مردم باشد و در رفع مسائل و مشکلات معیشتی آنان گام بردارد، حمایت می‌کند.
وی با اعلام اینکه برای پایداری این ملت بزرگ باید زحمت‌های فراوان کشید و هوشیارانه عمل کرد، گفت: باید در این مقطع مهم که توطئه‌های موجودات موذی و تروریستی که ضعیف‌تر از گذشته هم نیست، در داخل همبستگی داشته باشیم و اختلافات را کم کنیم.
وی ادامه داد: ولایت فقیه در سربلندی این کشور نقش بی‌بدیلی داشته است هرجا که مشکل پیدا شد، ولایت فقیه با حمایت مردم بر مشکلات فائق آمد و ما نیز باید پیشتیبان ولایت فقیه باشیم تا به مملکت آسیبی نرسد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید افتخاری نماینده فقید فومن و شفت و تمجید از تلاش فرزند این شهید به عنوان نماینده فعلی مردم این منطقه در خانه ملت گفت: حجت الاسلام افتخاری شهید، روحانی و مجاهدی است مبارز و خستگی ناپذیر که قبل و بعد از انقلاب برای رفع مشکلات مردم و توجه به آنان بسیار زحمت کشید و در این راه نیز به فیض شهادت نائل آمد.
لاریجانی فومن را شهرستان علمای بزرگ و سرآمد دانست و از آیت الله العظمی محمدتقی بهجت فومنی(ره) به عنوان یک شخصیت بزرگ و برجسته در تاریخ معاصر نام برد که همه را شیفته خود کرده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح برخی موضوعات در مجلس سنای آمریکا گفت: شاید تصورشان این باشد که می‌توانند سنگ اندازی جدیدی را برای ایران ایجاد کنند حال آنکه اینطور نیست که برای ما هزینه ایجاد کنند و برای خودشان بی هزینه باشد.
حمایت قدرت های بزرگ از تروریست ها
دکترعلی لاریجانی پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان گیلان در رشت، با اشاره به حمایت برخی قدرت‌های بزرگ و منطقه‌ای از تروریسم گفت: حمایت از تروریسم از جمله حمایت‌های مالی، هرچند در چند دهه گذشته برای ما مخاطره‌آمیز بود اما موجب گرفتاری خودشان شد.
وی،با اشاره به جمله‌ای از زندگینامه شهید انصاری استاندار شهید گیلان و تنها استاندار شهید کشور افزود: شهید انصاری، فرد جانباخته‌ای در راه انقلاب بود که قلبش برای مردم می‌تپید و اندیشه اش در راه خدا بود که اگر امروز نیز اینطور باشد، بسیاری از کارها پیش می‌رود.
لاریجانی ادامه داد: مسیر رو به تعالی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، این پیام‌ها را به‌طور مستمر به ما می‌رساند و باید به آنها توجه داشته باشیم.
رئیس مجلس اضافه کرد: گیلان از چند محور برخوردار است که یکی از این محورها، منابع انسانی همچون آیت الله قربانی است که یک استوانه فکری در استان محسوب می‌شود.‏
وی ادامه داد: منابع ملی نظیر سواحل و ظرفیت‌های گردشگری که همه اینها امکانات برجسته‌ای است؛ هرچند ممکن است در برخی موارد نقص‌هایی داشته باشیم اما باید برای رفع این کاستی‌ها اقدام کنیم و نگاه‌ها به سمت آینده باشد.
او به مشکلات مطرح شده از سوی استاندار گیلان و برخی نمایندگان اشاره کرد و گفت: اگر در استفاده بهینه از منابع خطا نداشته و در مواجهه با مخاطرات، نگاه عاقلانه‌ای داشته باشیم؛ آینده خیلی روشنی داریم و با تدابیر مقام معظم رهبری در مسائل گوناگون می‌توانیم کشور را به جلو ببریم.
لاریجانی انجام چند کار کلان برای تاثیرگذاری اقتصاد کلان در گیلان را ضروری خواند و گفت: سرمایه گذاری برای پتروشیمی، ظرفیت خوبی در استان است که باید بخش خصوصی به میدان آورده شود و ما نیز از صندوق توسعه برای این کار استفاده می‌کنیم.
وی با اشاره به سایت نفت و گاز رودسر افزود: ایران باید سرمایه گذاری نفت را در دریای خزر شروع کند و ما هم پیگیر خواهیم بود که این امر نیز در اقتصاد کلان تاثیر می‌گذارد ضمن اینکه برای الحاق فرودگاه سردارجنگل به منطقه آزاد انزلی، پس از بررسی‌های لازم، در مجلس شورای اسلامی تصمیم گیری می‌شود.
وی درباره راه آهن قزوین ـ رشت ـ انزلی گفت: راه آهن، موضوعی راهبردی است و به انجام آن مصر هستیم چراکه نوستراک شمال ـ جنوب است و باید پیگیری‌های لازم درخصوص رفع مشکلات آن انجام شود.
لاریجانی رفع مشکل پسماند را در دو راهکار تولید برق یا تولید کود دانست و گفت: برخی از استان‌ها این کار را شروع کرده‌اند و سرمایه گذار داخلی و خارجی نیز موجود است ضمن آنکه مشکلات طرح شده در بخش‌های چای، برنج و ابریشم نیز باید چاره اندیشی شود.
* تمرکز در موضوع اقتصاد مقاومتی ‏
رئیس مجلس در دیدار با آیت الله
زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان پرهیز از کشمکش‌های حزبی و سیاسی را یکی از اقدامات اساسی برای پیشرفت دانست و گفت: مجلس و دولت به‌عنوان قوای مقننه و مجریه، باید حول موضوعات اقتصاد مقاومتی تمرکز داشته باشند.
رئیس قوه مقننه با اشاره به همگرایی میان مجلس و دولت اظهار داشت: خوشبختانه گیلان از ظرفیت خوب نمایندگان برخوردار است که برای کل کشور نیز موثر است.
رئیس مجلس اظهار داشت: در کابینه جدید دولت باید نیروهای عملیاتی برای کار وجود داشته باشد.
نماینده ولی فقیه در استان گیلان نیز در این دیدار ضمن خیر مقدم به رئیس مجلس برای سفر به گیلان، ابراز امیدواری کرد تا سفر او مایه توسعه گیلان باشد.
آیت الله قربانی افزود: سخنان لاریجانی، بین اهالی مجلس، دولت و گروه‌های مختلف و احزاب زبانزد است، او با مشی اعتدالی که دارد، می‌تواند اختلافات را کاهش دهد.
نماینده ولی فقیه در گیلان اضافه کرد: از سفارش‌هایی که آیت‌الله العظمی بهجت در سال‌‌های انتهای عمر خود داشته، سرمشق قرار دادن اعتدال و میانه روی در کارها بود.
وی با اشاره به برخی رفتارها در کشور افزود: بعضی رسانه‌ها در نوشته‌های خود نسبت به دولت، گویا به دولت آمریکا حمله می‌کنند و رفتارهایی می‌شود که مردم آسیب می‌بینند.
* پایان رزمایش ‏
رزمایش امنیت پایدار و اقتدار دریایی ۹۶ پس از ۵روز تمرین نظامی نیروی دریایی در دریای خزر، صبح پنجشنبه با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، به کار خود پایان داد. ‏
در مراسم رژه روز پایانی رزمایش در پهنه آب‌های دریای خزر، ناوشکن جمهوری اسلامی ایران دماوند، به‌عنوان ناو سرفرماندهی، ده‌ها شناور از کلاس ناوهای موشک انداز پیکان، ناوچه‌های توپدار قائم، شناورهای هجومی تندرو و همچنین انواع یگان‌های پروازی نیروی دریایی راهبردی ارتش حضور داشته و توانستند با آرایش‌های منظم، اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به نمایش بگذارند.
رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان بازدید از ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی امام رضا (ع) در بندرانزلی گفت: وجود اقتدار پایدار ایران اسلامی در دریای خزر، نمود زیادی دارد و باید به عنوان وظیفه برای تداوم این اقتدار، به نیروی دریایی ارتش کمک کرد.
لاریجانی افزود: نیروی دریایی ارتش، حرکت‌های خیلی خوبی انجام داده؛ هم نگاه درازمدت داشته و هم در زمینه سخت افزاری و ارتقای تجهیزات گام‌های ارزشمندی برداشته است.
او گفت: مجلس شورای اسلامی امسال هم کمک‌هایی را برای ارتش و نیروی دریایی در نظر گرفته است که حتما انجام می‌شود.
رئیس قوه مقننه، پس از این بازدید از نیروهای دریایی ارتش سان دید و سپس با حضور بر روی ناوشکن دماوند، علاوه بر گفتگو با پرسنل این مجموعه و بازدید از آن، نماز جماعت ظهر و عصر را روی ناوشکن دماوند اقامه کرد.

نسخه مناسب چاپ