خط ارتباطی مردم با اطلاعات
احترام رئیس‌جمهور بر همه واجب است
به‌عنوان یک شهروند توهین به آقای روحانی را محکوم می‌کنم و یادآور می‌شوم که ایشان، رئیس‌جمهور جمعیت ۸۰ میلیونی ایران است و احترامش بر همه واجب.
یک شهروند

چرا به افراد تندرو اجازه سخنرانی داده می‌شود؟
آیا کسانی که پشت تریبون نماز اعیاد و جمعه می‌ایستند و سخنرانی می‌کنند، از شخصی اجازه می‌گیرند؟ چرا باید به افراد خام، بی‌تجربه و تندرو اجازه داده شود از این تریبون‌ها استفاده کنند و با سخنان خود نه تنها به یک مقام که به عده زیادی از مردم ایران توهین کنند و شیرینی عید را به تلخی تبدیل کنند! آیا رواست که مردم نمازگزار نیم‌ساعت در گرمای تابستان معطل بمانند و این نارواها را گوش دهند؟ آیا شخص بزرگتری نمی‌توانست صدای بلندگو را قطع کند؟
یک ایرانی

تشکر از نیروهای بسیج
از عوامل بسیج منطقه ۱۱ تشکر می‌‌کنم که با افزایش ایست‌های بازرسی و گشت‌های منطقه‌ای خود، امنیت را افزایش داده‌اند و به حق باید گفت در این زمینه از نیروی‌انتظامی بیشتر کار کردند.
از اهالی منطقه ۱۱

قبل از مرگ هنرمندان به سراغ آنان بروید
گویی صفحه ۳ روزنامه اطلاعات به چاپ اخبار مربوط به
مرگ و میر نویسندگان، هنرمندان و دانشمندان اختصاص یافته است. بهتر نیست خبرنگاران، قبل از مرگ این عزیزان به سراغشان بروند و از خاطرات زندگی آنان بنویسند؟
خواننده روزنامه اطلاعات

واحد‌های درسی شعور و پاکیزگی تدریس شود
جهان‌اولی‌بودن منوط به گسترش دانشگاه‌ها و افزایش تحصیلات کاذب نیست. باید در مراکز آموزشی، واحد‌های شعور و پاکیزگی تدریس شود تا همه اعم از مردم و مسئولان با طبیعت درست رفتار کنند. در سفری که به یکی از شهرهای شمال کشور داشتم، متأسفانه با منظره انباشت زباله در ساحل دریا مواجه شدم که بسیار آزاردهنده بود.
سطل‌ها هم آنقدر از زباله پرشده بود که جای خالی نداشت و گویا پاکیزه نگهداشتن ساحل هم برای مردم هم برای مسئولان بی‌اهمیت بود. امید آنکه مسئولان محیط‌زیست و منابع طبیعی رسیدگی کنند.
یک مسافر

افزایش گاز مصرفی در فصل گرما
قیمت گاز مصرفی شهری در بهشهر زمان فصل گرم سال افزایش می‌یابد. برای قبض گاز دوره قبلی خود با ۲۸۹ مترمکعب مصرف ۲۱ هزار تومان پرداختم، اما برای قبض جدید با ۱۵۱ مترمکعب ۲۵ هزار و ۳۰۰ تومان؛ یعنی با اینکه کمتر مصرف کرده بودم، پول بیشتری واریز کردم. مسئولان مربوطه هم در پاسخ به اعتراضم می‌گویند، قیمت گاز شهری در فصل گرما دو برابر محاسبه می‌شود. آیا این اقدام منطقی و درست است؟
عطاری از بهشهر

فاصله این رفتار تا آن رفتار…
آقای دعایی درباره استاد حسینعلی راشد نوشته بودند شهرداری زمان شاه در میدان بهارستان قصد داشت خانه‌های اطراف را خریداری کند، بنابراین برای هر خانه قیمت مناسبی تعیین کرده بود. استاد راشد که منزلش در محدوده بود اعتراض کرد که قیمت مصوب برای منزل مسکونی وی بیش از ارزش واقعی ملک است و چون پول از بیت‌المال تأمین می‌شد، آن را نپذیرفت. حال این رفتار را مقایسه کنید با عوامل صدا و سیما که از بودجه کلان مملکت در جهت پیشبرد اهداف یک جناح تبلیغات می‌کنند و دیگر گروه‌ها را زیر بار انتقادهای کور قرار می‌دهند.
خواننده روزنامه اطلاعات

قدردانی از رئیس‌جمهور
از شجاعت آقای روحانی در نام‌بردن از آقای خاتمی به‌عنوان حمایت‌کننده وی در انتخابات قدردانی می‌کنم. ما مطیع ایشان هستیم و خواهیم بود و امیدوارم در پیشبرد اهدافشان پیشرفت خوبی داشته باشند.
یک اصلاح‌طلب از خوزستان

وزارت فرهنگ و ارشاد نظارت کند
هفته گذشته برای تماشای تئاتر کمدی با خانواده، بلیت نمایش «زندگی شیشه‌ای» در سینما صحرا را خریداری کردم. با اینکه برای هر نفر ۴۰ هزار تومان و خانواده ۴ نفره‌مان ۱۶۰ هزار تومان پرداخت کردم، متأسفانه سالن بسیار گرم و اصلاً مناسب تئاتر نبود. همچنین محتوای تئاتر بسیار هجو و هزل بود و با ادبیات زشت و زننده همراه بود.
آیا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نباید بر چنین اجراهایی نظارت کند؟
یک علاقه‌مند به تئاتر

به این دو مسئله توجه کنید
آقای روحانی مرد خوبی است و اگر دو مسئله را برای مستضعفان حل کند، قطعاً همیشه به نیکی از ایشان یاد خواهد شد. اول آنکه تبعیض بین حقوق بازنشستگان قبل از سال ۷۹ و بعد از آن را از بین ببرد.
متأسفانه هم‌اکنون فردی با دو لیسانس و ۲۷ سال سابقه خدمت، کمتر از شخصی که دیپلم دارد، بازنشستگی دریافت می‌کند و دوم آنکه تسهیلاتی برای رانندگانی که پولی برای تعویض خودروهای از رده خارج شده خود ندارند، در نظر بگیرد تا آنان بتوانند با خودرو امن تردد کنند.
یک بازنشسته

کارنامه فرزندم را تحویل نمی‌دهند
مدرسه سلمان‌فارسی در منطقه ۹، کارنامه نوبت ۲ فرزندم را به دلیل داشتن بدهی مالی تحویل نمی‌دهد. بسیاری دیگر از والدین هم با این مشکل مواجه هستند و موفق به گرفتن کارنامه فرزندشان نشده‌اند. ضرورت دارد این رویه تغییر کند.
یک پدر

مسئله تردد خودروهای سنگین در موسی‌‌آباد
تردد اتوبوس‌های دودزا و خودروهای سنگین در خیابان‌های باریک موسی‌آباد اسلامشهر برای اهالی، مسئله‌ساز شده است. بهتر است فرمانداری و اداره راهنمایی و رانندگی با اعمال محدودیت برای اینگونه خودروها آرامش را به ساکنان بازگردانند.
از اهالی موسی‌آباد اسلامشهر

چند همسری مانع استحکام خانواده
معمولاً اینگونه تبلیغ می‌شود که طلاق و خیانت در خانواده‌های ایرانی به دلیل الگوبرداری از غرب افزایش یافته است، در حالیکه اینگونه نیست، وقتی چند همسری و صیغه برای آقایان مجاز شمرده می‌شود، یعنی رواج دروغ و عدم صداقت مرد نسبت به زن و هیچ زن با شخصیتی که حقوق بر باشد زندگی در چنین شرایطی را نمی‌پذیرد. در قانون هم جزو موارد عسر و حرج به آن پرداخته شده به معنای فشار بیش از حد به زن است. اگر به حفظ بنیان خانواده علاقه‌مند هستیم باید صیغه را محدود به افراد مجرد برای آشنایی شش ماهه تا یک‌ساله قبل ازدواج کنیم و چند همسری ممنوع شود.
یک پژوهشگر

نسخه مناسب چاپ