آغاز مشارکت صنعتی فولکس واگن آلمان با ایران
همکاری مشترک فولکس واگن آلمان با ماموت خودرو ایران برای تولید محصولات صادراتی آغاز شد.
محسن صالحی نیا معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این مطلب به خبرنگاران گفت: در صورت تحقق این موضوع، دو شرکت به تولید مشترک در عرصه خودرو سواری خواهند پرداخت که از دستاوردهای برجام خواهد بود.
روابط عمومی شرکت فولکس واگن آلمان هم دیروز بطور رسمی از ورود به بازار ایران خبر داد و اعلام کرد: غول خودروسازی جهان با ماموت خودرو ایران شریک شد. براساس این گزارش، فولکس واگن که سال گذشته به عنوان برترین تولیدکننده خودرویی جهان شناخته شده است، از طریق شرکت ماموت خودرو در ایران آغاز به فعالیت کرد.
ماموت خودرو مسئولیت فروش و خدمات پس از فروش خودروهای سواری فولکس ‌واگن در ایران را برعهده دارد. این شرکت از ماه آینده با دو مدل از خودروهای پرفروش فولکس ‌واگن آغاز به کار می کند و سپس برای تامین نظر طیف وسیعی از سلایق مشتریان به سراغ محصولات دیگر این برند آلمانی خواهد رفت.
به گفته مهرزاد فردوس عضو هیات مدیره و رئیس گروه ماموت، بازار خودرو ایران تحت تاثیر انتظار مشتریان در حال تغییر است.وی با اشاره به اینکه راحتی و آرامش، حفظ محیط زیست و کاهش آلاینده‌ها، امنیت، مصرف بهینه سوخت و … از نگرانی‌های مردم ایران در این حوزه است، گفت: این همکاری منجر به تفکر بیشتر و تحول در صنعت خودرو و حرکت در مسیر انتخاب وسایل نقلیه و راهکارهای‌ مدرن‌تر در حوزه‌ حمل و نقل شده است.

نسخه مناسب چاپ