چهل سال پیش…
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز دوشنبه۲۰تیرماه ۱۳۵۶(برابر با ۲۳رجب ۱۳۹۷، ۱۱ ژوئیه ۱۹۷۷) نقل شده است
ضوابط ویلاسازی و هتل‌سازی در شمال
بموجب مقررات و ضوابط ساختمانی جدید در مناطق ساحلی دریای خزر، تکلیف زمینهائی که کمتر از یک هزار متر مربع و بیش از ششصد متر مربع مساحت دارند و صاحبان آنها میخواهند ویلا به صورت تک‌واحدی بسازند روشن شده است.
حداقل مساحت زمین برای ساختن هتل با درجات عالی، متوسط و زیر متوسط۷۰۰۰ متر ولی تراکم تخت برای هتل‌های عالی ۱۰۰، متوسط۱۲۰ و زیر متوسط۱۵۰ تخت در هکتار تعیین شده است.
حداقل مساحت زمین برای ساختن ویلا در مجتمع‌ها برای نوع عالی ۱۰۰۰، متوسط ۸۰۰ و زیر متوسط ۶۰۰ متر مربع تعیین شده است.

دوقلوهای بهم‌چسبیده ایرانی بوطن باز میگردند
امروز مجله جوانان و موسسه اطلاعات که طرح برنامه جداسازی دوقلوهای بهم‌چسبیده ایرانی را بمرحله اجرا گذاشته بود و برنامه حمایت از خانواده‌های بی‌سرپرست که سرپرستی دوقلوها را بعهده دارد طی انتشار یک اطلاعیه مشترک اعلام داشتند با توجه به نظرات مردم و بنا به دلایل پزشکی و انسانی از انجام عمل جراحی برای جداسازی لاله و لادن منصرف شده و دستور بازگشت به اکیپ ایرانی را مخابره کرده‌اند.
در اطلاعیه تاکید شده است هر زمان که علم پزشکی بتواند تضمین‌های محکمتری برای سلامت لاله و لادن بدهد دوقلوها تحت عمل جراحی قرار خواهند گرفت.

شرایط جدید پرداخت فوق‌العاده شغل به کارمندان و مدیران وزارتخانه‌ها
شرایط جدید پرداخت فوق‌العاده شغل بکارمندان و مدیران وزارتخانه‌ها و موسسات دولتی اعلام شد.بمدیرانی که شرایط احراز مشاغل مورد تصدی خود را ندارند فوق‌العاده شغل پرداخت میشود.
براساس شرایط جدید به کارمندانی که در حال حاضر واجد شرایط احراز مشاغل مورد تصدی خود نمی‌باشند. حداکثر هشتاد درصد مبلغ فوق‌العاده شغل تعیین شده برای مشاغل آنها پرداخت میشود.

قیمت منطقه‌ای زمین در شهرستانها افزایش یافت
قیمت منطقه‌ای زمین و ساختمان در شهرستانها نیز تغییر کرد و کمیسیون تقویم املاک شهرهای مختلف متناسب با افزایش قیمت اراضی و مستحدثات ارزش معاملاتی را حداقل ۵۰ و حداکثر ۲۰۰ درصد افزایش دادند.
مطابق قانون مالیاتها در شهرستانها مانند تهران سالی یکبار کمیسیون تقویم املاک با حضور نمایندگان انجمن شهر، ثبت اسناد و وزارت امور اقتصادی و دارائی تشکیل می‌گردد و این کمیسیون میتواند ارزش معاملاتی زمین و ساختمان را تغییر و یا تثبیت نماید.

هواپیمای شوروی با ۷۲ مسافر ربوده شد
هلسینگی ـ رویتر ـ یک راهزن مسلح هوایی دیروز یک هواپیمای مسافربری شوروی را با ۷۲ مسافر که پروازی داخلی انجام میداد در آسمان به تصرف خود درآورد و خلبان را مجبور کرد که هواپیما را از شوروی خارج کند و آن را در هلسینکی ـ پایتخت کشور فنلاند فرود آورد. طبق گزارش پلیس فنلاند رباینده هواپیما پس از فرود آمدن در هلسینکی تقاضا کرد که با هواپیمای ربوده شده به استکهلم پایتخت کشور سوئد برده شود.
هواپیمای ربوده شده روسی از نوع توپولوف ۱۳۴ است که شعاع پرواز متوسطی دارد و قادر است در حدود ۷۰ مسافر را حمل کند.

برنج خارجی کیلوئی ۲ ریال تنزل کرد
یکی از بازرگانان واردکننده برنج به خبرنگار ما گفت اخیرا مقدار قابل توجهی برنج از خارج بخصوص از کشورهای امریکا، پاکستان و تایلند وارد و ببازار عرضه شده است.
این بازرگان گفت کمبود زمینه برنج خارجی موجب شده بود تا گروهی سودجو برای این فرآورده نیز بازار سیاه و نرخهای مصنوعی بوجود بیاورند و این نوع برنج را کیلوئی ۲۰ تا ۳۰ ریال گرانتر بفروشند ولی هم‌اکنون برنج خارجی در تهران نه تنها بازار سیاه ندارد بلکه کیلوئی ۲ ریال هم از قیمت رسمی آن ارزانتر بفروش میرسد. این بازرگان گفت هر کس هر مقدار برنج مرغوب خارجی بخواهد از یک کیسه ببالا میتواند کیلوئی ۴۸ ریال خریداری کند.

code

نسخه مناسب چاپ