کوتاه آموزشی
راه اندازی کرسی ارتباطات علم و فناوری با همکاری یونسکو در ایران
رییس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی از تاسیس و راه اندازی کرسی ارتباطات علم و فناوری با همکاری کمیسیون ملی یونسکو در ایران خبرداد.
محمد مهدی فرقانی در حاشیه سیمنار بین المللی رسانه وارتباطات، تجربیات ایران ومالزی در دانشگاه علامه طباطبایی به ایرنا گفت: کرسی ارتباطات علم و فناوری یونسکو یکی ازپروژه های در دست پیگیری در ایران است که به میزبانی دانشکده علوم ارتباطات در دو زمینه اصلی و آموزش و پژوهش به زودی راه اندازی خواهد شد.
وی در خصوص برگزاری نشست مشترک اساتید علوم ارتباطات و روزنامه نگاری ایران و مالزی در این دانشکده گفت: تبادل دانش و تجربیات متقابل و همچنین شرایط مشابه دو کشور که در حال توسعه می‌باشد‌، زمینه را برای گفتگو و داد و ستد علمی و بهره گیری از تجارب یکدیگر ایجاد کرد.
فرقانی در خصوص برنامه های آموزشی و تحقیقاتی علمی مشترک ایران و مالزی گفت : در برنامه ریزی های آموزشی انجام پروژ های مشترک تحقیقاتی علمی در زمینه توسعه علوم ارتباطات در این نشست مشترک تاکید شد.

آغاز ثبت درخواست مهمانی و انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد
مدیرکل دانشجویی دانشگاه آزاد گفت: دانشجویان متقاضی انتقال یا مهمانی این دانشگاه می‌توانند از امروز ۲۰تیر به مدت یک ماه درخواست خود را در سامانه منادا ثبت کنند.
به گزارش دانشگاه آزاد، علیرضا صامت گفت: متقاضیان نقل و انتقال دانشجویی، پس از ثبت درخواست‌ در سامانه منادا می‌توانند از طریق این سایت پیگیر درخواست خود شوند و از مراجعه حضوری به سازمان مرکزی خودداری کنند چراکه تنها به درخواست‌هایی که در این سامانه ثبت شده باشد پاسخ داده می‌شود.
مدیرکل دانشجویی دانشگاه آزاد اظهار داشت: نتایج درخواست‌های نقل و انتقال پیش از شروع ثبت‌نام نیمسال اول ۹۷-۹۶به اطلاع دانشجویان خواهد رسید و نقل و انتقال‌های دانشجویی مطابق با آیین‌نامه قبلی انجام می‌شود.

آغاز هدایت تحصیلی دانش‌آموزان پایه نهم
مدیرکل امور تربیتی مشاوره آموزش و پرورش با اشاره به آغاز هدایت تحصیلی دانش‌آموزان پایه نهم گفت: اجباری در انتخاب رشته خاصی وجود ندارد و دانش‌آموزان بر اساس عملکرد درسی خود برای انتخاب رشته اقدام می‌کنند .
به گزارش فارس، مسعود شکوهی با بیان اینکه دانش‌آموزان به دو گروه «الف» و «ب»، در هدایت تحصیلی تقسیم شده‌اند، خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان‌ گروه «الف»، بر اساس نمرات خود می‌توانند به مدت یک هفته کار انتخاب رشته خود را انجام دهند و گروه «ب»، نیز اولویت بعدی هستند که بعد از گروه «الف» در خصوص هدایت تحصیلی می‌توانند اقدام کنند.
وی متذکر شد: با پیگیری‌هایی که در سال تحصیلی جاری انجام شده است در همه مدارس متوسطه اول مشاوره داشتیم و اگر در جایی تعداد دانش‌آموزان به حدنصاب نرسید، مراکز و هسته مشاوره در ادارات آموزش و پرورش موظف هستند به دانش‌آموزان و خانواده‌ها مشاوره لازم را ارائه دهند.

عرضه ۲۰ طرح منتخب در جشنواه دانش‌آموزی نانو
در هشتمین جشنواره دانش‌آموزی نانو از میان ۱۰۳طرح منتخب تعداد ۲۰ طرح برای ارائه شفاهی و پوستر به مرحله دوم این رقابت‌ها راه یافتند.
به گزارش ایسنا، در این دوره از جشنواره ۲۰۵طرح‌ ارسال شد که پس از داوری ۱۰۳طرح به مرحله اول این جشنواره راه یافتند.
طرح‌های دریافت شده در موضوعات مختلفی چون کاربردهای مختلف نانوذرات در صنایع مختلف به ویژه پزشکی، بهداشت، آب و فاضلاب، نساجی، مواد غذایی، انرژی، سنتز نانوذرات و ساخت محصولات مبتنی بر فناوری نانو، بررسی خواص نانو کامپوزیت‌ها و همچنین نرم‌افزارهای آموزشی قابل نصب روی گوشی‌های تلفن همراه بوده است .
مرحله نخست این جشنواره از ۲۸تا ۳۰تیرماه جاری در شهر اصفهان برگزار می‌شود و از میان ۱۰۳ طرح تایید شده، صاحبان۲۰طرحی که امتیاز بیشتری کسب کرده‌اند، طرح‌های خود را به صورت شفاهی در قسمت سخنرانی ارائه می‌دهند و سایر طرح‌ها نیز در قالب پوستر ارائه خواهند شد.

نسخه مناسب چاپ