پروازهای ایران به نجف از سرگرفته می‌شود
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه عوارض گمرکی مانعی برای پرواز شرکت‌های ایرانی به نجف نخواهد بود، گفت: مقرر شد مسئولان دیپلماتیک ایران و عراق برخی مسائل بین ایرلاین‌های ایرانی و فرودگاه نجف را بررسی و رفع مشکل کنند.
مسعود اسعدی سامانی در گفتگو با فارس با اشاره به ادامه مذاکرات انجمن شرکت‌های هواپیمایی با مسئولان فرودگاه نجف در خصوص اعمال عوارض گمرکی و فرودگاهی نامتعارف در فرودگاه نجف توضیح داد: پس از جلسات در سازمان هواپیمایی ایران، جلسه‌ای هم در فرودگاه نجف برگزار شد و جمع‌بندی این جلسه به این نتیجه انجامید که پروازهای نجف مجدداً از سر گرفته شود.
وی ادامه داد:بحث بر سر افزایش عوارض گمرکی و فرودگاهی و همچنین عوارض دولتی کشور عراق بود که مقرر شد این عوارض دولتی از طریق مراجع دیپلماتیک دو طرف پیگیری شود.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اظهار داشت: از سوی دیگر شرکت‌های هواپیمایی پیشنهاداتی مطرح کردند که جمع‌بندی جلسه به این انجامید که برخی نظرات شرکت‌های هواپیمایی ایرانی مورد پذیرش قرار گرفت و بدین ترتیب مقرر شد پروازها از سر گرفته شود.
وی با تاکید بر اینکه بخشی از مشکلات حل‌وفصل شد، گفت: رئیس فرودگاه نجف هم در مورد عوارض گمرکی نظراتی داشت که قرار شد از سوی وزارت‌های خارجه دو طرف پیگیری شود و فعلاً عوارض گمرکی مانعی برای انجام پروازهای شرکت‌های ایرانی به نجف نخواهد بود.
اسعدی سامانی با اشاره به همکاری مسئولان فرودگاه نجف در رفع این مشکل افزود: شرکت‌های هواپیمایی می‌توانند نسبت به برقراری مجدد پروازها اقدام کنند.

نسخه مناسب چاپ