کلیات سند مراودات علمی آموزشی و پژوهشی بین المللی کشور تصویب شد
اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی علاوه بر تائید سه عضو جدید هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی ‌و تائید دبیر جدید شورای فرهنگ عمومی‌کشور که از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی‌معرفی شده بود، کلیات سند مراودات علمی، آموزشی و پژوهشی بین‌المللی کشور را نیز تصویب کردند.
در این جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی که عصر سه شنبه به ریاست حجت‌الاسلام و‌المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری تشکیل شد، اعضای شورا وفق اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامی‌که بر اساس آن سه تن از ۵ عضو هیات امنای این دانشگاه باید با تائید شورای عالی انقلاب فرهنگی انتخاب شوند، فریدون عزیزی، فرهاد رهبر و مهدی طهرانچی را به عنوان اعضای جدید هیات امنای دانشگاه آزاد انتخاب کردند.
اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین با تقدیر از زحمات شاهمرادی دبیر سابق شورای فرهنگ عمومی‌کشور دکتر موالی زاده را که از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی‌معرفی شده بود، به عنوان دبیر جدید شورای فرهنگ عمومی‌کشور تائید کردند.
دستور دیگر این جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، رسیدگی و بررسی سند پیشنهادی مراودات علمی، آموزشی و پژوهشی بین‌المللی کشور بود. نظر به تحولات گوناگون علمی‌و فناوری، بخصوص در دهه‌های اخیر در حوزه علم و فناوری در کشورمان و گسترش مراودات بین‌المللی، نیاز به سندی برای انسجام بخشی، هماهنگ سازی و هم افزایی در فعالیتها و در عین حال صیانت از داشته‌ها و سرمایه‌های علمی‌کشور اعم از نیروی انسانی و بخش‌های مختلف تحقیقاتی و پژوهشی احساس می‌شد.
شورای عالی انقلاب فرهنگی حسب دستور مقام معظم رهبری، سند جامعی را تدوین و در این جلسه کلیات آن را تصویب کرد تا هم مراودات علمی، آموزشی و پژوهشی بین‌المللی کشور به نحو مناسبی جریان داشته باشد و هم از سرمایه‌های انسانی، علمی‌و فناورانه وامکانات تحقیقاتی و جریانهای علمی‌و تخصصی کشورمان صیانت شود.
کلیات این سند، با چارچوب مذکور در این جلسه به تصویب رسید و جزییات آن در جلسات آینده تصویب خواهد شد. سند نهایی، مبنای مراودات مختلف علمی، آموزشی و پژوهشی بین المللی کشور قرار خواهد گرفت، تا هم این مراودات را تسهیل کند و هم هر جا که لازم است، از داشته‌های علمی‌و پژوهشی کشورمان صیانت کند.

نسخه مناسب چاپ