اجرای ۲ پروژه بزرگ اقتصادی در بندرعباس
بندرعباس ـ خبرنگار اطلاعات: پالایشگاه هرمز و پتروشیمی پاک بندرعباس ۲ پروژه بزرگ اقتصادی است که توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در هرمزگان اجرا می‌شود. دکتر جاسم جادری استاندار هرمزگان در نشست بررسی و پیگیری و اجرای پروژه‌های ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در استان که با حضور جمعی از مدیران ارشد این ستاد برگزار شد، اعلام کرد: پروژه‌های مهم و بزرگی در زمینه ایجاد اشتغال و آبادانی استان هرمزگان به ویژه سواحل خلیج فارس و دریای عمان از سوی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در هرمزگان اجرایی خواهد شد.وی گفت: ایجاد پالایشگاه هرمز در سواحل مکران در شهرستان جاسک از جمله این پروژه هاست که موجب توسعه هر چه بیشتر این منطقه می‌شود.
استاندار هرمزگان برنامه‌ریزی برای ایجاد پتروشیمی در بندرعباس را نیز دیگر اقدام خوب و مؤثر ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در هرمزگان برشمرد و افزود: ما وظیفه داریم کمک کنیم تا مقدمات احداث این پروژه‌ها فراهم شود. جادری اضافه کرد: پروژه پتروشیمی پاک در کنار پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بندرعباس ساخته می‌شود که موجب تکمیل زنجیره پالایشگاه ستاره خلیج فارس و پالایشگاه هرمز خواهد شد. استاندار هرمزگان با تأکید بر این که عملیات اجرایی این پروژه‌ها باید هر چه سریعتر آغاز شود، اظهار داشت: ۲ پروژه مهم پالایشگاه هرمز و پتروشیمی بندرعباس اثرات منطقه‌ای و جهانی مهمی در پی خواهد داشت.
او یادآوری کرد: اجرای برنامه‌های توسعه جزیره هرمز نیز در دستور کار است و کارهای محرومیت زدایی توسط ستاد اجرایی فرمان امام در این جزیره انجام می‌شود.
عبدالعلی صاحب محمدی معاون ستاد اجرایی فرمان امام(ره) نیز در این نشست، اعلام کرد: هرمزگان یکی از استان‌هایی است که ستاد اجرایی فرمان امام حوزه قابل توجهی از فعالیت‌های خود را برای آن برنامه‌ریزی کرده است. وی با بیان این که این ستاد همکاری نزدیکی با دولت دارد، افزود: در حوزه بهداشت و درمان ۱۳ بیمارستان را در کشور در دست اجرا و تکمیل داریم.
او با بیان این که بیش از ۵۰۰۰ کلاس درس را در قالب بیش از ۱۰۰۰ مدرسه در کشور در دست اجرا و تکمیل داریم، اضافه کرد: برای توسعه جزیره هرمز برنامه‌ریزی لازم انجام گرفته است. وی با اشاره به پروژه پتروشیمی پاک در بندرعباس، بیان داشت: زنجیره تکمیلی طرح پالایشگاه هرمز و ستاره خلیج فارس باید شکل گیرد و پروژه پتروشیمی پاک تکمیل کننده این زنجیره است.
او گفت: اقدامات لازم برای انتقال پالایشگاه هرمز به جاسک انجام شده است و اجرای این پروژه به زودی در جاسک آغاز خواهد شد و در نهایت ۵۰ درصد خوراک پتروشیمی پاک بندرعباس از پالایشگاه هرمز و بخش قابل توجهی نیز از پالایشگاه ستاره خلیج فارس تأمین خواهد شد.

نسخه مناسب چاپ