۵۰۷ کتابفروشی به «تابستانه کتاب» پیوستند
تعداد ۵۰۷کتابفروشی از سراسر کشور در طرح تابستانه کتاب ثبت نام کردند. ثبت‌نام کتابفروشی‌ها برای مشارکت در طرح «تابستانه کتاب» از ۱۲تیر آغاز شده است.
به گزارش روابط عمومی خانه کتاب، با گذشت ۱۰روز از آغاز ثبت نام در طرح تابستانه کتاب، ۵۰۷ کتابفروشی از ۳۰ استان کشور برای مشارکت در این طرح اعلام آمادگی کرده‌اند. این در حالی است که کتابفروشان تا ۳۰تیر برای ثبت نام فرصت دارند.
تهران با ۸۹، قم با ۶۶، خراسان رضوی با ۵۴، اصفهان با ۵۴و کردستان با ۲۴کتابفروشی تاکنون بیشترین مشارکت را در این طرح داشته‌اند.
کتابفروشان سراسر کشور می‌توانند تا ۳۰تیر امسال با مراجعه به سایت ketab.ir در ششمین طرح یارانه حمایتی از کتابفروشان با عنوان«تابستانه کتاب» ثبت نام کنند و این مهلت قابل تمدید نیست.
در این طرح سقف تخفیف برای هر کتابفروشی حداقل ۲۰میلیون ریال و سقف مجاز خرید برای هر خریدار حداکثر ۱میلیون ریال است. خریدار می‌تواند در چند نوبت و از چند کتابفروشی، کتاب‌های عمومی را با ۲۰درصد تخفیف و کتاب‌های کودک و نوجوان را با ۲۵درصد تخفیف از کتابفروشی‌های عضو طرح «تابستانه کتاب» خریداری کنند.سقف یارانه در این طرح براساس معیارهایی چون موقعیت جغرافیایی، متراژ کتابفروشی، تعداد کتاب و میزان فروش در طرح های قبل، تغییر خواهد کرد.کتابفروشی‌های شرکت‌کننده در طرح باید دارای پروانه کسب با تاریخ معتبر باشند. در صورت تازه‌تأسیس بودن کتابفروشی حداکثر تا یک سال کتابفروش می‌تواند با نامه تأیید از اتحادیه ناشران و کتابفروشان مبنی بر
در شرف دریافت پروانه، نسبت به ثبت نام اقدام کند.

نسخه مناسب چاپ