پرداخت سالانه ۳ میلیارد دلار خسارت تصادفات رانندگی
سالانه ۳ میلیارد دلار بابت خسارت رانندگی پرداخت می شود که در حقیقت سوخت منابع ملی است.
به گزارش روابط عمومی بیمه مرکزی، عبدالناصر همتی رئیس کل بیمه مرکزی در جلسه مجمع عمومی صندوق تامین خسارت‌های بدنی کشور گفت: با توجه به اختصاص ۲ درصد منابع صندوق به بخش تبلیغات، انتظار می رود صندوق تامین خسارت‌های بدنی در این حوزه با برنامه ریزی نسبت به اشاعه فرهنگ صحیح رانندگی اقدام کند.
وی از صندوق تامین خسارت‌های بدنی خواست نسبت به تحقیق در خصوص علل تصادفات و اطلاع رسانی راهکارهایی برای کاهش تصادفات و اشاعه فرهنگ صحیح رانندگی و رعایت ایمنی با همکاری صدا و سیما و بهره گیری از شبکه‌های اجتماعی اقدام کند.
همتی اظهار داشت: اکنون زیان‌های ناشی از تصادفات بسیار بالاست و با افزایش ایمنی وسایل نقلیه فقط تعداد کشته‌ها کاهش یافته و در مقابل تعداد مجروحین و معلولین افزایش یافته است.
وی گفت: با تصویب قانون جدید بیمه شخص ثالث و افزایش تعهدات صندوق و ارتباط خوب آن با بیمه مرکزی و سایر ارکان‌های این صنعت، این صندوق توانست در کاهش دغدغه‌های صنعت بیمه به خصوص در حوزه خسارت‌های جانی ناشی از تصادفات رانندگی و پرونده بیمه توسعه موثر باشد.
رئیس کل بیمه مرکزی اجرای طرح بخشودگی جرائم بیمه ای راکبان موتورسیکلت را گامی موثر در راه کاهش آسیب‌های مالی و اجتماعی ناشی از تصادفات راکبان موتورسیکلت فاقد بیمه دانست.
وی ابراز امیدواری کرد: اهمیت این موضوع از سوی سایر نهادهای مرتبط هم درک شود تا بتوانیم به صورت کار گروهی جامعه هدف خود را گسترده تر کنیم.
بنابر این گزارش، مجمع عمومی صندوق تامین خسارت‌های بدنی با حضور رئیس کل بیمه مرکزی، حسین قضاوی معاون بانک و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارایی، معاون وزیر دادگستری، معاون اقتصادی دادستانی کل کشور و سایر اعضاء مجمع و هیات نظارت و مدیرعامل صندوق برای بررسی صورت‌های مالی و عملکرد در محل صندوق تامین خسارت‌های بدنی برگزار شد.
صندوق تامین خسارت‌های بدنی بر اساس قانون بیمه شخص ثالث تشکیل شده تا خسارت‌های وارده به آسیب دیدگان در حوادث رانندگی که به علت فقدان یا انقضاء بیمه نامه، بطلان قرارداد بیمه، تعلیق تامین بیمه گر، فرار کردن یا شناخته نشدن مسئول حادثه یا ورشکستگی بیمه‌گر قابل پرداخت نباشد، پیگیری شود.

نسخه مناسب چاپ