کرملین: صبر روسیه در مقابل آمریکا به سر آمده است
سرویس خارجی:کاخ کرملین در بیانیه‌ای با اشاره به مناقشات دیپلماتیک اخیر با آمریکا اعلام کرد: صبر مسکو در قبال واشنگتن دیگر به سر آمده است.
کرملین با صدور بیانیه ای اظهار داشت: روسیه قصد دارد مطابق با اصل تقابل با آمریکا رفتار کند زیرا صبر مسکو در تنش دیپلماتیک با این کشوربه پایان رسید. رویترز نوشت: کاخ ریاست‌جمهوری روسیه علاوه براین موضوع، گزارش‌ها در خصوص تماس با یک کارشناس توسعه املاک به منظور ترتیب دادن دیداری با پسر بزرگ دونالد ترامپ را در زمان رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا تکذیب کرده است. در همین راستا، دونالد جونیور ترامپ پسر رئیس جمهوری آمریکا محتوای ایمیل‌های رد و بدل شده با یک ناشر و روزنامه‌نگار انگلیسی را که پیش از انتخابات ریاست جمهوری، واسطه دیدار وی با یک وکیل روسی شده بود، منتشر کرد تا به حرف و حدیث های چند روز گذشته در این خصوص پایان دهد. پس از اقرار پسر بزرگ رئیس‌جمهوری آمریکا به نشست سال گذشته‌اش با وکیل روسی ، رئیس‌جمهوری آمریکا در بیانیه‌ای که توسط سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید برای خبرنگاران قرائت شد، گفت: پسر من یک انسان درجه یک است و من صداقت و شفافیت او را تحسین می‌کنم.
در همین رابطه، پولیتیکو نوشت: پسر ارشد رئیس جمهوری آمریکا با انتشار عمومی ایمیل‌های رد و بدل شده درباره دیدار خود با یک وکیل روسی پیش از انتخابات ریاست جمهوری، بهانه لازم را به دست دادستان ویِژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات داد. در مقابل، ‘ناتالیا وسلنیتسکایا’ وکیل روسی که در جریان مبارزات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با ‘دونالد جونیور’ دیدار کرده بود، اظهار داشت: هرگز اطلاعات حساس یا مخربی درباره هیلاری کلینتون نداشتم و هرگز قصد نداشتم چنین اطلاعاتی را به دست بیاورم. در چنین شرایطی، «جولیان آسانژ» مدیر تارنمای افشاگر ویکی لیکس نیز اظهار داشت: وی در تماس با پسر ارشد ترامپ تلاش کرده وی را متقاعد کند که ایمیل هایش را درباره روسیه از طریق این تارنما منتشر کند. آسانژ گفت: دو ساعت بعد از این تماس، جونیور ترامپ خود اقدام به انتشار ایمیل هایش کرد.
در همین حال،صدها نفر در اعتراض به سیاست های ضدمهاجرتی دولت آمریکا دست به راهپیمایی زدند.‏همچنین در شهر ‘نورفهمپتون’ ایالت ‏ماساچوست نیز شماری از معترضان دست به تجمع زده و علیه سیاست های ضد مهاجرتی دولت ترامپ شعار دادند.‏ هفت تن از اعضای یک موسسه دانشگاهی در نیویورک نیز که همگی پس از انتقاد از دونالد ترامپ، توسط وی بلاک شدند، شکایتنامه‌ای را علیه او در دادگاه فدرال منهتن تنظیم کردند. در چنین شرایطی، نشریه آلمانی با طرح این مساله که شاید دونالد ترامپ دچار بیماری «دمانس» یا زوال عقل شده باشد، نوشت: نتایج بررسی های متخصصان مغز واعصاب در خصوص ترامپ بسیار عجیب بوده است و این نه فقط برای دونالد ترامپ و خانواده اش، بلکه برای کل جهان نگران کننده است.در تحولی دیگر، رئیس جمهوری آمریکا «دنیس شیا» یک منتقد سرسخت سیاست‌های چین را نامزد تصدی سمت معاونت نماینده آمریکا در امور تجاری کرد.

نسخه مناسب چاپ