داغ سنگین قتل آتنا برقلب ایرانی‌ها
 

استانداراردبیل پیام تسلیت رئیس جمهوری را به خانواده آتنا اصلانی ابلاغ کرد
استاندار اردبیل پنجشنبه با سفر به پارس آباد مغان ضمن همدردی با خانواده داغدار آتنا اصلانی دختر خردسال جان باخته پارس آبادی، پیام تسلیت رئیس جمهوری را به خانواده وی و مردم منطقه ابلاغ کرد.
مجید خدابخش در این دیدار تاکید کرد: آتنا برای همه ما عزیز بود و ما همانند خانواده این کودک در غم از دست دادنش غمگین و اندوهناک هستیم.
وی اضافه کرد: نیروهای انتظامی و قضایی و مسئولان شهرستان و استان در پیگیری این پرونده نهایت تلاش خود را کردند و اکنون نیز دستگاه قضایی اقدام قانونی در این زمینه را در دست انجام دارد.
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری نیز در واکنش به قتل دردناک آتنا اصلانی در اینستاگرام خود نوشت:حادثه قتل دردناک و غم انگیز آتنای عزیز و معصوم، قلب ملت ایران را جریحه دار و غم بزرگی را بر دل همه ما وارد کرد. این مصیبت اندوهبار را به پدر و مادر شریف و داغدارش و همه ملت ایران به ویژه مردم متدین پارس آباد صمیمانه تسلیت می گویم و از خدواند بزرگ برای همگان صبر و اجر مسألت دارم.بدون تردید رسیدگی فوری به این جنایت هولناک و مجازات قاطع جنایتکار این فاجعه توسط قوه قضائیه، موجب کاهش آلام مردم صبور ایران به ویژه خانواده آتنای بی گناه و عزیز خواهد شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی نیز قتل آتنا اصلانی را به خانواده این کودک و ملت شریف ایران تسلیت گفت.علی لاریجانی در پستی در صفحه رسمی اینستاگرام خود نوشت:حادثه تلخ قتل دختر نازنین ، آتنا اصلانی دل های همه ملت شریف ایران را داغدار و اندوهگین کرده است.چهره معصومانه و نگاه پاک این کودک ، تلخی و تاثر از مرگ جانکاهش را ، بیشتر و ناگوارتر می کند.همه ما در غم و اندوه از دست دادنش بهمراه خانواده محترم و عزیزش محزون و متاسف هستیم.ضمن اظهار همدردی و تسلیت این حادثه تلخ ، از خداوند متعال برای خانواده محترم و بویژه مادر داغدارش و همچنین مردم بزرگوار پارس آباد صبر و شکیبایی مسئلت می کنم .قوه قضاییه در اسرع وقت و با دقت به پرونده این جنایت رسیدگی کند.پروردگار روح پاک آتنای عزیز را قرین رحمت خویش قرار دهد شمارزیادی از هنرمندان و ورزشکاران و مردم با دادن پیام هایی خود رادرسوگ این دختر زیبا مغانی سهیم کرده و خواستار مجازات عامل آن شده اند.
*مراسم ختم آتنا
استانداراردبیل وجمع کثیری از اقشارمختلف مردم درآئین ختم آتنا اصلانی دختر ۷ساله پارس آبادی حضور یافتند. حجت الاسلام سید سعید رشادی امام جمعه
پارس آباد در این مراسم با ابراز تاسف و تاثر عمیق از قتل این دختر معصوم گفت: فقدان این دختر معصوم و بی گناه، دل همه مردم ایران اسلامی را به درد آورد.
وی با تسلیت به خانواده آتنا و قدردانی از ماموران و دستگاه قضایی در کشف این جنایت، خواستار رسیدگی فوری و خارج از نوبت به این پرونده و مجازات قاتل سنگدل شد.
در این مراسم که در مسجد امام خمینی (ره) پارس آباد برگزار شد همچنین علاوه بر معاون سیاسی امنیتی استاندار، فرماندار و جمعی از مسئولان ادارات و نهادهای منطقه ،
عده ای از اهالی سایر شهرهای استان اردبیل و استان های مجاور نیز حضور داشتند.
*آتنا را فرزند خود می‌دانم
آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در واکنش به قتل آتنا اصلانی دختر معصوم پارس آبادی با صدور پیامی افزود: آتنا را فرزند خودم می‌دانم و تا مغز استخوان در سوگ او می‌سوزم و از اینکه استان ما مبتلا به چنین تنزلی شده ‌قلبا و روحاً حسرت و تاسف می‌خورم و آن را هشدار بزرگ فرهنگی می‌دانم.
وی قتل این دختر پاک سرشت و بیگناه و معصوم را به خانواده مکرم و داغدار وی و اهالی معظم پارس‌آباد و هم استانی‌ های عزیز تسلیت گفته و آورده است: در این فاجعه بزرگ انسانی و فرهنگی غمگسارم.
* قلب ‌همه انسان‌هارا به درد آورد
آیت الله سید فخرالدین موسوی ننه‌کران، نماینده مردم استان اردبیل در مجلس خبرگان رهبری با انتشار پیامی درگذشت آتنا اصلانی، دختر خردسال پارس‌آبادی را تسلیت گفت. در این پیام آمده است: فوت آتنای معصوم قلب بنده را نیز همچون قلب ‌همه انسان‌های آزاده و باوجدان به درد آورد و موجب تألم و تأثر شدید اینجانب شد؛ خاموش شدن این شمع نورانی را خدمت خانواده محترم اصلانی، مردم شریف استان اردبیل بالأخص اهالی باغیرت و باتعصب مغان تسلیت عرض می‌نمایم. حجت‌الاسلام سیدسعید رشادی، امام جمعه پارس‌آباد نیز با انتشار پیامی درگذشت جانسوز آتنای ۷ساله را تسلیت گفت .متن پیام به این شرح است: درگذشت آتنای معصومه چنان سنگین و جانسوز است که به‌دشواری به باور می‌نشیند، ولی در برابر تقدیر حضرت پروردگار چاره‌ای جز تسلیم و رضا نیست، این ماتم جانگداز را به خانواده محترم و اهالی شریف مغان تسلیت عرض نموده و برای آنان صبر و اجر و برای آن عزیز سفرکرده علو درجات طلب می‌کنم.
وزیر بهداشت هم نوشت :داستان غم انگیز آتنا ثابت کرد در کنار برخوردهای قاطع قضایی، نیازمند توجه به سلامت روان جامعه و آموزش های لازم از طریق والدین،نظام آموزشی و رسانه‌ها به‌ویژه صدا و سیما هستیم.
*قاتل هم پا به پای والدین به دنبال آتنا بود!
جسد آتنا اصلانی که از حدود سه هفته گذشته در پارس آباد ناپدید شده بود دوشنبه گذشته از پارکینگ
اجاره ای قاتلش کشف شد.اسماعیل ۴۲ساله که از پنج روز پس از ناپدید شدن آتنا مورد ظن ماموران قرار گرفته و دستگیر شده بود ،دارای زن و ۲ فرزند بوده ودر
محله ای که خانواده آتنا زندگی می کردند دارای مغازه رنگرزی است .قاتل معتاد بودوسابقه کیفری دارد و بر اساس برخی اظهارات احتمال انجام دو قتل دیگر در سال های گذشته توسط وی گمانه زنی می شود. یکی از بازجوها از قاتل آتنا پرسید: ما روزهایی که در جست وجوی آتنا کوچه به کوچه می‌گشتیم تو را هم در میان جمعیت می‌دیدیم. مرد جنایتکار گفت: درست تشخیص داده‌اید. من هم همراه با پدر آتنا و سایر افراد خانواده‌اش به هر جا سر می‌زدم تا کسی به من سوءظن پیدا نکند.
رنگرز جنایتکار در آخرین مرحله بازجویی درباره سرقت النگوهای آتنای ۷ ساله گفت: من بدهی داشتم و نمی‌دانستم چک‌هایی را که به طلبکاران داده بودم چگونه پرداخت کنم، وقتی چشمم به النگوهای دختربچه افتاد تصمیم به سرقت آنها گرفتم. این النگوها را در مغازه‌ام جاسازی کردم تا سر فرصت بفروشم و چکم وصول شود.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل گفت: پرونده قتل آتنا اصلانی در دستگاه قضایی اردبیل به صورت ویژه و با جدیت پیگیری می‌شود و هرگونه اقدام به شایعه‌سازی، التهاب‌آفرینی و تنش‌زایی در این زمینه مستلزم تعقیب کیفری است. ناصر عتباتی اظهار داشت: پرونده قتل آتنا اصلانی در دستگاه قضایی با جدیت پیگیری می‌شود که برای جلوگیری از اخلال در مسیر رسیدگی به این پرونده انتظار می‌رود که مردم و رسانه‌های نیز همکاری لازم را داشته و از شایعه‌پراکنی دوری کنند. وی گفت: تیم چهار نفره پزشکی که جسد آتنا اصلانی را معاینه کرده آثار آزار و اذیت جنسی را تایید کرده است.
ردپای قاتل آتنا در سومین قتل
دادستان عمومی و انقلاب پارس‌آباد گفت: شمار پرونده‌هایی که احتمال می‌رود با توجه به نحوه قتل، قاتل آتنا در آن‌ها نقش داشته باشد، به سه پرونده می‌رسد.
سید عبدالله طباطبایی اظهار داشت: تحقیقات در خصوص این پرونده ادامه دارد و اکنون نمی توان با قطعیت در مورد نقش قاتل آتنا در این پرونده اظهار نظر کرد و تا پایان تحقیقات باید منتظر ماند.

نسخه مناسب چاپ